prevare

DA!
Zasto zato sto smo glupi.
Zasto smo glupi?Po prirodi pamet nam nije vrlina.Barem ne ona logicka.
Sem toga lakoverni.Od svega najsrecniji smo kada drugima se zle stvari desavaju.A mi to mirno gledamo i prepricavamo.Verujemo svima sem nama samima.I nadamo se da bolja vremena dolaze sa svakim prolecem.Postujemo pretpostavljane onoliko koliko i sopstveno go vno.A o svima drugima mislimo da su glupi.Nazalost ne stizemo od istog zavirivanja u tudju pamet da pogledamo u sopstvenu glupost.
I sto je najgore ponosni smo na sramnu istoriju.Velicamo sve propasti naseg naroda.Od poraza na kosovu pre sedamsto godina pa onda velicamo nasu borbu i oslobodjenje od Turaka.Gde su nasi slavni Obrenovici klali jos slavnije Karadjordjevice.Iste te koji sada po Srbiji jasu kao po sopstvenoj stali i gladaju ko hijene sta ce da otmu od bednog naroda da bi napunili svoja debela du peta.a o baba Jelisaveti da negovorim.Dovoljno je procitati sta je njena kcerka napisala o sopstvenoj majci u knjizi KRALJEVSKO PLAVO.Pa prvi svetski rat i drugi.Po predanju da nije bilo nas Srba Nemci bi svetom zavladaliAli mi smo ih zaustavili i onda ih je sprecila Ruska zima.....Sramni Balkanski u kom smo ispali ko pilici kad kobac naleti nad domacinstvo..I naravno poslednjih godina u Hrvatskoj Bosni i na Kosovu.Svud smo pobedili.Ali u svakoj pobedi izgubili teritoriju.I ostalo nas je toliko cistih srba koliko i mamuta na ovoj
planeti.Jer nakon tolikih godina tavorenja pod turcima i svim nam drugim vladajucim nacijama kroz istoriju.Smesno je i reci ja sam cist Srbin.Ali ima onih koji tvrde(valjda su videli u solji ili pasulju)Da im se cukun baka nije trpala sa Mesut Odzkanom i njemu slicnim.
A o politickoj logici.I majmunima koji igraju pipirevku na medjunarodnoj politickoj sceni.Mislim da netreba i govoriti.Ali mi im i dalje verujemo.I u njih se nadamo.I naravno Evropska unija samo o nama razmislja kada cemo vise odluciti da im se pridruzimo.Trebamo im koliko i normalnom cir na guz ici.
Ja sam jedan od onih polovicnih srba kao i svi.Ali sam zgrozen vise tim mitom svetog naroda koji mi propagiramo.A groze nas se svi u svetu i odricu.
Mozda kada naucimo da Srbija nije centar sveta.I da Beograd nije srbija.Mozda tada napokon i krene nabolje.Dokle god nestigne kriza i rat do Beograda gubicemo teritorije.A kada ostane Beogradski pasaluk tada ce za ono izgubljeno biti kasno.Ja nezivim u Srbiji i srecan sam da sam u tom padsaluku.Za sebe nebrinem ni najmanje.Ali sta ce oni zaostali mucenici koje kolju dave i mrcare o njima niko vise i nemisli.I onda se zapitamo zasto su Bosanci poturceni srbi.Zato sto ih je se tada srbija odrekla.Kao sto se i sada odrice onih na kosovu.A zivot je najvredniji vera i ime se daju zameniti.
Ali zapamtitie nema goreg turcina od poturcenog Srbina.Sve ce se to nama zaostalim kroz istoriju vratiti.Ili kako predanje kaze.KLETVA CARA LAZARA NAS SVE STIZE gde god bili.
 
Uh ovaj je bas neki mracan tip... Malo upozorenje kletve obicno stizu samo one koji u njih vjeruju.

Nazalost promjenom lokacije ne moze se promjeniti i mentalni sklop koji je uslovljen zemljom porjekla. Tako su rusi uvjek najveci baksuzi i teski depresivci bilo da ih sretnete na francuskoj rivijeri ili na karibima.
 
LUDICA:
U covece, ala si ti ogorcen!
Samo da znas, nama uopste nije tako lose kao sto ti mislis!
A ti se uostalom ni ne racunas, otisao si odavde!

Nije tebi lose!Znas li koji si ti pocenat u srbiji koji mozda poseduje kompljuter ima novac da se prikaci na internet i pravo da tvrdi da joj nije lose.
0,05% sada ti je jasno koliko je lose. u Evropi iznosi 98,8%
Uoci razliku.
To je samo primer(kompljuter je skup proizvod).Ali slicno stanje je i sa hlebom i ostalim namernicama.
)9o% posto stanovnistva zivi na hlebu i pasulju koji je takodje skup.A oblace se kod Kineza i ti mi tvrdis da nije lose.Na odmor idu tako sto se odricu dnevne doze vitamina i hrane soka i svega ostalog mesecima.Da bi ustedeli 150 eur za Bugarsku.I dalje tvrdis nije lose.
Procitaj novine pogledaj oko sebe izadji u Evropu ili barem u Rumuniju koja je uvek bila gora od nas i videces koliko je lose stanje u Srbiji.
Ipak cinjenica je da Wien,Prag ili keln ne bljeste koliko Beograd u noci ali zato u drugim gradovima i nepostoji ulicna rasveta.Gde je logika a ravnopravnost o tome netreba govoriti.
Da inace osami se nekad u nekom kaficu i poslusaj o temama o kojima se govori u svakodnevnici.O muci nemastini.Ili se govori o tome ko je sta obukao.Sa kim je se ko sponzorisao itd.
To je svakodnevnica Srbije i o tome postoji serijal na mnogim nacionalnim televizijama.Kako se zivi u Srbiji zemlji muke bede i kica.Ali valjda nas narod nema interesa za realnost pa utanja u Spanske serije i muzicki program pinka zama granda i ostalog kica.Mada smo kao nacija svuda isti pa i ovde nasi klubovi izgladaju isto kao i dole samo sto u njima nepevaju cigancice nego grandove zvezdice.I jos nesto mozda se neoblace srbi kod kineza zato sto ih muka tera nego mozda tako vole.posto se i ove grandovke oblace po New Yorkeru koji je ovde institucija mode za one sa plicim dzepom.
Lose je jako.
A nebi valjalo da potraje tako.
 
vremena se menjaju.
nekad je srbija imala zlatni dinar.
u komunizmu je bilo super(ekonomski)pa su onda od dosade pocheli da seru kao svi su najpametniji i sve znaju.
najbolje bi bilo da se ova vremena dobro analiziraju i da se greske(mislim na pad morala)vishe ne ponavljaju.
a poshto su srbi uvek spremni da izvrdaju pravila(i u zemlji i u inostranstvu)ko kaze da necjemo za pet godina da budemo opet najbolji u malom biznisu u evropskim okvirima.
ipak je ovo (usrani)kapitalizam pa izvolte razbite ionako bezzivotni i infatilni zapad.
srbija do unuchicja!!!!! 8)
 
Dragi moji,
htela sam samo svima, koji su odgovorili i prokomentarisali moje pitanje, da se zahvalim. Pisem text o fenomenu prevare i vasi odgovori su mi bili dragoceni u ovom istrazivanju.
Kupite sledeci broj magazina Status.
pozdrav
Jovana
 

Back
Top