Malo pomoci oko izrade menija!

Vidim da si se odlučio da sam napraviš meni. Ajd' da ja pokušam da ti objasnim kako bi to trebalo da izgleda...
Prvo kreiraš "taster" (poput ono USLUGE), desni klik na njega i u meniju izabereš INSERT HOTSPOT ili INSERT SLICE, ponovo desni klik pa ADD POP-UP MENU, otvoriće ti se novi prozor (Pop-Up menu editor). U njemu određuješ osobine tvog menija.
Content - tu dodaješ nazive i linkove za svaku opciju u meniju ili podmeniju,
Appearance - izgled menija, font, boje...
Advanced - specifična širina i visina menija, okvir...
Position - pozicija menija i podmenija.

Ovo bi bilo samo ukratko o pravljenju menija u Fireworks-u a ti ćeš eksperimentisanjem u editoru već i sam videti šta je šta i čemu služi.
 
E, daj, nemoj da se mucis.. pazi, varijanta fireworks-a je ok, ali samo ako ga uradish kao HTML.. to znaci da ako layout stranice radish u fireworksu, onda je opravdano koriscenje ugradjenog meni meakera.. medjutim, ako sam pravis stranu (sto cisto sumnjam, s obzirom da ne znas kako se kreiraju meniji :)) onda pokusaj da nadjes sothink dhtml menu maker.. ima cak i extension za dreamweaver, tako da direkton iz dreama mozes da menjas svoj meni.. sa druge strane, ne postoji vrsta menija koju taj program ne moze da uradi, sa sve efektima pixelize, fade in, out itd.. jedina mana jeste sto se svi ti napredni efekti vide samo u IE, za operu ne znam, dok se u mozilli ne vidi fade... ali, vazno je da meni isto izgleda u svakom browseru i to je prednost!!!

ako ti treba neki drugi, uvek mozes da konsultujes Sveti Google...

ako nemas sothink, javi mi se.. pa cu ti poslati :)

pozdrav
 
ja imam crackovan 4.2 - nisam ni ja uspeo da nadjem serijski za jega.. isprobaj ga, pa ako ti se svidi, poslacu ti celu instalaciju..

veruj mi da vredi :)

pogledaj fluidix.ro , sekcija "produse" i videces da ima jako lep fade efekat..

pozdrav
 

Back
Top