Relativna ISTINA-filozofsko i narodno shvatanje iste...

Хвала на поздравима... западе ми за око ово...

i vi zivite neku svoju istinu

Није тако. Истина којој смо сми приступили долази од Оног који је све ово и створио... али, кажу да треба говорити уопштено на форуму философија... па ћу овде и да се зауставим. :wink:
 
Keeper:
uzgred, daj malo pojasnite to "relativna" istina. OK, znam za subjektivnu, objektivnu ..... ali relativnu? jel to neka sto nekad jeste istina a nekad nije? :roll:
ajd pomozite mi najmladji sam ovde :P

Pa, vidiš Keeper različiti filozofski pravci imaju svoje vidjenje svijeta, znači svoju istinu o tome...
A pošto je ta istina utvrđena u odnosu na nešto to je relativna istina.... :roll: :roll: :roll:
Slažem se, jeste to komplikovano, zato mi više odgovara narodna podela: vrlo jednostavna na
ISTINU I APSOLUTNE LAŽI.... :wink:
 
analiticar:
Pa, vidiš Keeper različiti filozofski pravci imaju svoje vidjenje svijeta, znači svoju istinu o tome...
A pošto je ta istina utvrđena u odnosu na nešto to je relativna istina.... :roll: :roll: :roll:
Slažem se, jeste to komplikovano, zato mi više odgovara narodna podela: vrlo jednostavna na
ISTINU I APSOLUTNE LAŽI.... :wink:

ta istina (neka filozofska) je utvrdjena u odnosu na nesto, i onda je ona relativna istina? :shock: :roll:
il sam glup il ti ne znas da objasnis.

zatim ... istina i apsolutne lazi.
znas, mislim da bi vama apsolutistima koji svoj spektar ogranicavaju na crnu i belu prijala sledeca misao - "istina je tamo odakle se gleda".....
veruj mi, mnogo je ljudskije i humanije tako gledati na stvari. jeste slozenije komplikovanije i teze, ali nekad se moramo i oznojiti malo zar ne? :)
 
Keeper:
analiticar:
Pa, vidiš Keeper različiti filozofski pravci imaju svoje vidjenje svijeta, znači svoju istinu o tome...
A pošto je ta istina utvrđena u odnosu na nešto to je relativna istina.... :roll: :roll: :roll:
Slažem se, jeste to komplikovano, zato mi više odgovara narodna podela: vrlo jednostavna na
ISTINU I APSOLUTNE LAŽI.... :wink:

ta istina (neka filozofska) je utvrdjena u odnosu na nesto, i onda je ona relativna istina? :shock: :roll:
il sam glup il ti ne znas da objasnis.

zatim ... istina i apsolutne lazi.
znas, mislim da bi vama apsolutistima koji svoj spektar ogranicavaju na crnu i belu prijala sledeca misao - "istina je tamo odakle se gleda".....
veruj mi, mnogo je ljudskije i humanije tako gledati na stvari. jeste slozenije komplikovanije i teze, ali nekad se moramo i oznojiti malo zar ne? :)

Keeper ako je neko pošao od neke pretpostavke (ili je imao etalon za procenu neke vrednosti) rezultati dobijeni tom prilikom su RELATIVNI jer su određeni na osnovu neke reference ili vrednosti.... :roll:
Npr. ako poredimo kosu neke osobe X ona je svetlija ako etalon predstavlja kosa osobe Y, a tamnija ako je etalon kosa osobe Z
 

Back
Top