Strateško partnerstvo Srbije i Kine

Molly Bloom

Zainteresovan član
Poruka
313
"Predsednik Srbije Boris Tadić i predsednik Kine Hu Đintao saglasili su se danas u Pekingu da produbljivanje tradicionalno prijateljskih odnosa i uspostavljanje strateškog partnerstva predstavlja zajedničku težnju dva naroda i da je od suštinskog interesa za dve države."
(http://vestidana.net , izvor BETA)

Lepo, lepo. Podrzavam. Secam se da su mi jos u detinjstvu izvesni ljudi govorili da ce Kina da zavlada svetom... :klap:
 
Ne secam se da sam procitala da je bilo reci i o ekonomskoj saradnji. :think:


Srbija i Kina uspostavljaju strateško partnerstvo (Izvor Danas)

Predsednici Srbije i Kine Boris Tadić i Hu Djintao postigli su u cetvrtak u Pekingu dogovor o uspostavljanju strateškog partnerstva dve zemlje u cilju daljeg unapredjenja bilateralnih odnosa i posebno ekonomske saradnje.


копирано са вашег остављеног линка.....
 
"Predsednik Srbije Boris Tadić i predsednik Kine Hu Đintao saglasili su se danas u Pekingu da produbljivanje tradicionalno prijateljskih odnosa i uspostavljanje strateškog partnerstva predstavlja zajedničku težnju dva naroda i da je od suštinskog interesa za dve države."
(http://vestidana.net , izvor BETA)

Lepo, lepo. Podrzavam. Secam se da su mi jos u detinjstvu izvesni ljudi govorili da ce Kina da zavlada svetom... :klap:


Pa kako ce vam djeca izgledati:mrgreen::cool:
 
"Predsednik Srbije Boris Tadić i predsednik Kine Hu Đintao saglasili su se danas u Pekingu da produbljivanje tradicionalno prijateljskih odnosa i uspostavljanje strateškog partnerstva predstavlja zajedničku težnju dva naroda i da je od suštinskog interesa za dve države."
(http://vestidana.net , izvor BETA)

Lepo, lepo. Podrzavam. Secam se da su mi jos u detinjstvu izvesni ljudi govorili da ce Kina da zavlada svetom... :klap:

Живела Кина. :mrgreen:

kina0.jpg
 
super, samo nema nikakvih detalja o kakvom se "strateskom" prijateljstvu radi.

hocemo li tamo ko fol da izvozimo nesto? i sta? maline (ubudjace se dog dodju do kine), resorse (koje rusija vec izvozi masovno u kinu) ili da necemo mozda oruzije u kome je kina dva veka ispred nas?

ne, to stratesko prijateljstvo ce biti izvoz kine u srbiju posto kineze samo to i nista drugo ne zanima.

sto ce reci, tadic je nasao novu zlatnu koku koja bi podmitivala na tenderima, posto eu presusio.
 
Od kredita kao i ceo normalan svet... ili imas naftne izvore ili imas kredite. :) Ne pravi se mutav.

vidis kako se nisam setio kredita!

svaka cast.

a sto nisu uzimali kredite do sad da kupe oruzije od izraela?
kako znam, izrael prodaje americku vojnu tehnologiju svima, pa i kini dok ameri rone krokodilske suze.

jevrejski vojni kompleks skoro pa da ne bira partnere, mislis da njima treba neki ugovor o strateskom prijateljstvu?
 
vidis kako se nisam setio kredita!

svaka cast.

a sto nisu uzimali kredite do sad da kupe oruzije od izraela?
kako znam, izrael prodaje americku vojnu tehnologiju svima, pa i kini dok ameri rone krokodilske suze.

jevrejski vojni kompleks skoro pa da ne bira partnere, mislis da njima treba neki ugovor o strateskom prijateljstvu?

pa malo jos da ojacamo ekonomski da bi mogli da placamo rate... kako ne kontas :mrgreen:
 
pa malo jos da ojacamo ekonomski da bi mogli da placamo rate... kako ne kontas :mrgreen:

dabome, zaborabvio sam da smo mi ekonomski tigar na balkanu (kao sto neko iz mmf jednom rece) i da se srpska ekonomija zahuktava.

hvala ti na ovim ohrabrujucim informacijama, ja pesimista uvek zaboravim na njih.

nego, ako uzmu novi kredit od mmf, kakve su sanse da ostanu makar dva funkcionalna decija dispanzera u bg?
 

Back
Top