Problem sa Joomla SEF url-ovima

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

blubokiz

Zainteresovan član
Poruka
235
Ovako, sredjujem na jednom sajtu url-ove, pokusao sam sa sh404sef komponentom, sa kojom sam radio milion puta, i nesto je zakazalo, doslo je do "gubljenja" sajta, zatim sam presao na ARTIO JoomSEF koji je isti kao sh404sef, samo malo lepsi i isti problemi se javljaju i kod njega...

Sve pocinje kada u Globalnoj konfiguraciji ukljucim SEF urlove.
Kada pokusam da se krecem kroz sajt, on na ulazak na svaku sledecu stranicu dodaje po jedan index.php/ u url... Tako da se desi da bude
index.php/index.php/index.php/index.php/index.php/pa tek onda stranica, a jos sa time i dizajn se skroz raspadne, nema slika, nema nicega, samo tekst i meni, ali bez ucitavanja css-a. Kada pogledam kod, vidim da je i u kodu dodao index.php/ i zato ni ne nalazi te sve potrebne fajlove, jer ih na toj lokaciji ni nema...

A kada pokusam da ukljucim i SEF urlove u ARTIO JoomSEF-u ili sh404sef-u onda mi sta god pokusao otvara 404 stranice...

Uporedjivao sam podesavanja sa drugim sajtovima i nema nikakve razlike.
Da umalo da zaboravih u pitanju je joomla 1.5.9

Hvala na pomoci, unapred...
 
Kako bi i drugi korisnici znali kako da rese ovaj problem, mada on to i nije, uradite sledece:

U joomla admin panelu:

Udjite u Global Configuration

globalna_konfiguracija.png


Potom pogledajte ovaj deo u G.C.-u

seo_podesavanja.png


Kliknite na Search Engine Friendly URLs "Yes" i potom Apply

I dalje ce u naslovima stranica da se pojavljuje index.php. Da bi ste i ovo resili potrebno je da uradite sledece preko svog FTP klijenta.
Otvorite direktorijum gde vam je joomla i pronadjite fajl:
htaccess.txt
preimenujte ga u
.htaccess
Potom se vratite u admin panel, ponovo u Global Configuration i stiklirajte opciju Use Apache mod_rewrite na: “Yes” i opet na Apply.

To je to.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top