polagano "brisanje" konstitutuvnih prava hrvata u bih

a kako mozes da tvrdis da nije takvo ponasanje posledica bas tog "brisanja konstitutivnih prava":think:

pogledaj, perfidna latinska skola i naivno "cvijece":
Džamija kršćanskog tlocrta
Vrata na ogradi, neupadljiva i zakračunata, nepovjerljivo je odškrinuo sijed muškarac, izgledom pedesetogodišnjak. Edo, kako će kasnije reći da se zove, ne mareći za prezime, još uvijek nosi modricu na čelu koju je zaradio nakon što je dvadesetak stolačkih Hrvata s motornim pilama nagrnulo na ogradu prethodnog ponedjeljka. Nije se, kaže, dao prepasti uprkos tome što je bio potpuno sam. Dobio je kamenicu u glavu, ali se nije pomjerao.

Napad na gradilište nije[/B] bio tek vandalski čin koji je izazvala i povela skupina pijanih šovinista. Bila je to kulminacija jednog od pitanja koje je Stolac dijelilo tokom vrele hercegovačke jeseni. Žrtva, opet, nije bio samo Edo, niti su batine koje je on pretrpio jedina šteta. Krhki i varljivi mir koji vlada u ovom gradu, mir između dvije zaraćene i podvojene zajednice, postao je tim krhkiji nakon tog ponedjeljka. Apartheid koji u Stocu vlada, dobio je na intenzitetu, a neskrivena mržnja s kojom se međusobno gledaju Bošnjaci i Hrvati kao da visi iznad grada.

Sve je, podsjetimo, barem kada je riječ o džamiji, počelo u ljeto ove godine. U mjesecu julu, na prvi nagovještaj obnove džamije, općinske vlasti su mjesto gdje je do početka augusta 1993. stajala Careva džamija proglasile arheološkim nalazištem. Nakon nekoliko neuspješnih pokušaja da dobiju urbanističku suglasnost za obnovu džamije, Odbor Islamske zajednice u Stocu podnio je zahtjev kantonalnom, a potom federalnom Ministarstvu prostornog uređenja. Između suglasnosti i dozvole za obnovu, koju je također izdalo federalno ministarstvo, prošlo je nekoliko mjeseci. Raščišćavanje ruševina džamije započelo je 22. augusta, a na koncu i obnova dva mjeseca potom. Obnova ove džamije, za koju se učinilo da će, kao i u svakom drugom slučaju, biti mučna i teška, postala je nemoguća prije nego što je i počela. Načelnik općine Željko Obradović i dalje drži kako je u ovom slučaju zaobiđen zakon, jer, prema njegovim riječima, dozvolu za početak radova trebale su izdati općinske vlasti. Dio onoga što se danas svakodnevno dešava u Stocu je, pak, dijelom i njegovo nasljeđe, zaostalo iz vremena kada je upravo on bio guverner Hercegovačko-neretvanskog kantona. Bilo je to vrijeme prvih povrataka u Stolac, vrijeme kada je najmanje stotinu kuća, onih koje nisu uništene u ratu, dignuto u zrak.
 
Animated.gif


Franjo se u grobu prevrce :cool:
 
bas nekidan citam u novinama da su se neke casne sestre u tuzli!!!( muslimani tvrde da je grad olicenje tolerancije) popile vrijedjanje na ulici i da to nije prvi put da su verbalno napadnute i vrijedjane

:mrgreen:


Tuzla je prije svega oličenje ateizma. Tamo SDP pobjeđuje fantastičnom većinom svo vrijeme od 1990. do danas. Mada nije u redu dobacivanje tim časnim sestrama, dobacivanja je bilo i muslimanima sa bradama u kratkim hlačicama te zamotanim ženkama. Dobacivanja često bude i u sred Amerike, recimo - pa šta?
 
Miran ti i jednom se barem upoznaj sa činjenicama.


Koje su to "bljuvotine", daj primer.

Da se nije dogodio genocid u Srebrenici (priznao Hag, priznala Vlada RS, priznala Vlada Srbije, priznao Savet Evrope, pa čak i Vladimir Putin)? Da se nisu dogodili logori Omarska???


:hahaha: pazi da ti ne poverujem...



:hahaha:
ti ćeš da me učiš, koji istražujem zločine???
Ajde sad negiraj srwebrenicu i granatiranje sarajeva, nemoj da me razočaraš
Ajde mujo ne jedi g.vna ti i tvoj zlatni ljiljan za "Strijeljati na licu mjesta"!!!
 
:mrgreen:


Tuzla je prije svega oličenje ateizma. Tamo SDP pobjeđuje fantastičnom većinom svo vrijeme od 1990. do danas. Mada nije u redu dobacivanje tim časnim sestrama, dobacivanja je bilo i muslimanima sa bradama u kratkim hlačicama te zamotanim ženkama. Dobacivanja često bude i u sred Amerike, recimo - pa šta?
Boli nas taki za inostranstvo!!!
 
evo, da ne kazu muslimani da srbi imaju svoju statistiku, poceli su i hrvati zbog straha od nestajanja konkretnije izucavati statistike
U zadnjih 30 godina, statistika pokazuje, Hrvati su izgubili većinu u 9, a Srbi u 20 općina dok su muslimani preuzeli većinu u 26 općina.
dio se dobrano osvjestio
Rješenje hrvatskog nacionalnog pitanja
1. Temeljem Međunarodnog pakta o građanskim i političkim pravima koji je 1966. godine usvojen od strane UN i koji je sastavni dio Ustava BiH hrvatski narod ima sljedeća prava:

- pravo na samoopredjeljenje,

- pravo slobodno određivati svoj politički status i

- pravo slobodno osiguravati svoj ekonomski, socijalni i kulturni razvitak.


U slučaju da se politička zbilja u BiH glede ustavnog pitanja i dalje bude zaoštravala na štetu rješenja hrvatskog nacionalnog pitanja stava smo kako u prvom koraku treba tražiti konfederalno uređenje BiH. U slučaju daljnje opstrukcije u svezi uspostave demokratskog ustavnog uređenja za složene države treba iskoristiti pravo naroda na samoopredjeljenje do odcjepljenja po starom načelu pravednosti svakome njegovo. Ne prihvaćamo stavove onih koji tvrde da tko ne želi ostati u BiH treba iz nje seliti.
http://www.google.ba/url?sa=t&sourc...hrvata&usg=AFQjCNGqxaBHZsWcRMvM_FCtC4kslH9Jnw
 
13 Jan 2009
Nesuglasice između kardinala Puljića i reisa Cerića povodom gradnje Svećeničkog doma u Sarajevu
Reisu-l-ulema Islamske zajednice dr. Mustafa ef. Cerić je u emsiji "Centralni dnevnik" TV "Hayat" u subotu 10. siječnja , u razgovoru s novinarom Senadom
Hadžifejzovićem, odgovarajući na pitanje o izgradnji svoje rezidencije na sarajevskom naselju Kovači, odgovorio kako "najprije želi pohvaliti Općinu Stari Grad što je ovih dana u rekordnom roku osigurala sve uvjete da vrhbosanski nadbiskup kardinal Vinko Puljić gradi svoju rezidenciju od 5.000 kvadratnih metara".
Tim povodom Katolička tiskovna agencije Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine objavila je razgovor s nadbiskupom metropolitom vrhbosanskim kardinalom Vinkom Puljićem kojeg prenosimo:
- Uzoriti gospodine Kardinale, u medijima je ovih dana dosta reakcija izazvala izjava reisu-l-uleme Islamske zajednice u BiH dr. Mustafe ef. Cerića koji je, odgovarajući na upit o izgradnji svoje rezidencije, spomenuo navodnu gradnju Vaše velike rezidencije. Molimo Vas komentar, koliko je ta izjava točna?


U prvom redu, vrlo sam iznenađen da reis Cerić, odgovarajući na prigovore bilo svoje zajednice bilo javnosti, upliće Katoličku i Pravoslavnu Crkvu jer mi uopće u to nismo uvučeni.
izjavu krst je krst prvi put sam cuo u jajcu od jednog muslimana devedesete godine
http://www.kraljeva-sutjeska.com/in...ll&id=1231879075&archive=&start_from=&ucat=4&
 
Općinski odbor HDZ-a BiH Tuzla osudio je napad na časne sestre u Tuzli, koji se zbio 22. avgusta kada je skupina građana časne sestre nazivala ustašicama, psovala im Majku Božju, Isusa i upućivala im druge raznovrsne uvrede.

Ovo nije prvi put da se časne sestre vrijeđaju u Tuzli na javnome mjestu. Međutim, poebno zabrinjava činjenica da se nitko od građana koji su se nalazili na tom mjestu nije suprotstavio onima koji šire vjersku mržnju”, ističe se u priopćenju iz HDZ-ova Općinskog odbora.

Iz ovog odbora pozivaju nadležne institucije da pronađu i kazne počinitelje, a građane da javno osude ovaj čin i na taj način pokažu da je Tuzla grad demokracije i vjerskih sloboda, navodi se u priopćenju HDZ-a Tuzla

tolerantni tuzlaci sa figama u dzepu
 
A to je tvoj argument na bacanje bombi po vjerskim objektima od strane cetnika u BL a i ono rpje 8 goedina kad udarate dijete u po bl.....ti se naso pricati ovdje su to ljudi odmah osudili... a vi nikad niste u BL zato sto nemate damu e kod nas u TZ je malo drugacije mi takve nadjemo i bez policije i po kratkom postupku a vi svoje stitite....zato sto ste fasisti....hebacemo mi i vas polako zedni smo vas....samo da se zakotrlja opet.
Ako si žedan idi do 00 šolje i napij se vode.
 
Nisu sve srušene i zapaljene. I, samo mi nemoj reći da u Federaciji nema srušenih i zapaljenih kuća!

Gde je moja vikendica sa Boračkog jezera iznad Konjica? Gde je auto-servis moga oca?

Jesi li išao ikada posle rata u Mostar? Gde nestadoše one silne kuće u predgrađu i selima kod Mostara. Gde nestade ona prelepa ogromna saborna crkva u Mostaru...ona što su je zvali Šantićeva.

Eto ti primer. Dalje se sam informiši!

smanji dozivljaj ratnice.

tvoju vikendicu si mogao obnovit i svi srbi ako su ista trazili od mz-a dobili su,nemozes prodavat te price po netu.

koje kuce u predgradju mostara,muslimanske,hrvatske,srpske?

pa sta si ocekivao,nakon sto ste srusili sve katolicke crkve,dzamije i ostali dio grada,da ce pravoslavna ostat gdje je bila....nemoj vise
 
sta je bosanceros ti si se naso pricati i stiti tudja prava hebalo sliku svoju koji si ti licemjer ti koji zivis u BL a u kojoj je srusena dzamija i crkve svi muslimani(Bosnjaci) i Hrvati protjerani na poseban nacin ti ces nesto za Tuzlu pricati da Tuzla je Bosanac moj multietnicka sredina ovdje dzamije i crkve nisu rusene za razliku od tvog "preljepog grada"
I ti se naso..steta sto nisi blize zbog tog licemerja ... fuj skotu jedan
a tvoj ideal multietnicke sredine bi bio 10 djamija 1 crkva i 1 katedrala?:eek:
 

Back
Top