Vise racunara preko mreze na internet

Z

Zid

Gost
Moze li mi neko pomoci oko podesavanja parametara za mrezu od 4 racunara (XP)
Mreza odlicno radi ali nikako nemogu podesiti da se preko jedenoga samo povezuju ostali na internet preko Dial Up-a. Tj jedanse konektuje a bilo koji drugi preko mreze pristupi internetu?
 
Pominjana je ta tema ovde na forumu, ali ne mogu da se setim gde, a i nije bio bas skoro, pa evo ovako:
Jedan od racunara mora da ima MODEM (NARAVNO!) i preko njega se nakacis na internet!
Na tom kompu koji kacis na net moras da aktiviras Internet Connection Shareing! To ces da nadjes na properties od Dial-up knekcije (jedan od "tabova", kartica, kada kliknes da se nakacis - pa PROPERTIES).
E sada: taj kompjuter mora imati IP adresu 192.168.0.1 (ili 192.168.1.0, nisam siguran sad...), sto ne treba da te brine, jer kada aktiviras ICS Windows ce toj konekciji sam dodeliti tu adresu!
Ostalo sto treba da povedes racuna je da na ostalim LAN konekcijama bude postavljeno da imaju dinamicke IP adrese, tj. da primaju IP Adrese od ovog kompa koji je zaduzen za dial-up konekciju!
Kada tako postavis, ovaj komp ce ostalima slati adrese iz odgovarajuceg aranga, tako da mreza radi, i ostali se kace preko jednog na net!

ZAKLJUCAK: Otkacis ICS na kompu koji kacis na net, a ostalima na LAN konekciji postavis "Obtain IP addreses automaticaly" i to je to!

Eto, to ti je to ukratko, ne znam dal sam malo zapetljao u objasnjavanju, al probaj, pa ako bude zaskripalo ponovo cemo...:oops: :oops: :oops:
Pozdrav!
 

Back
Top