Rak mozga, info

Lúnasa

Buduća legenda
Poruka
41.966
Imam malecno pitanjce, tačnije, treba mi samo informacija a nisam znala gde da pitam.
Elem, da li postoji neka grupa ili udruženje za podršku obolelima od tumora mozga i njihovim porodicama?! Pokušala sam da nađem neku informaciju o tome na internetu ali nisam uspela. Doduše, možda i nisam znala da potražim na pravi način..
Raspitali bismo se možda i kod doktora, ali je oboleli vrlo ćutljiv, pa nije pitao, a ne dozvoljava da ide iko sa njim.
A mene zaista interesuju tako neke stvari i volela bih kad bih mogla nekoga da pitam.. čisto da znamo sa čime se suočavamo i kroz šta ćemo prolaziti.
Hvala unapred na informaciji (ako tako nešto uopšte postoji, to udruženje ili već kako god da nazovem).. :)
 
Ne znam. Ali su mojoj porodici dvoje bolovali i umrli.
Maligni tumori na mozgu su obično metastaze. Napredovanje i tok bolesti zavisi od tipa tumora, stepena malignosti i mesta na kom je lokalizovan.
Ono što karakteriše obolele izmedju ostalog je depresija. Ne ostavljajte ga samog ako je još uvek pokretan.
 
Иди сама на клинику за неурохирургију и распитај се.;)
Не мора оболели ни да зна.

А прогнозе није упутно давати, јер знам за случај са астроцитомом (градус IV, најмалигнији) којој су предвидели до три месеца живота након дијагнозе, а преживела је 6 година без било каквих сметњи....тако да....свега има.
 
Oh, pa jeste ovo metastaza. Primarni proces je bio na plućima.
I nije meni do prognoze, kako bude - biće. Nadamo se najboljem a spremni smo za najgore.. :)
Samo me je interesovalo da li postoji tako neko udruženje ili nešto kome se možemo obratiti u ovom slučaju.
I nije poenta u čisto lekarskom tumačenju dijagnoze.
A ovde (u NS-u) uglavnom niko ništa ni neće da kaže, baš iz razloga da ne bi davali pogrešne procene.
I meni je to ok.
Nego me je interesovalo baš ovako nešto, gde se možemo konsultovati sa ljudima koji su možda imali slična iskustva ili ih imaju..
Iako znam da ovaj vid tumora nije najrasprostranjeniji (srećom)..
Eto.. to me je interesovalo.. mada verovatno ne postoji.
Srbija je mala zemlja, a srećom ovaj vid tumora i nije jako čest..
 

Back
Top