Ko, kada, kako, gde....

IELTS: još malo pa da istekne.... 7.5
Assessment: to je možda već i isteklo, TRA, jul ili avg 2008.
Subclass: 175, ali će morati da se doda 1
Zanimanje: General Electrician, 4311-11
Datum apliciranja: 11.sep2008.
Medical:
Police:
CO:
Trenutni Status: j... lud zbunjenog
VIZA: šta viza ?!
Datum odlaska: dogodine, pre palme i heksi, a posle vas ostalih ;)(šmrc, ovo nije smešno)
Mesto: obala okeana, toplo, al' ne previše, urbano, al' ne centar...

i naravno moja omiljena kornjača:
event.png

Da zapišem, da ne zaboravim, 26.11.2009. 2:15 aplicirao za VIctorian sponsorship. Za Melburn, ne za regionalnu tamo. Samo ne znam koji će mi to djavo.
 
Da zapišem, da ne zaboravim, 26.11.2009. 2:15 aplicirao za VIctorian sponsorship. Za Melburn, ne za regionalnu tamo. Samo ne znam koji će mi to djavo.
Kakve su ovo brzine, lele.
Šta sad ovo znači i šta treba da radim s ovim.
Dear ,
We are pleased to advise that your application to the Victorian Government for visa sponsorship under the Skilled – Sponsored (subclass 176) scheme has been successful.
It is our assessment that there is currently a demand for your experience and qualifications in Victoria, Australia and that you have assessed yourself as meeting the requirements of the Department of Immigration and Citizenship (DIAC) Skilled – Sponsored visa scheme.
Znači li ovo da sam postao sponzoruša, nešto mi teško da poverujem?
Ajmo jedan brz odgovor , treba da im otpozdravim na ovaj mail, da se javim DIAC, kako, ovo-ono?
:cool:
 
Kakve su ovo brzine, lele.
Šta sad ovo znači i šta treba da radim s ovim.

Znači li ovo da sam postao sponzoruša, nešto mi teško da poverujem?
Ajmo jedan brz odgovor , treba da im otpozdravim na ovaj mail, da se javim DIAC, kako, ovo-ono?
:cool:

Ej Tree nemoj noćas da se "oletviš", za ovo ti treba čist mozak!

To je to! Konačno i ti probi led. Čestitke :orkestar: i ne znam još što da kažem.... osim srećan pot u Australijuuuuu!
A što bi za put po Evropi, Švedska bješe?
 
Ajmo jedan brz odgovor , treba da im otpozdravim na ovaj mail, da se javim DIAC, kako, ovo-ono?
:cool:
Prvo da čestitam!!!! :brus::brus::brus::brus: :klap::klap::klap::klap:

Što se prebacivanja tiče: Pošalješ mail da prihvataš sponzorstvo.
Victoria će zatim da pošalje pismo DIAC-u, da si ti dobio sponzorstvo. Zatim automatski onda prelaziš na 176. :rtfm:
Neki ljudi su obaveštavali i DIAC, mi nismo i sve je prošlo kako treba.:worth:
:bye::bye:
 
Kakve su ovo brzine, lele.
Šta sad ovo znači i šta treba da radim s ovim.

Znači li ovo da sam postao sponzoruša, nešto mi teško da poverujem?
Ajmo jedan brz odgovor , treba da im otpozdravim na ovaj mail, da se javim DIAC, kako, ovo-ono?
:cool:

Obavezno jedan skenirani primerak posalji u DIAC jer moze da se desi da viktorija zaboravi da obavesti DIAC...
ps.. CESTITAM:super:
 
Eeeeee, hvala na podršci, moram priznati da sam bio srećan 5 minuta, ipak je ovo pomak od pola metra na putu od 11000km.
Niko se ne čudi što su mi odgovorili za celih 8 dana? Znate da ste pričali da se u WA čeka 4 meseca?
Da li je to zato što više niko ne traži da emigrira, pa kad bude sve manje takvih, onda možda prime nas čekalice odranije.
Inače ne oletvljujem se, bez brige, ne volim taj osećaj.
Neko putovanje, palma, planiram za februar, zavisi od vremena gde ćemo ići, ne volim baš puno hladno.
Piši nam kad vi krenete, kako je, šta ima na granicama s novim pasošem bez viza i tako to.
 
Eeeeee, hvala na podršci, moram priznati da sam bio srećan 5 minuta, ipak je ovo pomak od pola metra na putu od 11000km.
Niko se ne čudi što su mi odgovorili za celih 8 dana? Znate da ste pričali da se u WA čeka 4 meseca?
Da li je to zato što više niko ne traži da emigrira, pa kad bude sve manje takvih, onda možda prime nas čekalice odranije.
Inače ne oletvljujem se, bez brige, ne volim taj osećaj.
Neko putovanje, palma, planiram za februar, zavisi od vremena gde ćemo ići, ne volim baš puno hladno.
Piši nam kad vi krenete, kako je, šta ima na granicama s novim pasošem bez viza i tako to.

Ma kako se ne cudimo ja sam cekao za WA tacno 4 meseca...
Sinoc sam dugo razmisljao kako si ti dobio za 8 tj jos manje dana (ne zaboravi vikend)
..I jedini odgovor koji se namece je taj da oni uopste nemaju posla...tj da je
broj aplikanata mnogo mali..
...Sto sa CSL-ovaca tice sad vize dobijaju oni iz septembra..
..na kraju ce da se svede processing time na 15 dana..
..posle 23 sep..aplikacije su predali 99%oni na CSL-u kojih nema mnogo
..i 1 %M0DL-ovaca koji imaju para na bacanje ili magarece zivce...
A moguce da ti je VIC..dala tako brzo jer oni znaju nesto sto mi ne znamo..
tj da ce oni ubrzo poceti da obradjuju one iz grupe 5-daj boze...

ps;Imam i ja jedno pitanje.
Da li neko moze da dodje do podatka koliko ima na cekanju nas sa MODL-a, sa nominacijom?:think:
koji smo predali aplikaciju pre 23 sep..
 
Subclass: 175
Zanimanje: IT Spc C++, MODL, CSL
Assessment: ACS 13.06.2008.
IELTS: Listening 8.5 Reading 7.5 Writing 6.5 Speaking 7, posle remarka (sa 5.5) 11.10.2008.
Datum apliciranja: 11.12.2008.
CO: 26.05.2009.
Medical: 30.07.2009.
Police: 08.06.2009.
VIZA: 09.10.2009.
Datum odlaska: Januar 2010.
Mesto: Sydney

GeaGea još jedno pitanje. Nisam skontala da li si to sve sama ili sa agentom?
Plavuša šta ćeš :rumenko:
 
Ma kako se ne cudimo ja sam cekao za WA tacno 4 meseca...
Sinoc sam dugo razmisljao kako si ti dobio za 8 tj jos manje dana (ne zaboravi vikend)
..I jedini odgovor koji se namece je taj da oni uopste nemaju posla...tj da je
broj aplikanata mnogo mali..
...Sto sa CSL-ovaca tice sad vize dobijaju oni iz septembra..
..na kraju ce da se svede processing time na 15 dana..
..posle 23 sep..aplikacije su predali 99%oni na CSL-u kojih nema mnogo
..i 1 %M0DL-ovaca koji imaju para na bacanje ili magarece zivce...
A moguce da ti je VIC..dala tako brzo jer oni znaju nesto sto mi ne znamo..
tj da ce oni ubrzo poceti da obradjuju one iz grupe 5-daj boze...

ps;Imam i ja jedno pitanje.
Da li neko moze da dodje do podatka koliko ima na cekanju nas sa MODL-a, sa nominacijom?:think:
koji smo predali aplikaciju pre 23 sep..

Ovo je sa foruma Pomsinoz...
what 3500 places might mean, these are the stats obtained from the ASPC at the MIA conference in early October:

State nominated with CSL, Unallocated 27, Allocated 720, Total 747
Family sponsored CSL, 1130, 279, 1409
All other CSL, 6335, 4289, 10624
All other State nominated, 3678, 0, 3678
MODL only, 12388, 0, 12388
Other, 15659, 0, 15659
Total, 39217, 5279, 44496

Nadam se da ce ti ovi brojevi nesto reci :zpozdrav:
 
Brojevi koji pricaju, nekad se obradjivalo oko 10000 aplikacija mesecno, a bilo ih je preko 100000 u svakom trenutku predatih, ako se godisnje dodeljivalo 150000 bruto, pa ako je sad i 110000, gde je tu problem? Ima li ko da ne razume o cemu govorim?
 
Brojke govore sta se babi snilo bilo joj milo ili bese obrnuto?
Cini se da cekanje nema veye sa brojevima, vec sa odlukom da nece da rade kao sto su dosad radili. Bice malo kao mi, piju kafu, puse cigare, pa odrade jedan predmet, pa doruckuju, pa piju kafu posle dorucka, pa cigare, pa se nerviraju od podne sto nikad da prodje vreme da idu kuci :) Sutra ne dodju na posao, prekosutra samo zakasne, ali su nervozni pa im se ne radi, pa onda sledeceg dana opet uzmu jedan predmet, u medjuvremenu zagube onaj prvi...
 
Brojke govore sta se babi snilo bilo joj milo ili bese obrnuto?
Cini se da cekanje nema veye sa brojevima, vec sa odlukom da nece da rade kao sto su dosad radili. Bice malo kao mi, piju kafu, puse cigare, pa odrade jedan predmet, pa doruckuju, pa piju kafu posle dorucka, pa cigare, pa se nerviraju od podne sto nikad da prodje vreme da idu kuci :) Sutra ne dodju na posao, prekosutra samo zakasne, ali su nervozni pa im se ne radi, pa onda sledeceg dana opet uzmu jedan predmet, u medjuvremenu zagube onaj prvi...


:snesko5:
BAS TAKO NEKAKO
 
Subclass: 176
Zanimanje: Urban and regional planner
Assessment: VETASSESS 08.08.2008.
State sponsorship: WA 30.12.2008. (aplicirao 03.12.2008.)
IELTS: Listening 7, Reading 6, Writing 6 (posle remarka sa 5.5), Speaking 6 - 07.03.2009.
Datum apliciranja: 14.06.2009.
CO: 31.07.2009.
Medical: 13.08.2009 (finalised 10. 09. 2009.)
Police: 06.08.2009.
VIZA: 20. 10. 2009.
Datum odlaska: 4. jun 2010.
Mesto: Perth
 
Subclass: 176
Zanimanje: Urban and regional planner
Assessment: VETASSESS 08.08.2008.
State sponsorship: WA 30.12.2008. (aplicirao 03.12.2008.)
IELTS: Listening 7, Reading 6, Writing 6 (posle remarka sa 5.5), Speaking 6 - 07.03.2009.
Datum apliciranja: 14.06.2009.
CO: 31.07.2009.
Medical: 13.08.2009 (finalised 10. 09. 2009.)
Police: 06.08.2009.
VIZA: 20. 10. 2009.
Datum odlaska: 4. jun 2010.
Mesto: Perth


Cestitke. :klap:

Zelim vam da se lepo snadjete, na nadjete odgovarajuci posao i stan. Kada se sredite i odomacite, da postavite neke lepe slike za nas koji se jos uvek nadamo da cemo vam se pridruziti downunder
 

Back
Top