Laseks

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ljubomir47:
Kako ga vec neko vreme nema u prodaji,dali znate koja je zamena za lek Laseks (ili Lasiks)?Hvala unapred.

Lasix se trenutačno ne proizvodi zbog problema u JUGOREMEDIJI oko vlasničke strukture preduzeća...
ISTI lek, sa istim sastavom je YURINEX, tbl ili amp. koga proizvodi Hemofarm d.d. Vršac
Pozz, dipl ph spec.
 
analiticar:
ljubomir47:
Kako ga vec neko vreme nema u prodaji,dali znate koja je zamena za lek Laseks (ili Lasiks)?Hvala unapred.

Lasix se trenutačno ne proizvodi zbog problema u JUGOREMEDIJI oko vlasničke strukture preduzeća...
ISTI lek, sa istim sastavom je YURINEX, tbl ili amp. koga proizvodi Hemofarm d.d. Vršac
Pozz, dipl ph spec.

Hvala Vam na odgovoru.Pozdrav.
 
Dragi kolega, zao mi je sto sa zakasnjenjem vidim vas odgovor ali Lasix i Yurinex NISU isti lekovi.Oba leka su diuretici Henleove petlje, ali genericki Lasix je furosemid a Yurinex-bumetanid.
 
ph:
Dragi kolega, zao mi je sto sa zakasnjenjem vidim vas odgovor ali Lasix i Yurinex NISU isti lekovi.Oba leka su diuretici Henleove petlje, ali genericki Lasix je furosemid a Yurinex-bumetanid.

Ali im je farmakološki efekat isti, a i oba su sulfonamidski deiuretici.... :roll:
I što je bitno, oba se često menjaju jedan drugim u našoj zemlji, naročito kada REGISTROVANOG lijeka, odnosmo paralele za bumetanid i furosemid u načoj zemlji nema...zar ne.... :wink:
Javi se na pp
pozz, dipl.ph.spec
 
ph:
Postoje, registrovani su,rade ih Galenika,Zdravlje ili Fam farm.Mislim da je konsultacija sa lekarom pre svega potrebna.

Ne da je potrebna, već je NEOPHODNA, i to sa specijalistom INTERNE MEDICINE, onim ko je uveo u terapiju ovaj lijek..Nažalost, od lekara opće prakse mala je vajda...
A što pominješ FamFarm, Galeniku, i Zdravlje, mnoge fabrike samo registruju neke lekove, da bi eventualno kasnije mogli, ukoliko im ekonomski interesi zahtevaju počeli proizvodnju istog...
U praksi, ova dva diuretika SA ISTOVETNIM DEJSTVOM; NEŽELJENIM DEJSTVIMA; FARMAKOKINETIKOM I TERAPIJSKIM INDIKACIJAMA u potpunosti zamenjuju jedan drugog...
I ja sam se u početku protivio toj zamjeni, ali lekari-specijalisti su insistirali na tome...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top