Hrvati premlatili italijanske turiste,prvo nasrnuli na zene...srecom nije bilo dece !

MuskoSamBre

Iskusan
Poruka
5.530
Sta se to desava sa poznatom hrvatskom ljubaznoscu...malo,malo pa premlate neke turiste ili siluju neku turistkinju !
Moram da budem korektan i da priznam da sam do 90-tih godina vise puta bio u lijepoj njihovoj i na moru i u Zagrebu i da su stvarno uvek bili ljubazni...iskreno ili isfolirano to stvarno ne bih znao da kazem !
Da li je ljubaznost nestala zbog politicke i ekonomske situacije u Hrvatskoj ili mozda sada samo pokazuju svoje pravo lice !
Naravno ovo se ne odnosi generalizovano na ceo narod ali je cinjenica da se u Hrvatskoj sve cesce desavaju neki ekcesi prema strancima !
Da se podsetimo samo u zadnjih mesec i nesto dana stradali su Srbi,Cesi,Norvezani,Francuzi,Bosanski muslimani i evo sada Italijani...!

Sta vi mislite o tome i o razlozima za takvo ponasanje pojedinaca i grupa u Hrvatskoj ?

http://vesti.krstarica.com/?rubrika=aktuelno&lang=0&sifra=a60650a03a6f180822339950a3ad2dfc&dan=13&mesec=08&godina=2009
 
Poslednja izmena:
"korijere dela sera": pretučeni italijanski turisti u hrvatskoj
Politika - Pre 6 sati

MILANO - Petoro italijanskih turista pretučeno je na ostrvu Katina, na jugu Hrvatske, nakon rasprave oko računa sa vlasnikom lokalnog restorana, piše milanski list "Korijere dela sera".

U tekstu pod naslovom: "Hrvatska: Pretukli italijanske turiste kad su zatražili račun u restoranu", novinarka Elvira Teranova je kolegama prepričala traumatično iskustvo sa letovanja u Hrvatskoj.
 
Zagreb, 13. avgusta - Ministar turizma Hrvatske Damir Bajs već treći put ovih dana javno se izvinjava stranim turistima zbog neugodnosti koje doživljavaju u hrvatskim letovalištima.

Tek što je prošla afera s neugodnostima koje je u Dubrovniku od lokalnog ugostitelja doživio češki oskarovac Jirži Mencel, a na Kornatima je preksinoć još teži incident doživela grupa italijanskih turista koja je poželela dalmatinske riblje specijalitete u kojima je htela da uživa i otišla u restoran "Akvarijus" na prolazu Mala Proversa kod Dugog otoka.
 
Neugodna priča brzo je stigla i do naslovnih strana italijanskih listova, a svodi se na sledeće. Grupa Italijana koja se odmara krstareći jedrilicom po Kornatima najavila se na riblju večeru restoranu "Akvarijus".

I sve je bilo u redu (ako se izuzmu komadići stakla u palačinkama koje su im zatim zamenjene novim) dok nije došlo vreme plaćanja.

Račun je iznosio 3.316 kuna za njih devet (vlasnik im je to preračunao u 466 evra, što je 20 evra više nego u zagrebačkim menjačnicama), a kada su - kako tvrde - zatražili da im izda račun došlo je do problema.

Kako se navodi, pojeli su pet kilograma ribe, dva kilograma školjki i tri kilograma lignji, a prema tvrdnji vlasnika dozvoljeno im je da piju vino koje su doneli.
 
Ipak su platili, a kada su ispred restorana insistirali da se ispuni prethodni dogovor i osoblje restorana ih barkom prebaci do njihove jedrilice (odakle su ih inače dovezli), na njih su "krenula tri grmlja i počela ih tući", kako navodi Elvira Teranova i napominje: "Prvo su se okomili na žene, mene su bacili na beton, drugu curu od 40 kila bacili su u more poderavši joj jaknu. Ja sam s poda molila mog verenika da ne reaguje, jer je bilo očito da žele izazvati goru tučnjavu. On je stajao mirno i ćutao, a onda su se dvojica bacili na njega, prvim udarcem su mu zbacili naočare bez kojih ne vidi, a onda su ga mlatili čim su stigli, poderali su mu majicu..."
 
Na sreću, na kraju ih je pokupio skiper obližnjeg broda koji je čuo galamu na obali i odbacio ih do njihove jedrilice, inače bi tu ostali celu noć. Neko iz susedstva je pozvao i policiju, a italijanski turisti su sve prijavili svojem konzulatu u Splitu, dok je Teranova - inače novinarka - celu ovu priču poslala svojoj agenciji preko koje je osvanula u vodećim italijanskim dnevnim novinama.

O ovom vrlo neugodnom događaju po hrvatski turizam, pogotovo što je hrvatska strana Jadrana među omiljenim odredištima italijanskih turista upravo u ove avgustovske dane, danas masovno pišu i hrvatski mediji.
 
Ipak su platili, a kada su ispred restorana insistirali da se ispuni prethodni dogovor i osoblje restorana ih barkom prebaci do njihove jedrilice (odakle su ih inače dovezli), na njih su "krenula tri grmlja i počela ih tući", kako navodi Elvira Teranova i napominje: "Prvo su se okomili na žene, mene su bacili na beton, drugu curu od 40 kila bacili su u more poderavši joj jaknu. Ja sam s poda molila mog verenika da ne reaguje, jer je bilo očito da žele izazvati goru tučnjavu. On je stajao mirno i ćutao, a onda su se dvojica bacili na njega, prvim udarcem su mu zbacili naočare bez kojih ne vidi, a onda su ga mlatili čim su stigli, poderali su mu majicu..."

Kako tipicno..Prvo se okomili na zene..valjda zato sto nije bilo dece..Narod koji moze da ubije 20.000 dece do 10 god samo na malom prostoru Potkozarja..sta reci??!!:rtfm:
 
moze li nekoreci pribliznu cenu u srbiji za ovu hranu. ispada oko 50 evra za osobu. ako se uzme u obzir mesto, cini mi se da cena nije drasticna

Račun je iznosio 3.316 kuna za njih devet (vlasnik im je to preračunao u 466 evra, što je 20 evra više nego u zagrebačkim menjačnicama), a kada su - kako tvrde - zatražili da im izda račun došlo je do problema.

Kako se navodi, pojeli su pet kilograma ribe, dva kilograma školjki i tri kilograma lignji, a prema tvrdnji vlasnika dozvoljeno im je da piju vino koje su doneli.
 
Ma nije bre,nego par hiljada kuna i malo stakla u palacinkama...a mozda su palacinke sa staklicima neki njihov specijalitite pa mozda imaju i neku specijalnu cenu...zamisli palacinke sa dodatkom staklica :eek:

specijalitet kuce palacinke sa staklicima i batine kao DEZERT :hahaha:

a sve to po ceni od 500 evra za veceru :hahaha:

e jesu ovi italijani stvarno idioti :eek:
 

Back
Top