problem sa sajtom

DiVljA

Elita
Poruka
15.398
Ovako stoje stvari. Sajt ja kreiram iz administracionog panela, znaci nije rec o tome da se ja petljam sa fleshom i html-om. Koristim Mozzilu i lepo sam podesila sajt, medjutim otvorim ga slucajno u exploreru, kad tamo totalni haos!
Najbolja fora sto na dva kompijutera u exploreru izgleda drugacije. :neutral:
Radila sam onu foru "clear private data" i nista.
Znaci nije mi jasno, ako sam centrirala stranu na kojoj je tekst, kako se u exploreru pojavljuje skroz levo i slicno?:neutral:
 
ja sam sajt radio u joomla!-i i u chrome-u, firefox-u normalno sljaka i sve je na svom mestu, osim u exploreru, gde su se pojavljivale razne linije nekog koda. ali nisam hteo da se cimam i da optimizujem sajt, posto je bio kao seminarski rad na faxu.
moras da odradis optimizaciju sajta, e sad ja ne znam da li postoji neko softversko resenje, ali znam dok sam pre radio jedan sajt u dreamveawer-u, morao sam u svakom pretrazivacu da ga proveravam i da ga prilagodjavam, ali to je oduzimalo, barem meni mnogo posla. nadam se da ce neko, ko se malo bolje razume u ovo, moci da ti da neko jednostavno resenje.
 
A sta ja da radim u medjuvremenu? :lol:

Da naucis htlm i batalis to pravljenje sajta bez kucanja. Do kvalitetnog i funkcionalnog sajta nikada neces doci... u 90% slucajeva nece ispuniti ni neki minimum. Uvek ces imati takve zavrzlame. Moraces na kraju peske da editujes kod kako bi ga raznim trikovima prilagodila svim borwserima.
"Pravilo" je da IE najvise problema zadaje, ali moguce ga je prevariti, samo treba znati.

Mozes dati link sajta pa da pogledamo kad stignemo sta treba doterati. Ali ako se to bude svelo na menjanje cele strane zaboravi... pocni da ucis pa kad zapne trazi pomoc.

Jos nesto, cvrle je pomenuo joomla sajtove. Odlicno resenje. Problem moze nastati kada koristis neku temu koja (isto kao i ovaj tvoj sajt) nije uradjena dobro pa se drugacije vidi u razlicitim browserima. Ali to je prava sitnica (vredi se potruditi da se resi) u poredjenju sa onim sto joomla pruza.
 
Bole me uvo da ucim html, imam pametnija posla u zivotu, al' ovo sam platila vec za godinu dana, pregledala sam gomilu istih sajtova, sa njima je sve u redu, ja sam izabrala malo komplikovaniju varijantu.

Evo vam link, pa kazite sta vidite i da li je sve na svom mestu. Kod mene na exploreru fotka ide preko teksta na home page, dok je u Mozzili sve ok.


www.zmajevadevojka.com
 
nisi trebala da platis za nesto sto neznas da radis...

kada sam otvorio sajt zmajevadevojska.com u chrome-u nisam imao nikakvih problema. ako ne zelis da se cimas evo ti glupa, ali lako ostvariva ideja: napravi intro stranicu i tu napisi da je sajt optimizovan za chrome, mozillu, operu ili koji vec browser. mozes i da napravis da postavlja cookie, da posetioce ne bi 1000 puta videli intro stranu... jes' da je ideja glupa, but so am I :)
 
Ja sam pogledao taj njihov sajt http://www.clikpic.com/ koristeći IE i ne vide se fotografije. Problem je do njih. Koliko vidim oni ti daju 7 dana da probaš besplatno i to je OK. Ako si platila a nisi to videla pre plaćanja...:dash:. Ako si još uvek u okviru tih 7 probnih dana, moj ti je savet da potražiš neku skriptu koje nude LINUX hosting provajderi jer je to mnogo bolje.
 
Instalirala sam najnoviji explorer i sad je sve cakum pakum. I ima neko dugme gde lepo pise da ce sa novom verzijom sajtovi izgledati bolje, nece biti pomerenih menija, slika itd..tako da je to verovatno to...hvala. :D
 
Pa kako pomoci?
Izgleda da niko veze nema sta oni tamo daju u tom panelu. Nigde se nepominje kakav je to panel.

Sasvim druga situacija bi bila da je ona pocela sama kucati sajt, onda bi znala da objasni sta je radila ili sta zeli da uradi, tj. mnogo bolje i jasnije bi se videlo jer je u pitanju cist kod a na neke drag/drop, wysiwyg i enable/disable fore i manipulacije iz nekog panela nad vec gotovom podlogom koja je ocigledno problematicna.

Bole me uvo da ucim html, imam pametnija posla u zivotu, al' ovo sam platila vec za godinu dana
Ma da, sta ce ti to. Plati i izradu sajta i zavrsena prica. :)

Kako ne znam da radim, jednostavno je. Samo explorer zahebava.
Samo... :lol:

Instalirala sam najnoviji explorer i sad je sve cakum pakum.
Kao sto je sa ff i drugim boljim browserima. Ali sta je sa IE7? Kod mene u IE7 flash deo stoji pomeren, u IE6 sigurno nije bolje... mozda tog polja uopste nema.
E, to rade web programeri. Prave sajtove koji ce biti u svim browserima isti. Nije samo uraditi izgled u PS, napisati na jeziku koji borwser razume, nego napisati tako da i oni sa "govornim manama" (IE recimo) mogu da "procitaju".
Nisi trebala da placas dok bar malo neproucis materiju. Da je to sve tako jednostavno niko nebi platio za sajt 200-500 pa i vise eura.

Zakljucak, nacin na koji ti radis nije ispravan. Niko ovde neradi tako. Jendostavno to nije web dizajn.
Neces da radis ispravno, neces da pokusas sama (nije kritika, postujem tvoja interesovanja a ovo nije u okviru istih), onda vidi ponude za koliko programeri rade sajtove pa plati. Mozes da uzmes phpnuke, joomla i sl. ali opet ces morati malo da prostudiras materiju. Vidi sta ti je jednostavnije.
Pozz i srecno. :) ;)

btw problem je sto su elementi prilicno razbacani, probao sam na brzinu da ih u glavi slozim ali posto se nece greska ispravljati kucanjem nego nekim drugim operacijama iz panela, zakljucio sam da nema svrhe truditi se. Element u elementu pa u elementu, dva prazna i nepotrebna, po css se jedan siri sa sadrzajem, drugi ne, jedan relativ, jedan apsolut, neki ostaje tamo gde je jeste, ondasno ie konta da mu je kraj tamo gde nije... i tako to... zavrzlama koja i ako se resi, kako objasniti sta ona u tom panelu treba da uradi.
 
Poslednja izmena:
A koji explorer koristis?
Elem, ja sajtove drugih vidim lepo u exploreru, jedino sto nisam naletela na nekog ko ima moju verziju.
rado bi ti odgovorio,ali stvarno nemam pojma:dash:,cak ne znam ni gde to mogu da proverim,ali tvoj sajt,ovaj novi, mi radi odlicno,nekad sam gledao tvoje slike i na nekom drugom sajtu,mislim neki stariji za koji si davala link na nekoj temi i taj mi je radio...
 
Instalirala sam najnoviji explorer i sad je sve cakum pakum. I ima neko dugme gde lepo pise da ce sa novom verzijom sajtovi izgledati bolje, nece biti pomerenih menija, slika itd..tako da je to verovatno to...hvala.

pa da bi neko posetio tvoj sajt mora da instalira najnoviji explorer? to i nije bas okay...
 

Back
Top