Plantinga Alvin, ko je on?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

STAJIC

Aktivan član
Poruka
1.624
:D

Doktor filozofije u oblasti logike, Alvin Plantinga javno zastupa ideju o 'inteligentnom Konstruktoru'.

Ne samo Plantinga vec i mnogi drugi od kojih su Filip Dzonson, koji predaje pravo na Kalifornijskom univerzitetu u Berkliju; Majkl Bihi, poznati biohemicar i autor knjige Darwin's Black Box-The Biochemical Challenge to Evolution; Vilijam Demski, matematicar; Dzon Polkinghorn i Friman Dajson, fizicari; Alan Sandejdz, astronom i mnogi drugi.

Pitanja koja zbunju naucnike:

1. Zasto kod cetiri fundamentalne fizicke sile postoji zapanjujuc stepen preciznog podesavanja, sto omogucava postojanje svemira i zivota?

2. Kako se moze objasniti izuzetna slozenost zivih organizama, koju cesto nije moguce pojednostaviti?

3. Zasto je fosilni zapis nepotpun, i gde su dokazi o postojanju prelaznih oblika, to jest karika, izmedju glavnih vrsta zivih bica?


Obzirom da nauka nema odgovarajuce odgovore na ova pitanja evo sta su neki poznati naucnici izjavili:

Kao naucnik, dok posmatram svet oko sebe, zapazam tako slozene i precizno osmisljene mehanizme da dolazim do zakljucka da iza tako slozenog ustrojstva stoji inteligentno planiranje. Matematicar Endru Makintos, Vels Ujedinjeno Kraljevstvo.

"Slozenost prirode jasno ukazuje na postojanje Stvoritelja. Ocigledno je da se, kada se pronikne u neki bioloski ili fizicki sistem, otkriva neverovatna slozenost" Biohemicar Dzon Krejmer, Kanada

"Svaka zivotinja je na neki nacin jedinstveno oblikovana kako bi bila prilagodjena odredjenoj sredini. Prinudjen sam da slozenost zivih bica pripisem Stvoritelju a ne slepim evolucionim silama" Biohemicar Bob Hosken, Australija

"U zivom svetu vlada izuzetan red. To je delo jedne uzvisene Moci koju ja nazivam Bog. U tome se vera slaze s naucnom istinom. Vera ne porice naucnu istinu, vec je cini potpunom, pruzajuci jednostavnije shvatanje svemira" Biolog Zan Dorst, Francuska

"Ne mogu zamisliti svemir i nas zivot bez inteligentnog pocetka, bez izvora duhovne 'topline' koji postoji iznad materije i njenih zakona" Nuklearni fizicar Andrej Dmitrijevic Sakarov, Rusija

Iskrene izjave ovih ljudi koji su strucnjaci na svojim poljima nagone svaku razumnu osobu iskrena srca da razmislja: stvaranje ili evolucija?
 
anakin:
Stajicu, imas li ti neki drugi cilj u zivotu osim nametanja svoje vere? sta radis po ceo dan? mislis li na nesto drugo?
meni je tebe zao...

:D

Blagodarim na zabrinutosti, to je zaista dirljivo! Ipak, nisi citala pazljivo-da li ti je zao i svih onih navedenih naucnika ili ti je zao svih onih koji jos uvek veruju u evoluciju? I na kraju, sta je s tobom, sta je tvoja svrha zivota?
 
koja god da je svrha mog zivota, ona je samo moja....nije prepisana iz knjiga, ne trazi autoritet da bi se opravdala, ne trazi besomucne rasprave da bi se potvrdila...
takodje, ne treba joj bezlicna masa u vidu podrske niti joj je potrebno da se ko metastaza siri od praga do praga...
 
Јехићи су познати као они који "научним" методама врбују у секту. У време кад је "рат звезда" био популаран, проповедали су да њихов бог живи на једном од сазвежђа. Кад је популарност престала, и они престали да то проповедају. :lol:
 
MaranAta:
Хај' нам испричај оно на ком сазвежђу живи тај ваш бог... :lol:

:wink:

makarije!

Smisli nesto pametnije, ova ti je odavno ugasila. Budi malo originalniji. Postajes dosadan i monoton, pretvaras se u robota!

By the way, jesi li procitao nesto sa linka koji sam ti poslao? Ako nisi, pozuri i sam pronadji odgovor na kom sazvezdju zivi Jehova, pa nam svima javi!
 
WHEREFORE, IT IS TRUE THAT MY KNOWLEDGE ENCOMPASSES THE VERY TRUTH OF ALL THAT IS,
AND MY WISDOM IS NOT SEPERATE FROM MY HEART,
AND THE MANIFESTATION OF MY DESCENT IS CLEAR UNTO YOU,
AND WHEN IT IS REVEALED TO THE CHILDREN OF ADAM IT WILL
BE SEEN BY ALL.
AND MANY WILL TREMBLE THEREBY.
ALL HABITATIONS AND DESERT SPACES ARE INDEED OF MY OWN CREATION, SET FORTH,
ALL FULLY WITHIN MY STRENGTH, NOT THAT OF THE FALSE GODS;
WHEREFORE I AM HE THAT MEN COME WITH THEIR RIGHTFUL WORSHIP,
NOT THE FALSE GODS OF THEIR BOOKS, WRONGLY WRITTEN;
BUT THEY COME TO KNOW ME, A PEACOCK OF BRONZE AND GOLD,
WINGS SPREAD OVER KAABA AND TEMPLE AND CHURCH, NOT TO BE OVERSHADOWED.
AND IN THE SECRET CAVE OF MY WISDOM IT IS KNOWN THAT THERE IS NO GOD BUT MYSELF,
ARCHANGEL OVER ALL THE HOST, MELEK TA'US.
KNOWING THIS, WHO DARES DENY?
KNOWING THIS, WHO DARES FAIL TO WORSHIP?
KNOWING THIS, WHO DARES WORSHIP THE FALSE GODS OF THE KORAN AND BIBLE?
 
Rado bi da se ovakve teme razreshe jedanput zauvek.
Ali , onda nebi smelo da stoji ni rim ni po luki,
ili bi trebalo da u naslovu teme stoji Religija: pa naslov , da se zna da je namenjeno samo dubljim teolozima.
Ovako kao da je namenjena svima , a opet jasno je da je u pitanju diskriminacija.

Kao da pricamo o ciganskom obrazovanju , ali na ciganskom , pa ko razume ok je , ko ne razume , e on je neobrazovan eto...

Ali se vernici ovako ne dobijaju....

Stvarno molim Stajica da izjavi kome je namenjena tema.A da to bude u skladu sa njegovim potonjim ponashanjem
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top