Dokumenti za priznavanje stranih diploma PO BOLONJSKOJ DEKLARACIJI

ancika

Iskusan
Poruka
5.442
Svuda na internetu nalazim tekstove o znachaju Bolonjske deklaracije, ali meni je potreban spisak dokumentata koji mi trebaju za priznavanje diplome koju sam stekla u Sofiji, na univerzitetu "Sv. Kliment Ohridski". Naravno- u pitanju e priznavanje moje diplome u Srbiji. Znam da je Srbija, kao i Sofija, prihvatila Bolonjsku deklaraciju. Molim vas da odgovore ostavljate ovde, kako bi i drugi, koji su u mom polozaju, mogli da ih vide, ali mi ih takodje shaljite i na e- mail adresu andrijana52002@yahoo.com. Unapred hvala.
 
koliko se ja sjecam odes do studentske sluzbe odgovarajuceg fakulteta i oni ce ti dati informaciju koju trebas...

...evo sa drugog foruma...
http://forum.b92.net/index.php?showtopic=35631

a i adresa na ministarstvu za prosvjetu i nauku
http://www.mp.gov.rs/page.php?page=154

evo sta pise na jednom od dokumenata:

sajt ministarstva:
П Р И Ј Е М С Т Р А Н А К А

средом од 10-14 часова

Контакт телефон 011/363 15 17, информације о предметима дају се сваким радним даном од 13-14 часова.

НАПОМЕНА :
За поступак признавања страних високошколских исправа (диплома факултета и виших школа) надлежне су одговарајуће високошколске установе.

Легализација је поступак овере документа за њихово коришћење у иностранству,а надлежно је Министарство правде, Немањина број 22, шалтер 1.
 
Poslednja izmena:
da lio neko zna kakav je postupak za priznavanje nasih diploma u inostranstvu?
mene konkretno zanima Austrija..

zavisi za sta ti treba diploma...posao ili nastavak skolovanja...
ako je za nastavak skolovanja - tipa doktorat ili sl. treba ti preveden prepis svih predmeta sa ocjenama, prevedena diploma ili uvjerenje o diplomiranju i ponekad preveden plan i program faksa koji si zavrsila. U nekim slucajevima se trazi i da polazes ispit iz opsteg znanja oblasti koju si zavrsila (obicno se zakaze po dogovoru sa nekim od profesora sa njihovog faksa)...

...ista stvar je za zaposlenje s' tom razlikom sto trebas da pokazes i znanje njemackog jezika (ovo pisem na osnovu Njemacke ne Austrije)...
 

Back
Top