Degu

Moji jos nisu imali malih. Citao sam malo i kaze da polnu zrelost dobijaju tek sa 6 meseci, a ko zna koliko su mladi bili kad sam ih uzeo, tako da verovatno cu se nacekati, a vec sad nemogu da docekam malisane :)

Jekana jesu li tvoji imali mladunaca?
 
E ni ja ne znam koliko su imali kad sam ih uzela, ali su bili bas mali.
Nisu ni moji. I ja isto jedva cekam, iako cemo ih verovatno dati nekom pet shopu.
 
Pa ako je za pet shop sto da ih neprodas, kupi za te pare bar hranu, piljevine... a ako bas zelis da ih poklonis udomi ih ovako preko foruma nekom malisanu koji eto zeli degue a nema para da ih kupi.

Kad prodajes pet shop-u uglavnom ide upola cene nego sto oni prodaju, a mozes se dogovoriti sa vlasnikom da za te pare pazaris u njegovoj radnji.

Ako se nevaram ti si iz beograda, mozes kontaktirati preko mail-a Pet Centar pa ih pitati da im prodas.
 
Pa ako je za pet shop sto da ih neprodas, kupi za te pare bar hranu, piljevine... a ako bas zelis da ih poklonis udomi ih ovako preko foruma nekom malisanu koji eto zeli degue a nema para da ih kupi.

Kad prodajes pet shop-u uglavnom ide upola cene nego sto oni prodaju, a mozes se dogovoriti sa vlasnikom da za te pare pazaris u njegovoj radnji.

Ako se nevaram ti si iz beograda, mozes kontaktirati preko mail-a Pet Centar pa ih pitati da im prodas.
Nemoj zezas? Stvarno?
 
Nemoj zezas? Stvarno?

hehe...z:) Na internetu je ponekad tesko prepoznati sarkazam, pa neznam da li ovo ozbiljno ili...?

Ako ozbiljno pitasz:lol: ...da. Uglavnom je tako, pitanje je samo da li nekom pet shopu treba odredjena zivotinja. Ako nece jedan obidjes par drugih. Pa ako nece po toj ceni pitas po kojoj bi uzeli, pa sama odlucis da li hoces da prodas po toj ceni koju on daje.

Koliko si ti tvoje degue platila? Nemogu da se setim da li si rekla ovde.
 
Poceo je mojoj zenkici da se primecuje malo stomak. Mozda nosi male a mozda i ne :)

Inace ako je kao kod cincila onda ce se tesko primetiti da li je skotna zenka po velicini stomaka. Ostaje mi da cekam.

Jekana, kakvi su tvoji degui sto se tice mazenja? Jeste da su to zivahne zivotinje koje bi radije istrazivale nego se mazile, ali moji
kad ih uzmem u ruku tako se smire i puste da ih ceskas i mazis da mi je prosto neverovatno. :mazi:
 
Ma moji nece da se maze uopste. Skroz su ludi. Kad ih pustimo, samo trce, istrazuju... ne znam zasto nece. Ono, super smo prema njima, al sve mislim da su jos mali, i da ce se smiriti kad malo odrastu. ;)
Ja ih volim takve kakvi su. Iako bih ih tako mazila...srece moje... :heart:
 
Kako su budale? :)

Sta su uradili :)

Ja moje obozavam, pogotovo zenkicu. Toliko je naviknuta na mene da je to strasno, cim otvorim vratanca od kaveza eto je odma uspinje se na zadnje noge da mi se popne u ruku. Cim joj pruzim ruku skoci na nju i pusta da je mazim gnjavim :) a najvise voli da je ceskam po ledjima. Stvarno extra ljubimac. Cudi me da vise ljudi nema degue.

Ovo je skoro neko stavio na YouTube
Ja mislim da je priceless :mrgreen:
 
Ja sam skoro kupila jednu bebu..ali jos nece da se mazi,samo se ujeda :( ne znam kako da ga pripitomim :/

Samo joj daj vremena da se navikne na tebe. Kupi u prodavnici zdrave hrane ovsene pahuljice, to obozavaju. Kad uradi nesto sto ti se svidja daj joj par zrna. Kad se dobrovoljno popne na tvoju ruku opet joj daj i vremenom ce skok na ruku znaciti za nju poslastica.

Znaci samo joj daj vremena i nebrini se ;)
 
Kod mene nije jos bilo malih. Nadam se da ce biti, videcemo. Jesu li tvoji imali mladunce?

Inace dobrice su, uzmem ih u ruku, mazim, nemam problema sa njima :)
 

Back
Top