kipar

Ima li neko neku informaciju kako dobiti radne papire za Kipar?

Kao i za bilo koju zemlju EU. Važe ista pravila.

1. Nađeš posao
2. Pokažeš da vrediš, i posle izvesnog vremena nagovoriš gazdu da te prijavi
3. Radiš i čekaš da prođe pocedura koja može da traje i nekoliko godina, ali te u međuvremenu ne diraju...
 
Hej Rody mozda odemo kad nam ukinu vize. Koliko sam ja cula jako je tesko napraviti papire, zato sam i postavila ovu temu , da cujem nesto i od drugih ljudi , ali izgleda da samo ti i ja hocemo na Kipar . . . . . .
 
A kakva će to razlika onda biti ???

I kada nam ukinu vize, moći ćeš da boraviš po propisima samo 3 meseca godišnje, pa da izađeš na 3, pa ponovo tako.
BEZ prava na zaposlenje !!!

A ako te uhvate da radiš tretiraće te ISTO kao poslednjeg Pakistanca... znači 30 dana zatvora i proterivanje.

Vidi se da si naivna Štrumfeta, pazi samo da ne zatrudniš od tih rekla - kazala ....
 
Ljudi, ne morate biti sarkasticni, nije ova tema postavljena za foliranje,
nego ako mogu konkretne i prijateljske informacije. A ne sad kao mi smo zaplili preko
i moze nam se da jasemo Vas koji ste u SRB. Pokazite se malo ljudi, bacite neki link ako
nista drugo ne mozete da uradite.

Kako moze devojka ili ja da znamo o Kipru npr. ako nismo bili, osim iz prica.
Internet treba lljude da zblizava kao i informacije.

Hvala.

I ja hocu na Kipar.
 
Pokazite se malo ljudi, bacite neki link ako
nista drugo ne mozete da uradite.

Šta ti uopšte znači to ''bacite link'' ?
Želiš websajt zavoda za zapošljavanje na Kipru ?
Ili adrese nekih velikih firmi...ili šta...stvarno nije ironija nego si prilično nejasan.
Ako misliš na neku preporuku...kako da te neko od nas preporuči, kada te ne poznaje... ?

Ja radim kao menadžer u velikoj turističkoj agenciji. Između ostalog...sam zadužena za zapošljavanje.
Zaposlim i otpustim svake godine oko 30 novih ljudi za sezonu, plus onih cca 70 koji rade godinama. Zanimljivo je da jezgro firme ostaje isto, jer su se tih 70 ljudi pokazali kao ozbiljni radnici, a ovih novih 30 izdrže najviše tri meseca, najčešće samo jedan, i onda ili sami odu ili moram da ih otpustim. Sve filozof do filozofa... jako je toplo....dugo je radno vreme...nije im niko rekao da se radi i nedeljom....a kad dođu po svojih 800 evrića, onda im ništa ne smeta ....
 
Šta ti uopšte znači to ''bacite link'' ?
Želiš websajt zavoda za zapošljavanje na Kipru ?
Ili adrese nekih velikih firmi...ili šta...stvarno nije ironija nego si prilično nejasan.
Ako misliš na neku preporuku...kako da te neko od nas preporuči, kada te ne poznaje... ?

Ja radim kao menadžer u velikoj turističkoj agenciji. Između ostalog...sam zadužena za zapošljavanje.
Zaposlim i otpustim svake godine oko 30 novih ljudi za sezonu, plus onih cca 70 koji rade godinama. Zanimljivo je da jezgro firme ostaje isto, jer su se tih 70 ljudi pokazali kao ozbiljni radnici, a ovih novih 30 izdrže najviše tri meseca, najčešće samo jedan, i onda ili sami odu ili moram da ih otpustim. Sve filozof do filozofa... jako je toplo....dugo je radno vreme...nije im niko rekao da se radi i nedeljom....a kad dođu po svojih 800 evrića, onda im ništa ne smeta ....

Pod bacite link mislim, informacije o Kipru, tim podrazumevam sve od gluposti do zavoda za zaposljaqvanje, mozda znate gde se nalaze na netu-u, a mogu biti korisne za nekoga ko trazi posao dole. Zar je toliko nejasno.:)

Eto tako napisete sta radite, kakva je situacija itd.....
Uzgred niko ne trazi da nepoznatu osobu dovedes kuci, ali mozda neko ima ko i to hoce .
 
Poslednja izmena:
Dodji na moj forum.Imaš link iznad.Tamo imaš text o životu na Kipru,kako dobiti radnu dozvolu,kako naći posao itd... ako te nešto interesuje pitaj mene na (mom) forumu pošto sam ja bio na Kipru.
Ako neko bude izričito tražio na mom sajtu biće link za agenciju koja zapošljava na Kipru, kao i link za mesečni zakup apartmana na Kipru. Ima povoljnih ponuda,pogotovo van sezone.
 

Back
Top