Crveno slovo

ja koliko sam skapiro u kraju nevalja ni usisivac da se pali na creno slovo
e sad neznam kako cemo mi gastarbajteri da odemo u raj
to me brine jer neki od nas ipak imaju ponedeljak ili neki drugi dan slobodan
naprimer kad radimo u smenama nismo uvek kuci nedeljom
 
Христос је укинуо те старозаветне заповести и донео нове законе!..
Ni u ludilu! Ne znam odakle ti to?! Čitaj Mateja 5:17-18

"Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke: nisam došao da pokvarim, nego da ispunim. Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanje slovce ili jedna titla iz zakona dok se sve ne izvrši."

Za neupućene, "Zakon" se ovde odnosi na Stari Zavet.
 
Ni u ludilu! Ne znam odakle ti to?! Čitaj Mateja 5:17-18

"Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke: nisam došao da pokvarim, nego da ispunim. Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanje slovce ili jedna titla iz zakona dok se sve ne izvrši."

Za neupućene, "Zakon" se ovde odnosi na Stari Zavet.
:lol:..
Па наравно. Тада су још важили старозаветни Закони.
То се види и након Христовог страдања (на Велики Петак) када се каже да мироносице "проведоше суботу у миру, по Закону".
Међутим, и сам Стари Завет најављује Месију који ће избавити народ Израиља (тј. хришћане) и у том смислу је Христос испунио и старозаветни Закон.
А Његовим васкрсењем је престао старозаветни закон (за хришћане) и почиње испуњавање Новог Завета.
 
Pa znaci, nije greska. Praznican dan je svaki onaj koji je obelezen crvenim slovom u kalendaru, pa i nedelja i svi veliki praznici. Tada se, znaci, treba suzdrzavati.
Требало би се суздржавати, Христа ради и ради напретка своје душе.
Ко не може да издржи, нека не квари због тога брак али нека се убудуће потруди да угађа Богу.
Просто: ко хоће у Рај, чека га уски пут.
Све ти је дозвољено, ама баш све, али није све на корист! :)
 
ja koliko sam skapiro u kraju nevalja ni usisivac da se pali na creno slovo
e sad neznam kako cemo mi gastarbajteri da odemo u raj
to me brine jer neki od nas ipak imaju ponedeljak ili neki drugi dan slobodan
naprimer kad radimo u smenama nismo uvek kuci nedeljom
Лоше си скапиро. Малопре је све објашњено....
Рекох за рад недељом у фирми: није грех ако се мора ради смене али то не треба да буде правило за цео живот.:neutral:
 
Od 365 dana u godini, 250 (cirka) su crvena slova. Moram i ja da pocnem da budem vernik, mozda ce ves sam da uskace u masinu u one ostale NE crvene dane :zcepanje:
Твој цинични коментар не наноси Богу штету, већ самом себи штетиш. Нема 250 црвених слова у години, то просто није тако.
Можда има око 100.
И није грех да ради машина за веш, ако је толико неодложан посао.
А да ли је толико неодложан посао, нека свако суди по својој савести.:)
 
Твој цинични коментар не наноси Богу штету, већ самом себи штетиш. Нема 250 црвених слова у години, то просто није тако.
Можда има око 100.
И није грех да ради машина за веш, ако је толико неодложан посао.
А да ли је толико неодложан посао, нека свако суди по својој савести.:)
Tačno 95 dana. Brojala ja...:lol:

Al nisam računala petak pred nedelju u kojoj je crveno slovo.
 
На црвенои слово треба ићи у цркву на Литургиоју, чинити диобра дела, чувати се зла...

Ако неко проводи празник у нераду то нема везе са вером.
 
На црвенои слово треба ићи у цркву на Литургиоју, чинити диобра дела, чувати се зла...

Ако неко проводи празник у нераду то нема везе са вером.

Zar ovo boldovano ne treba da se radi svaki dan?
 
Али треба умножити када је празник.

Ако радним даном имаш обавезе на послу, када еј празник помози немоћноме, боље то него да се излежаваш или оговараш
 
Али треба умножити када је празник.

Ако радним даном имаш обавезе на послу, када еј празник помози немоћноме, боље то него да се излежаваш или оговараш

Eee, da nemocni nije radio kad ne treba, ne bi bio nemocan! ;)
 
Некада је верни народ после службе ишао некој удовици и сиротињи да помогне.
Погледати у Вуков Ријечник - Моба.

Најлакше је паметоваи, али кад треба мрднути дупе испред компјутера, почиње правдање.
 

Back
Top