hitno potrebna pomoc

Z

zbunjena

Gost
Ljudi pomazite,upisala sam cetvrti razred gimnazije i ne znam sta da upisem.privlaci me medicina ali mi svi kazu da je mnogo tesko,da je nemoguce zavrsiti u roku itd.zanima me da li je stvarno tako,kakva iskustva imate sa medicinom,kad ucite i kako i da li je bolje da upisem neki laksi fax
 
zbunjena:
Ljudi pomazite,upisala sam cetvrti razred gimnazije i ne znam sta da upisem.privlaci me medicina ali mi svi kazu da je mnogo tesko,da je nemoguce zavrsiti u roku itd.zanima me da li je stvarno tako,kakva iskustva imate sa medicinom,kad ucite i kako i da li je bolje da upisem neki laksi fax

Kao prvo, ne postoji podela na lake i teske fakultete. Svaki fakultet je tezak i svaki se otegne ako se ne uci.
Sto se tice medicine, ako je to ono sto te privlaci ne slusaj druge sta ti pricaju. Medjutim, mora ti biti jasno da sta god upises moras biti spremna na velika odricanja ako planiras da zavrsis faks u neko dogledno vreme. Razlika izmedju medicine i stomatologije, sa jedne strane i drugih, nazovi laksih fakulteta (tu verovatno mislis na pravni i ekonomiju), je u tome sto su na medicini i stom. f. vezbe obavezne, pa po ceo dan provodis na fakultetu. Mnogi ce reci da su vezbe obavezne i na drugim fakultetima, sto u principu jeste tacno, ali tamo se uvek moze saznati kad ce deliti potpise, tako da je dovoljno da se pojavis samo onaj dan kad dele potpise.
Moj ti je savet da ne slusas savete drugih tipa "tezak faks, dugo traje..." jer kao sto rekoh svaki je tezak i svaki moze da traje predugo ako se ne uci.
Ako te zaista interesuje medicina, samo napred, dobra orzanicacija je pola zavrsenog faksa.
I jos nesto, ne zuri sa odlukom, imas jos god dana, jer ipak se radi o onome cime ces se baviti ceo zivot.
 
Ceo taj poziv je dosta tezak. Sam fakultet je izuzetno tezak. Materija je ogromna i dosta zahtevna. Treba da budesh svesna da ti nakon faxa predstoji izuzetno tezak posao zbog npr. specijalizacije... I sam posao(kad se zaposlish) je jako naporan, dodushe to zavisi za shta se opredelish. Sorry, ali to su cinjenice. :D
CIAO! 8)
 
Najgore je upisati faks tek da bi ga upisala. Zasto mislis da je na pravima lako? Veruj mi, mnogi se zaj... i upisu pravni ili ekonomiju misleci lako je to. Kao sto neko napred rece, svaki faks je tezak ako se ne uci. Pogotovu ako te to sto ucis ne zanima preterano, vec si upisala reda radi.

Pravni se mozda cini lak, jer nema vezbi i predavanja po ceo dan. Ali ne treba zamenariti cinjenicu da su njihove knjige sve samo slovo do slova, nigde ni jedna slika. Pa zamisli sad, knjiga od 1000 stana, materija smor najzesci, a ti treba da je spremis. TAcno je da na pravima moze da se stima kod koga ces polagati i kad, ali i tad treba nauciti. A tebe ne da ne zanima to sto ucis, vec psujes sebi majku sto si uopste i pomislila da to upises. Upravo su mnogi zbog ovakvog banalnog primera odustali od tih nazovi "lakih fakulteta".

Druga je stvar ako tebe bar imalo zanimaju prava. Ali ne zaboravi da se na pravnom ne uci samo krivicno, kao sto mnogi brucosi misle, pa se zanose mislju kad zavrsim bicu veliki sudija ili advokat. Dok se do toga dodje mora da se nauci hiljadu gluposti koje ti u zivotu nece trebati. :?

Nemoj misliti da hocu da te obeshrabrim, samo zelim da ti ukazem da dooooobro moras razmisliti, a hvala bogu imas jos citavu godinu. U svakom slucaju zelim da se odlucis za ono sto te zaista interesuje. :)
 
zbunjena:
Ljudi pomazite,upisala sam cetvrti razred gimnazije i ne znam sta da upisem.privlaci me medicina ali mi svi kazu da je mnogo tesko,da je nemoguce zavrsiti u roku itd.zanima me da li je stvarno tako,kakva iskustva imate sa medicinom,kad ucite i kako i da li je bolje da upisem neki laksi fax
kako, bre hitno? pa tek si upisala cetvrtu godinu...
imas jos godinu dana... mnogi ne znaju sta sa sobom tri dana pred prijemni... a tebe ako privlaci medicina, i ako si resila da je upises i zavrsis u roku... to ces i uciniti, bez obzira sta drugi misle i pricaju... sve je to u glavi... :roll:
nego, kuliraj ti jos malo, a mi se cujemo za oko godinu dana... :wink:
 

Back
Top