STAVOVI

stavovi su ..... aaaa-aaaaa .....aaaa :D
stvarno, sta su stavovi?

ja nikad ne bih promenio stavove koji cine moju osnovu, podlogu, moju lichnost. sve ostale modifikujem kroz vreme, prilagodjavam se i trudim da usavrsim
 
Reklo bi se bar po mom misljenju da covek koji nema svoj stav moze biti lako izmanipulisan odnosno povodljiv sto nikako nije dobro...ne treba se drzati neceg "ko pijan plota" ali u necemu se morajasno staviti do znanja sta se misli...pa pricajte jednom s takvom osobom i videcete koliko su neinteresantni... :roll:
 
Keeper:
stavovi su ..... aaaa-aaaaa .....aaaa :D
stvarno, sta su stavovi?

ja nikad ne bih promenio stavove koji cine moju osnovu, podlogu, moju lichnost. sve ostale modifikujem kroz vreme, prilagodjavam se i trudim da usavrsim

To je ok.....osnova se ne menja....Zidovi i tišljeraj treba menjati...
 
Poslednjih desetak godina moj najjače utvrđeni stav je da su posesivnost i ljubomora smor.
Kada sam imala 15-16 godina bila sam i ljubomorna i posesivna.
Dakle, dosta toga se može promeniti prirodnim evolutivnim putem ako su uslovi odgovarajući.

A recimo odbojnost prema patrijarhalnom sistemu se nije smanjila s godinama , dapače :roll:
 
Ena187:
Naravno, JA NIKAD NE MENJAM SVOJE STAVOVE. Čvrstvo stojim iza njih... Čak veoma čvrsto, ni za jedan cent (ne daj Bože EURO), ne popuštam...

A kada si ucvrstila te stavove?
Onog trenutka kad si ih ucvrstila ,
do sada nisi nista naucila ,otkrila, primetila, sazrela...

Ekvivalentno: Kad vidis divno cvece koje mirishe pored vodopada ti okuj noge sa teskim metalnim tegom,
da te nikad niko ne pomeri odatle.
Lepota ti je vecno pred ocima...
A opet neki ce te nazvati kukavicom jer si odustala od daljeg traganja
-neki staricom , a tegovi su ti bili samo izgovor
-neki lakomislenom jer si se uhvatila za prvo sto ti je za oko zapalo
-neki naivnom jer si pomislila da ne postoji lepse
-neki ce te nazvati jednostranom jer si posvetila zivot jednoj stvari koja mozda nije ono sto te najvishe ocarava u zivotu , vec je samo u tom trenutku.
-neki ce reci da si bolesno tvrdoglava jer kada si shvatila da bi mozda bilo dobro skinuti tegove i krenuti dalje , nisi htela jer ce drugi posmisliti da si odustala , da si slaba , da si glupa jer nisi znala sta hoces i toliko ti je vremena trebalo da progledas.
-neki ce reci da si nasla svoj mir, i ti ces biti sretna
-neki ce se samo osmehnuti , jer znaju da mir kad nadjes jedanput mozes uvek da ga nosis u sebi
(jer ga nosis u secanju i mozes da mu se vratis)
i da tek preispitivanjem ostalog nepoznatog sreca sa spoznatim mirom biva sve veca , jer i vrednost blaga raste kad je "veci od najvecih".
 
Tuzni_patak:
Ena187:
Naravno, JA NIKAD NE MENJAM SVOJE STAVOVE. Čvrstvo stojim iza njih... Čak veoma čvrsto, ni za jedan cent (ne daj Bože EURO), ne popuštam...

A kada si ucvrstila te stavove?
Onog trenutka kad si ih ucvrstila ,
do sada nisi nista naucila ,otkrila, primetila, sazrela...

Ekvivalentno: Kad vidis divno cvece koje mirishe pored vodopada ti okuj noge sa teskim metalnim tegom,
da te nikad niko ne pomeri odatle.
Lepota ti je vecno pred ocima...
A opet neki ce te nazvati kukavicom jer si odustala od daljeg traganja
-neki staricom , a tegovi su ti bili samo izgovor
-neki lakomislenom jer si se uhvatila za prvo sto ti je za oko zapalo
-neki naivnom jer si pomislila da ne postoji lepse
-neki ce te nazvati jednostranom jer si posvetila zivot jednoj stvari koja mozda nije ono sto te najvishe ocarava u zivotu , vec je samo u tom trenutku.
-neki ce reci da si bolesno tvrdoglava jer kada si shvatila da bi mozda bilo dobro skinuti tegove i krenuti dalje , nisi htela jer ce drugi posmisliti da si odustala , da si slaba , da si glupa jer nisi znala sta hoces i toliko ti je vremena trebalo da progledas.
-neki ce reci da si nasla svoj mir, i ti ces biti sretna
-neki ce se samo osmehnuti , jer znaju da mir kad nadjes jedanput mozes uvek da ga nosis u sebi
(jer ga nosis u secanju i mozes da mu se vratis)
i da tek preispitivanjem ostalog nepoznatog sreca sa spoznatim mirom biva sve veca , jer i vrednost blaga raste kad je "veci od najvecih".

Hmm, nisi shvatio praktičnu primenu moje filozofije :? Dakle, kao što rekoh, svaki moj stav ima svoju cenu (ne primam dinare samo euro ili dolare), pa ko voli nek izvoli :D
 
apotekarka:
Poslednjih desetak godina moj najjače utvrđeni stav je da su posesivnost i ljubomora smor.Kada sam imala 15-16 godina bila sam i ljubomorna i posesivna.
Dakle, dosta toga se može promeniti prirodnim evolutivnim putem ako su uslovi odgovarajući.

A recimo odbojnost prema patrijarhalnom sistemu se nije smanjila s godinama , dapače :roll:

Cekaj, cekaj... To je tvoj najjace utvrdjen stav? :shock:
Oh, brother!
Pa mislim da gotovo sve ljude smara posesivnost; i one koji su predmet necije posesivnosti, kao i one koji su posesivni (i ljubomorni). To je potpuno logicno. Svima nam je potebna sloboda, s tim sto su neki po tom pitanju manje, a neki vise tolerantni...
Mislim da ti nisi razumela moje pitanje... :roll:
 
anakin:
hm...prvo sto mi pada na pamet je da je moj stav da ne menjam stav u odnosu na okruzenje :lol:

Aha, a koliko si spemna da korigujes svoje stavove ili da ih potpuno promenis...?
Kada bi ti se to desilo, mislis li da bi menjanju tvojih stavova vise doprineli ljudi ili licno iskustvo?
 
spremna sam da ih korigujem ako vidim da mi skode...ali u nekom dugorocnom smislu...
neprijatnosti koje mi moze doneti neki moj stav sam spremna da istrpim...one kratkorocne....pogotovo ako je neki radikalan stav u pitanju....uracunacu tu i reakcije koje takav stav neminovno izaziva ali zbog njih necu odustati od njega....

ali ako mi iskustvo pokaze da mi se stav obija o glavu u vezi nekih zaista bitnih stvari, pa yebiga...menjam...priznajem tesko...ali da...
 
Stav je lican pogled na sve/t i normalno je da ih ljudi promene tokom vremena, jer mi nismo savrseni, razvijamo se. Samo glupi ljudi imaju jedno te isto misljenje. Mozda bi trebalo da se zapitaju kako su stekli to misljenje, kada ga ne menjaju. Je li to bas njihov stav i misljenje ili su kopija necijeg tudjeg? Normalno je da covek ima takodje misljenje o necemu, ali se treba uvek pitati da li je u redu imati bas takav? Da nisu to samo predrasude (ili drugim recima: zadojenost)?

Posto mi je obrisan post ponovicu (citiracu) ponovo Ducica: "covek vremenom promeni svoje misljenje pa sve ono sto je do tada voleo sasvim ga promeni dok kasnije one stvari koje je izbegavao ili mu delovale mrske bas njih uzima prvenstveno kao svoje".

Nisam do reci citirao. ali je tako nekako.
 
Sta je stav, nesto urodjeno u coveku na individualnom planu, ili nesto drustveno izgradjeno / nametnuto, s ciljem opredeljenosti pojedinca, u skladu sa tipom licnosti koja taj stav usvaja? Na forumu postoji jedna tema koja dotice pitanje kalupa, drustvena usvojenost vec vidjenog, korisnog sa stanovista vecine? Da li je vecina istovremeno i napredak ili nazadak? Ka kakvoj usvojenosti ide nase drustvo, s kakvim etickim principima baratamo, ko su nam idoli, a sta smatramo utopijom? Korisno je verovati da ti drustvo ne namece svoje principe, svoje stavove, svoj moral i etiku, da je sve slobodni izbor individue, proces nezavisne izgradnje stava, ili vere u odredjenu etiku, moralnost, neko nacelo. Da li je tako? Da li individua uopste moze imati svoj stav? Niko se ne radja sa stavom, vec ga vaspitaci prezentiraju, obojenog njihovim shvatanjem samog tog stava. Da li ga dobro shvata onaj ko ga usvaja? Da li isti stav ima isto znacenje na individualnom i drustvenom planu, religioznom ili antireligizonom, humanom ili diktatorskom?
 
Keeper:
stavovi su ..... aaaa-aaaaa .....aaaa :D
stvarno, sta su stavovi?

ja nikad ne bih promenio stavove koji cine moju osnovu, podlogu, moju lichnost. sve ostale modifikujem kroz vreme, prilagodjavam se i trudim da usavrsim
Ih, koji su, trebalo bi mi sat vremena da ih pobrojim :shock: . Neki od njih, ne svi, se menjaju sa vremenom, hteli mi to ili ne. Naročito dok smo mladi!
 
Samuraj:
Svoje osnovne stavove nikada ne menjam.
Ostalo korigujem u zavisnosti od osobe do osobe.
Warriors-e ili samuraju,da li je tvoj osnovni kodeks:BUSHIDO?Ako je tako,ja ti skidam kapu i odajem postovanje.Za vernike koji mi budu zamerili sto cestitam i pozdravljam KODEKS SAMURAJA Odgovoricu drugi put!
 

Back
Top