Otvorio bih ketering servis

deki011

Primećen član
Poruka
765
Dakle ramisljam o opciji keteringa-dostava hrane za rodjendane,svadbe,proslave itd.
Pri tom se to ne bi odnosilo na kuvana jela,rostilj i sl. nego tipa kiflice,salatice,pitice itd sto bi se reklo ono sto ide na cackalicu.
E sad ono sto mene zanima je:
1.Kako otvoriti tj.registrovati(jel kao SUR ili kako?)
2.Da li je moguc rad iz kuce(kakva je situacije sto se tice uslova za sanitetsku inspekciju itd)
3.Koliki su mesecni rashodi?
U principu to bismo radili kao porodican posao i ukoliko bi to moglo iz kuce da se radi to bi bilo super jer u tom slucaju ne placam skupe kirije kao lokal.Takodje ne bih nikoga sa strane zaposljavao u pocetku tako da nemam ni taj izdatak.
Unapred zahvalan za svaki savet.
 
E sad ono sto mene zanima je:
1.Kako otvoriti tj.registrovati(jel kao SUR ili kako?)
2.Da li je moguc rad iz kuce(kakva je situacije sto se tice uslova za sanitetsku inspekciju itd)
3.Koliki su mesecni rashodi?
Најбоље да се лично распиташ у Агенцији за привредне регистре. Могло би можда да буде и с.з.р. или с.з.т.р. Требало би прво да проучиш све опције, и онда одабереш ону која ти највише одговара. На пример, где ти не треба фискална каса.
 
Dakle ramisljam o opciji keteringa-dostava hrane za rodjendane,svadbe,proslave itd.
Pri tom se to ne bi odnosilo na kuvana jela,rostilj i sl. nego tipa kiflice,salatice,pitice itd sto bi se reklo ono sto ide na cackalicu.
E sad ono sto mene zanima je:
1.Kako otvoriti tj.registrovati(jel kao SUR ili kako?)
2.Da li je moguc rad iz kuce(kakva je situacije sto se tice uslova za sanitetsku inspekciju itd)
3.Koliki su mesecni rashodi?
U principu to bismo radili kao porodican posao i ukoliko bi to moglo iz kuce da se radi to bi bilo super jer u tom slucaju ne placam skupe kirije kao lokal.Takodje ne bih nikoga sa strane zaposljavao u pocetku tako da nemam ni taj izdatak.
Unapred zahvalan za svaki savet.

Mozes registrovati malo preduzece.Ili priv.drustvo pa prosisriti delatnost.Uslovi za sanitarnu inspekciju moraju ispunjavati apsolutno iste stvari kao sto npr zahtev restoran ili sl ugostiteljski objekat.I u prihode i rashode mozes steci uvid samo kad pocnes da radis,posto ti nista ne garantuje uspeh.Posle nekog vremena uvidjas prosek mesecne zarade i troskova
 
Mozes da registrujes firmu kao str. Fiskalna kasa je obavezna. Ono sto moze da bude veci izdatak je sredjivanje objekta po sanitarnim popisima. Ja sam pre mesec dana otvorila radionicu za izradu torti i kolaca i mogu ti reci da je najveci izdatak bio upravo sredjivanje lokala po sanitarnim propisima. Moras da imas poseban ulaz (vrata) na koja unosis sirovine, a poseban izlaz na koji izlazi gotov proizvod. Zidne obloge koje se lako peru su obavezne. Mi smo kupili neke ploce koje lice na laminat i ima ih u radnjama "Uradi sam". One su jeftine, a zavrsavaju posao.
Dalje, poseban magacin za sirovine. Naravno, ne mozes u istom frizideru da drzis sirovine (jaja, kvasac itd) i gotov proizvod. Ventilacija je takodje obavezna.
Nas je opremanje lokala kostalo oko 4000e.
Ako moze da ti pomogne u odluci, mogu ti reci da posao ne ide lose. Bitno je da odrzis kvalitet. Nasi proizvodi su skuplji od lokalnih poslasticara, ali su proizvodi kvalitetniji. I hvala bogu, ima ljudi kojima je bitniji kvalitet od cene.
Svaka proizvodnja donosi zaradu. Nemoj da se dvoumis. Slobodno kreni
 
Sve to moze dosta lepo da se radi.Ali najvaznije je privuci kupce. A dobar lokal to i radi. Ja imam prijatelja koji jedan lokal placa 300e a jedan 2000e i opet je vise zaradio na onom koji placa 2000e. Dakle nekad lokacija prodaje robu.

Vazno je i kakva je hrana kao i cene a bogami i usluga.

Neznaci uloziti menje zaraditi vise...
 

Back
Top