strelicarstvo

faktorpsi

Početnik
Poruka
2
Zelim da pocnem da treniram strelicarstvo pa bi mi dobro dosle neke informacije o tome. Gde su klubovi? Koje godine su optimalne za pocetak treniranja (da li je sa 21 prekasno?); stepen fizicke spremnosti, oprema i td...
Volela bih da cujem utiske onih koji treniraju (prednosti i nedostatke)

Pozdrav!

P.S. Dodala bih da sam iz Beograda, dakle klubovi na teritoriji gl. grada (pozeljno Zemun- Novi Beograd)
 
Cao! Odmah da razjasnimo, ja sa ne bavim strelicarstvom, ali moj rodjeni brat se bavi pa cu ja samo da posluzim kao intermeco daok njega ne animiram da se javi ovde. Dakle, nije kasno sa 21 godinom. Po nasem zakonu ne mozes ni da imas luk kao maloletnik, tako da su tvoje godine OK. Klubova ima nekolicina u raznim gradovima, pa bi pomoglo da se geografski malo konkretnije odredis.
Prednosti - to je sascim fini sport koji ti nudi malo drugaciji pristup bavljenju sportom od onoga sto se obicno pod time podrazumeva. Mislim, trazi puno rada i truda, ali na drugaciji nacin. Fizicka pripremljenost je vrlo specificna i razvija se u sustini samo tom radnjom.
Nedostaci - pa, malo treba da se ulozi para u opremu kako bi mogla lepo da se bavis, mada to zavisi i od discipline (compund, recurve/olympic), a i takmicenja nisu preterano cesta (ukoliko je to po tebi mana), a takodje trazi dosta mesta za trening.
 
U Men's Health-u od jula imas ceo napis od doticnom sportu.
Moje misljenje je 21 godina pravo vreme za pocetak bavljaenja ovom vestinom. Cini mi se da je pre toga covek pomalo nervozan :).
Ni ja se ne bavim tim sportom, ali mogu uskoro da ti nabavim mnoge korisne telefone.
 
...da nasu temu obnovimo ! gde ste , radoznalci ?
- gde su klubovi , prodavnice?
- kako moze da se uveze ili privremeno uveze ?
- sporsko ili lovacko oruzje ?
- sportski rekvizit ?
- lov lukom i strelom u nasim krajevima ?
- sta ako posedujem , a nisam prijavio ?
- sta ako sam prijavljeni vlasnik , a nesto opreme je za popravku , redovan servis ?
...
>>>-------nebo--(CH->
 

Back
Top