Agata Kristi

absonic

Domaćin
Poruka
3.197
Sta mislite o njoj? Pretpostavljam da ste bar jedno njeno delo procitali...
Ja sam bash kupio onu knjigu uz Politiku-Ubistvo u Orijent-Expresu i odusevio sam se...
Pogotovo mi se dopada sto se radnja odvija u Jugoslaviji.
 
obozavam njene knjige, procitao sam oko 40-ak, a takodje sam odgledao i serije i fimove po njenim delima. Sta da kazem sjajna je za razonodu, a knjige se citaju u jednom dahu. UPRAVO SADA CITAM NJENU KNJIGU "TRECA DEVOJKA" KOJU MOZETE DA KUPITE NA KIOSCIMA POLITIKE ZA SAMO 150 DIN.

p.s.

MNOGO ME NERVIRAJU ONI LJUDI KOJI SE PRAVE DA NE CITAJU TAKVA DELA, KAKO JE TO ZA NJIH SUND, A PROCITALI SU GOMILE I GOMILE. JA NA PR. CITAM SVE OD LAKE LITERATURE DO FILOZOFSKIH KNJIGA I MOGU DA KAZEM SAMO OVO: SVAKO DELO JE DOBRO NA SVOJ NACIN.
 
MNOGO ME NERVIRAJU ONI LJUDI KOJI SE PRAVE DA NE CITAJU TAKVA DELA, KAKO JE TO ZA NJIH SUND, A PROCITALI SU GOMILE I GOMILE. JA NA PR. CITAM SVE OD LAKE LITERATURE DO FILOZOFSKIH KNJIGA I MOGU DA KAZEM SAMO OVO: SVAKO DELO JE DOBRO NA SVOJ NACIN.[/quote]

Kako bi svijet bio dosadan da nema i "lake"literature...A "lako"djelo ponekad nije uopste lako napisati... :) Agata je majstor svog zanata...da nije tako svi bismo odmah na pocetku znali ko je ubica... 8) :D
Preporucujem "Tajnu sedam satova" i "Misteriju bozicnog pudinga"... :wink:
 
AKHENATON:
obozavam njene knjige, procitao sam oko 40-ak, a takodje sam odgledao i serije i fimove po njenim delima. Sta da kazem sjajna je za razonodu, a knjige se citaju u jednom dahu. UPRAVO SADA CITAM NJENU KNJIGU "TRECA DEVOJKA" KOJU MOZETE DA KUPITE NA KIOSCIMA POLITIKE ZA SAMO 150 DIN.

p.s.

MNOGO ME NERVIRAJU ONI LJUDI KOJI SE PRAVE DA NE CITAJU TAKVA DELA, KAKO JE TO ZA NJIH SUND, A PROCITALI SU GOMILE I GOMILE. JA NA PR. CITAM SVE OD LAKE LITERATURE DO FILOZOFSKIH KNJIGA I MOGU DA KAZEM SAMO OVO: SVAKO DELO JE DOBRO NA SVOJ NACIN.
A to su oni kompleti sto mesecno izlazi 6 knjiga pa 150 komad...moracu to da uzmem...Ja sam bas procitao Ubistvo u orijent ekspresu,sada citam Ubistvo na Nilu,pa cu Zavesa...a onda tajna 7 satova,nesto sa pudingom i videcu za trecu devojku...
P.S
Kraljica svog zanra...
 
ma super je agata, ali kada procitash mnogo knjiga mozes nesto i sam da provalis i onda je malo manje cool. mene je iznervirala jedna sto se desava na balkanu ali u nekoj izmisljenoj zemlji. sta je to sto agatu cini dobrom?!
 
Ma super je Agata.Ja imam naviku da neke njene knjige s vremena na vreme ponovo iscitavam,recimo na 2-3 godine.Nema veze sto pricu znam.Evo trenutno citam Smrt na Nilu.Preporucujem jos:Deset malih crnaca,Tajna 7 satova,Pustolovina bozicnjeg pudinga,Sitafordska misterija.
 
Kad ste vec otvorili ovaj topic, evo da vam se i ja javim.
Vec nedelju dana citam po peti put redom sve romane Agate Kristi.... a imam ih oko 50-tak i kako Narodna knjiga ponovo sad izdaje jedan mesecno bas mi prijatu dok ih izvrtim sve u krug izaci ce jos 2-3 nova.....
Na danasnji dan mi je bas lepo legao Bozic Herkula Poaroa..... Juce sam procitala Ubistvo u Mesopotamiji, a za sutra planiram Smrt na Nilu posto vec ide na TV sutra pa da malo uporedim utiske...))
Inace, moram malo da se podsetim, prosle godine sam otvorila a ove evo malo doradjujem i sredjujem prvi sajt o Agati na nasem jeziku. Greh je da ih ima na stotine u svetu, a ovde se to jos niko nije setio....
Nisam nesto pri parama pa sam ga stavila na free host
http://www.geocities.com/agathachristie_yufanpage/
ali se nadam da ce i para uskoro biti za neko zvanicno ime.
Ako volite Agatau ili nemate preca posla obidjite me....
I tamo je otvoren forum nedavno, a uskoro ce i svaka knjiga pojedinacno imati svoju stranicu za utiske i misljenja.
 
Koliko vidim, nedostaje tema koja bi bila posvećena samo Agati Kristi, mimo njenih junaka Mis Marpl i Herkula Poaroa. Za početak, link prema stranici koju uređuju ljubitelji lika i dela Agate Kristi sa južnoslavenskih prostora: "Agatha Christie ex-YU Fan Page"

http://agatha-christie.net/

Dizajn sajta je odličan, uz dosta sadržaja koji se tiču lika i dela Agate Kristi, sabranih kritika objavljivanih u različitim novinama, izdanja, reakcija čitalaca itd
 
ево је тема па ако модови сматрају за сходно нека споје:
https://forum.krstarica.com/threads/agata-kristi.31555/

Иначе, велики сам фан АК од детињства. Мислим да нисам још све књиге прочитао ( ни крими ни мелодрамске ), а планирам током живота да обнављам и оно што јесам. Пуно ми је сати и дана задовољства пружила Стара Дама!
 
ево је тема па ако модови сматрају за сходно нека споје:
https://forum.krstarica.com/threads/agata-kristi.31555/

Иначе, велики сам фан АК од детињства. Мислим да нисам још све књиге прочитао ( ни крими ни мелодрамске ), а планирам током живота да обнављам и оно што јесам. Пуно ми је сати и дана задовољства пружила Стара Дама!
Ha, kad sam pretraživao Krstaricu nigde teme ni o Agati Kristi ni o Agathi Christie. Što se mene tiče može spajanje

Takođe nije mi izašla ni tema o zanimljivim linkovima koji imaju vezu sa književnošću a znam da tema postoji, inače bih ovaj link ostavio na njoj

Svaka čast Trumane
 
Баталите напредне претраге, само одете на гугл и одатле укуцате "форум крстарице Агата Кристи".
Да наставимо с темом, која Агатина књига вам је најдража? Мени Завеса јер је то последњи Поароов случај. А најкомплекснија? Мени Убиство на терену за голф.
 
Iskreno, davno sam čitao Agatu Kristi. Znam da sam više voleo romane sa Herkulom Poarom nego sa Mis Marpl:mrgreen: (muški šovinizam na delu). Sećam se da sam Ubojstvo u Mesopotamiji čitao više puta, pa bih mogao da kažem da mi je to najdržai njen roman. Ni smrt na Nilu nije bila loša, koliko se sećam. I njega sam bar dva puta čitao.

Ne znam da li bi se mogao nazvati najkompleksnijim, ali Deset malih crnaca mi je njen najmračniji roman. Baš mi je dugo nakon čitanja bio u glavi. Iako nema nadnaravnih elemenata imao je tu gotsku, Poovsku atmosferu. Mislim da je to jedini njen roman koji ne bih čitao ponovo
 
Iskreno, davno sam čitao Agatu Kristi. Znam da sam više voleo romane sa Herkulom Poarom nego sa Mis Marpl:mrgreen: (muški šovinizam na delu). Sećam se da sam Ubojstvo u Mesopotamiji čitao više puta, pa bih mogao da kažem da mi je to najdržai njen roman. Ni smrt na Nilu nije bila loša, koliko se sećam. I njega sam bar dva puta čitao.

Ne znam da li bi se mogao nazvati najkompleksnijim, ali Deset malih crnaca mi je njen najmračniji roman. Baš mi je dugo nakon čitanja bio u glavi. Iako nema nadnaravnih elemenata imao je tu gotsku, Poovsku atmosferu. Mislim da je to jedini njen roman koji ne bih čitao ponovo
Ту књигу помиње Миливој Солар кад говори о разлици између канонске и жанровске књижевности:

Желио бих да најприје уочите разлику: мени се, рецимо, свиђа роман Агате Кристи Десет малих црнаца, прочитао сам га са задовољством не мањим од онога када сам прочитао Доктора Фаустуса Томаса Мана, али ми не пада на памет да га читам поново. Доктор Фаустус, међутим, прочитао сам вишепут и радо бих га још који пут читао.

(Солар: Укус, митови и поетика)
 

Back
Top