Eureka !

vuda

Domaćin
Poruka
3.387
Pronalasci,vezani kreativnoshcu,
kreativnost vezana originalnoshcu ideja.
Kako reshiti problem ?Da li je to "ono" shto je izdvojilo nash oblik od ostalih oblika zhivota.
"Nemoguce",preko "mashte" daje ideju ,a samim tim i reshenje ?
Imate li ideju shta je ideja ?
Shta odredjuje dobru od loshe ideje ?
Hmm...:zper:
 
Ako sam dobro ukapirao pitanje je Sta je ideja?

Pa sad, to je sve ono sto nam padne na pamet u pojedinim momentima prilikom resavanja nekog problema opsteg tipa. (resavanje zadatka, crtanje i tako):mrgreen:
Mislim ovo je laicki jos nemam filozofiju u skoli tako da sam laik:rumenko:
 
Razmishljam kako negativno utice politika ,ideologije,monopoly sebicnost,
na kreativnost.
Drugim recima ,moramo razmishljati samo na nametnut nam nacin.
Ipak na neshto vishem stepenu razvoja razmishljanja ,
glupo ...zar ne ?
 
Pronalasci,vezani kreativnoshcu,
kreativnost vezana originalnoshcu ideja.
Kako reshiti problem ?Da li je to "ono" shto je izdvojilo nash oblik od ostalih oblika zhivota.
"Nemoguce",preko "mashte" daje ideju ,a samim tim i reshenje ?
Imate li ideju shta je ideja ?
Shta odredjuje dobru od loshe ideje ?
Hmm...:zper:

Dobra ideja je rešenje ili pronalazak a loša ideja loše rešenje ili promašaj. ;)
Namigujem ali je tako.
 
Vidim ,ovde na temi,monolog,
a ima toliko toga da se napishe.
Pitanje glasi:Znate li za sindrom majmuna ?
To vam je kad svi kopiraju neki trend ,zato shto je u modi ,a ne u sushtini njegovog bica.
tkzv."clone cd" (novi izraz kod klinaca)
 
Xmm,covekov um,potencijalni izvor beskrajnog niza ideja,
kao kosmos sadrzhaja prostora,recimo ,poredjenja radi.
A ? Koji je to spektar mogucih kombinacija.
 
ko sam dobro ukapirao pitanje je Sta je ideja?

Pa sad, to je sve ono sto nam padne na pamet u pojedinim momentima prilikom resavanja nekog problema opsteg tipa. (resavanje zadatka, crtanje i tako)
Mislim ovo je laicki jos nemam filozofiju u skoli tako da sam l

nije..to mož da bude ideacija...al ne mora da znači..
najbolje je da se za pitanje ideja obratimo nekome sažetom i jasnom, platonovom kazivanju po toj stvari..e, ovo sam baš lepo rekao... ( : u Parmenidu, dijalogu, nalazi se deo pod nazivom " O idejama"... u tom dijalogu stoji da je pravično samo po sebi, dobro samo po sebi i sve što je takvo zaslužuje da nosi naziv ideje.
samo po sebi nemojte da komplikujete u razumevanju. po sebi znači da idejama ne možemo nazivati nešto zavisno, što za svoje postojanje duguje nečem drugom, što se izvodi iz nečeg drugog....
sve drugo treba da zavisi od ideja, da bude izvedeno pomoću njih.
svaka iskustvena pravda, svako lepo i dobro koje nalazimo u životu, može postojati kao takvo i procenjeno kao pravično, dobro, lepo tek i samo onda ako imamo neko apsolutno merilo za te stvari.
jednakost je ideja....
tu je reč o idealnoj jednakosti, kao što je reč i o idealnoj pravdi, dobroti i lepoti.
jedino ako postoje, kako se kaže - idealna sušastva, neće nam naše poimanje i procenjivanje jednakog, pravičnog, dobrog i lepog biti relativno i zavisiti od načina merenja i tačke gledišta i nekih na primer "ukusa".......
 
Poslednja izmena:

Back
Top