Da li cemo se ove zime grejati na seksualnu energiju a mozda i na Tetovacki gas ???

Pa vi pricate o grejanju na struju kao da je struja dzabe i da nece da poskupi !

Mnogo je bre onih koji ce morati da biraju da li da se smrzavaju ili da gladuju a nije malo ni onih sto ce i jedno i drugo zlo da ih snadje !

Gle'. Kad prošle zime nije bilo gasa, ja po.izdeo neviđeno i žalim se prijatelju koji se greje na drva. A on mi lepo čovek kaže: pa j...ga hoćeš da budeš gospodin čovek, pa sve na dugmence, a ja cepam drva. Sad ti vidi kome je bolje. Tako ti je i sa strujom. Ugalj mi smetao što svako jutro moram da čistim kotao, ustanem u 6 da založim da bi se zagrejala kuća...pa eto, hoćemo da živimo u gradu...po principu, hoćeš da jedeš, hoćeš da j..., a to košta, brate ;)
Drva uvek ima, a i mnogi kradu, snalaze se, imam u komšiluku slučaj da se porodica greje bukvalno na sve što je od drveta, a što komšiluku ne treba, pa im svi skupljamo i dajemo ono što nam ne treba...daske, panjeve...
 
Poslednja izmena:
Može biti. Po onome što sam zimus osetio, tu su negde u rangu obične gejalice, malo jače, 'ajd :) A u kući smo imali kotao na ugalj, električni kotao, grejali se na ta peći, stigli smo do gasa...:eek: Al' ništa dok ne zapucketa drvo, a ti dođeš sa mraza, pa te udari u glavu toplota i samo kljokneš u krevet :ok:

To je tacno,drvo zna da ubije koliko ti bude toplo... :)
Ali i ono je po meni skupo osim ako nemas vecu kucu koja ima puno clanova porodice.Ako u kuci grejes samo dve sobe,za'ebi drvo....Po meni.
 
Pa vi pricate o grejanju na struju kao da je struja dzabe i da nece da poskupi !

Mnogo je bre onih koji ce morati da biraju da li da se smrzavaju ili da gladuju a nije malo ni onih sto ce i jedno i drugo zlo da ih snadje !

Струја....шта је то?... :hahaha::hahaha::hahaha:
Код нас ових дана, онима који не плаћају редовно,
односе бандере испред куће.
јер не смеју да уђу у двориште људима.:per:
:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Pa vi pricate o grejanju na struju kao da je struja dzabe i da nece da poskupi !

Mnogo je bre onih koji ce morati da biraju da li da se smrzavaju ili da gladuju a nije malo ni onih sto ce i jedno i drugo zlo da ih snadje !

Ako grejes samo jednu sobu (a nije takvih primera u Srbiji malo,to je stan do 40-45 kvadrata),struja je u Srbiji mama.Iz vise razloga. Ko greje samo jednu sobu nek zajebe i centralno i drva,samo struja.Naravno,na pametan nacin,akumuliras dok je jeftina struja itd...To je tako trenutno,a za par godina cemo da vidimo...
 
Cekajte, a to ulje,kako, jel' kosta nesto? Koliko trosi?

Ma ne kosta nista ulje,samo ukljucis radijator u struju kao grejalicu...Ne znam koliki mu je rok trajanja,pretpostavljam veci od obicne grejalice... A trosi u zavisnosti od radijatora,imas i par dugmica da namests da trosi vise ili manje... Ali kazem,dobar je za manje sobe,tamo ce da te iskosta manje od najmanje TA peci,vece sobe ne moze da zagreje dobro...
 
Ma ne kosta nista ulje,samo ukljucis radijator u struju kao grejalicu...Ne znam koliki mu je rok trajanja,pretpostavljam veci od obicne grejalice... A trosi u zavisnosti od radijatora,imas i par dugmica da namests da trosi vise ili manje... Ali kazem,dobar je za manje sobe,tamo ce da te iskosta manje od najmanje TA peci,vece sobe ne moze da zagreje dobro...

Cekaj, ali koliko struju trosi?
 
Cekaj, ali koliko struju trosi?

zavisi koliku sobu grejes,pa sama procenis koliko ce da trosi,obicno ima po 2 dugmeta da regulises jacinu.Mislim da sa 1,5 kilovati po satu zagrejes extra celu sobicu.I ne mora da je ukljucen stalno,a kamoli da je stalno na maximumu. Nisam razmisljao nikad o tome... Cek da vidim sada... Mislim da bi dnevno mogla da prodjes sa 6-7 kilovati sasvim solidno... I to kad si cesto u kuci,kad nisi,mozda i manje.
Mada nisam 100 posto siguran,ja ga direktno nikad nisam koristio...
 
zavisi koliku sobu grejes,pa sama procenis koliko ce da trosi,obicno ima po 2 dugmeta da regulises jacinu.Mislim da sa 1,5 kilovati po satu zagrejes extra celu sobicu.I ne mora da je ukljucen stalno,a kamoli da je stalno na maximumu. Nisam razmisljao nikad o tome... Cek da vidim sada... Mislim da bi dnevno mogla da prodjes sa 6-7 kilovati sasvim solidno... I to kad si cesto u kuci,kad nisi,mozda i manje.
Mada nisam 100 posto siguran,ja ga direktno nikad nisam koristio...

Da, da, korisna stvar. Ali kao sto rekoh, zbog velicine prostorija mi ne odgovara. Tnx na detaljnoj informaciji!:):zag:
 
zavisi koliku sobu grejes,pa sama procenis koliko ce da trosi,obicno ima po 2 dugmeta da regulises jacinu.Mislim da sa 1,5 kilovati po satu zagrejes extra celu sobicu.I ne mora da je ukljucen stalno,a kamoli da je stalno na maximumu. Nisam razmisljao nikad o tome... Cek da vidim sada... Mislim da bi dnevno mogla da prodjes sa 6-7 kilovati sasvim solidno... I to kad si cesto u kuci,kad nisi,mozda i manje.
Mada nisam 100 posto siguran,ja ga direktno nikad nisam koristio...

lupas.

potrosnja ne zavisi od velicine sobe generalno, vec od instalisane potrosnje samog uredjaja. sad jasno je da ako je prostorija veca da se uredjaj stalno ukljucuje/radi i ako je izolacija kuce losa. no instalisana potrosnja svakog uredjaja je definisana po kwh....
 
lupas.

potrosnja ne zavisi od velicine sobe generalno, vec od instalisane potrosnje samog uredjaja. sad jasno je da ako je prostorija veca da se uredjaj stalno ukljucuje/radi i ako je izolacija kuce losa. no instalisana potrosnja svakog uredjaja je definisana po kwh....

pa to sam sve uzeo u obzir,a postoje uredjaju kojima mozes da menjas potrosnju po satu.Ne koliko ti hoces,nisam to ni mislio,nego biras izmedju 2 opcije,verovatno imaju neki dva grejaca u sebi,jbem li ga.

kao kad ima one besmislene ogromne grejalice koje imaju po tri grejaca od po 1,5,samo ukljucujes svaki grejac posebno.
 
lupas.

potrosnja ne zavisi od velicine sobe generalno, vec od instalisane potrosnje samog uredjaja. sad jasno je da ako je prostorija veca da se uredjaj stalno ukljucuje/radi i ako je izolacija kuce losa. no instalisana potrosnja svakog uredjaja je definisana po kwh....

Ma nema veze...a ni izolacija mi nije dobra, tako da bi kod mene to vise trosilo.
 
evo vam poredjenja

evo i ja da kazem nesto na ovu temu posto sam radio uporedna merenja dva radijatora.
-VIVAX 2000w=2500din(na kucnu adresu AKS-om)
-malo kvalitetniji termostat 3000din
-norveski radijator rovex 2000w cini mi se da je bilo prosle zime oko 16000din ali nisam siguran.
merenja su radjena u istoj prostoriji i na odrzavanju konstantne temperature tokom odredjenog vremeskog
perioda za koji je
-ROVEX potrosio 3,7kwh
-VIVAX 4,0kwh
na vivax je ugradjen samo kvalitetniji termostat od onog koji je na njemu fabricki ugradjen
znaci 2500+3000=5500din sto je tri puta jeftinije.
merenja su radjena prosle zime.
pozdrav..
genije

ko sto vidite uljani radijatori su jeftini ali su veliki potrosaci struje trose 4 kilovata struje po satu

sto sam ja dosad video najekonomicnije grejanje na struju je - klima uredjajima A energetske klase , panasonic 12tica ona gke trosi oko 1.1 kilovata na sat a ima snagu grejanja 3.5 kWh ko ovaj uljani radijator.

koliko para toliko i muzike.
 
Poslednja izmena:
evo vam poredjenja



ko sto vidite uljani radijatori su jeftini ali su veliki potrosaci struje trose 4 kilovata struje po satu

sto sam ja dosad video najekonomicnije grejanje na struju je - klima uredjajima A energetske klase , panasonic 12tica ona gke trosi oko 1.2 kilovata na sat a ima snagu grejanja ko ovaj uljani radijator.

koliko para toliko i muzike.

Ne moze klima nikad da zameni pec ili drugo kvalitetno grejanje. Ne, ne! Nikad!

A uljani radijator, ovako uzet (kao pec 4-rka), meni ne odgovara jer moja pec u dnevnoj sobi je 6-ica, u spavacoj 4-vorka, u decjoj 3-jka. Ako izuzmem jednu odatle (4-orku) onda ostaju 6 i 3, ali i one ne moraju do daske, zavisi kakva je zima.
 
evo po meni najekonomicnijeg grejnog tela na struju
PANASONIC CS/CU-PW12GKE
-КЛИМА УРЕЂАЈ
-СПЛИТ СИСТЕМ
-КЛАСА АА
-КАПАЦИТЕТ ХЛАЂЕЊА 3.4KW
-КАПАЦИТЕТ ГРЕЈАЊА 3.8KW
-ПОТРОШЊА:
-ХЛАЂЕЊЕ 1.06KW
-ГРЕЈАЊЕ 1.00KW
-ИНДИКАТОР ЗАПРЉАНОСТИ ВАЗДУХА
-АУТОМАТСКИ РЕЖИМ РАДА
-ТАЈМЕР 24 ЧАСА
-ДАЉИНСКИ УПРАВЉАЧ

kapacitet grejanja 3.8 kwh a potrosnja struje samo 1 kilovat....

cena klime 31.000 dinara.

-------------

mada je i ova odlicna + je inverter sto znaci da moze da startuje i na nizim temperaturama od -10

SAMSUNG AQV-12FA

-ИНВЕРТОР КЛИМА УРЕЂАЈ
-ФУНКЦИЈА 'GOOD SLEEP MODE' ЗА БОЉИ САН
-SMAR INVERTER ТЕХНОЛОГИЈА
-ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА А(ХЛАЂЕЊЕ), А (ГРЕЈАЊЕ)
-НИСКИ НИВО БУКЕ
-SILVER NANO ИСПАРИВАЧ
-ДАЉИНСКИ УПРАВЉАЧ
- ХЛАЂЕЊЕ 3.3 (0.99~4.0)KW.
- ГРЕЈАЊЕ 4.0 (1.4~5.0)KW.
- ПОТРОШЊА ЕЛ. ЕНЕРГИЈЕ
ХЛАЂЕЊЕ / ГРЕЈАЊЕ ( W ) 1028 / 1108
 

Back
Top