Vasa najveca "ispala" u web dizajnu...

dj666ndi

Obećava
Poruka
59
SIgurno se mnogo puta desilo da ste nesto napravili, i nakon nekog vremena uvideli da ste to uradili na glup nacin... evo recimo da kazem ja svoju najvecu ispalu...

jos pre 4,5 godina kada sam pocinjao sa php-om, pravio sam sajt i tu je bila pretraga, i ja umesto da napisem 2 reda konekcije sa bazom i trazenja u bazi, ja sam isao ovako:

Kod:
<?
if($search=='proizvod') {
echo 'text';
}
elseif($search=='prozivodi') {
echo 'text';
}
........
to sam uradio za nekih 40 proizvoda, plus za pretragu vise prozivoda, za pretragu reci "proiz, proizv, proizvo, proizvod..."

znaci kada se setim danas sta sam uradio, todje mi da placem od moje gluposti... :)

ur turn!
 
Hm...kad sam podesio xampp i posle nekih mesec dana shvatio da nisam onemogucio pristup sa neta. Svako ko je znao moju IP (dal' preko msn-a ili foruma/sajta koji sam posecivao ili na bilo koji drugi nacin) mogao je listati sve sto sam radio a oni upuceniji i vise od toga.
Za neke nacine kako pristupiti nisam znao da postoje, za pass i htaccess sam mislio da sam uradio. Od tada podesavam i opciju za fw u kis-u. :)

Verujem da ni jedna greska u kodovanju nije ravna ovoj gluposti koju sam napravio. :)
 
ja sam tek posle duzeg peerioda, slucajno, izvalio da ' i " u php-u nisu isto, a posto mi bilo lakse da pisem sa ', posto u " moram da escapeujem " koji se ispisuju u htmlu, desilo se sledece:

echo "$var nesto nesto"; pisao sam kao echo $var . ' nesto nesto';

ne deluje strasno, ali zamislite ekvivalenciju za echo "<a href=\"$root/$directory/file\">$link</a>"; :mrgreen:

najcrnje sto i sad jos uvek koristim neke segmente koda pisanog u tim danima pa poludim kad vidim ovako nesto a nemam vremena za ispravljanje...
 
Ja mogu reci sta mi se desilo jako dovano. Jos dok sam pocinjao. Uradio sajt za jednog klijenta. Nesto me zvali za izadjem a on bas tad trebao da ide. Ja sa pozdravim sa njim izadjem. Vratim se posle 30min sa drugim klijentom ali mi nema lap topa. Gde je neznam , mislio ukraden. Kad zove me posle onaj prvi klijent kaze kako je on poneo lap top da prebaci sajt kod sebe. Samo nemoze da nadje gde je kod mene folder www.sajt.com :)

Sajt je naravno bio postavljen na hosting i vodiljiv na adresi www.sajt.com
 

Back
Top