Uputstvo za rad moderatora krstarice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Kako se ponasaju (akcije, a ne prepucavanja) i kako bi trebalo?

Ako nemate drugi deo , ne pisite o prvom delu gornje recenice.

Primer:
Krene pisanje o necemu sto ima veze sa moderatorima, i krene zaostravanje i mozda i prepucavanje sa pojedinim ucesnicima, i moderator radije zakljuca temu UMESTO da pobrise postove koji se bave licnim prepucavanjem a ne ukazivanjem na pojave.
 
Pa stalno na temama upadaju korisnici foruma i kvare teme sa bunjenjem, a ovde je prilika da kazu i prikazu ono sto misle kao kritiku ili kao predlog, da ne prljaju i ruse tudje teme, vec da se na posvecenom mestu diskutuje o tome...

Onda valjda ni moderatori nece ovu temu shvatati kao licni 1 1 sukob vec kao kritiku sebe kao institucije...

Valjda...
 
Zasto pojedinacno da navodim teme, kad to sam moderator moze da prepozna kad u buducnosti naleti njegov poriv da to uradi.

Poenta ove teme nije da ja sad prokazujem i kaznjavam za ono sto je uradjeno , vec da se komunikacijom dostignu mogucnosti koje postoje a da budu razumne i jednima i drugima.

Ranije su moderatori vise brisali post nego sto su zakljucavali teme.
Sad je obrnuto , zasto ne znam.
Retki su sad oni koji izbrisu deo posta i dodaju svoj potpis i komentar...

Doduse i u realu je mnogobrojnost drkadzija narasla , osoba koje nemaju meru u ponasanju , koji sve shvataju licno i sa kojima se ne moze razlozno..
Ali ljudi nisu postali takvi zato sto su takvi rodjeni vec uvedes pravila i oni se prilagode...e tako i ovde...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top