Albanija

Cujem da su Albanci sredili more, zasadili palme, korigovali cene, ukinuli vize......

Zna li neko pouzdano sta se desava ?

Ako su ga sredili kao što su Ulcinj, onda je verovatno super. Bila sam u Ulcinju, i domaćini će te fino uslužuju, normalno došao si novac da im ostaviš, svi su bili ljubazni, ali ovi ostali turisti nisu baš druželjubivi. Koliko god da je super jedva sam čekala da se vratim. Pretpostavljam da je tako i u Albaniji.
 
Evo vec dve godine za redom idem na more u Albaniji.Stavise, juce sam se vratila s mora..Pri izlasku iz zemlje, odnosno pri povratku smo platili 10 eura, "putarina", bez ikakve priznanice...U sustini meni je bilo prelepo.Put je dobar, ali im je saobracajna kultura nikakva.Uglavnom su usput manji gradovi i sela veoma siromasna, ali opet kada se dodje u Drac, gde smo inace bili, prelepo je.Sto se smestaja tice, u hotelima i vilama pored mora je odprilike 40-45 eura apartman sa 4-5 kreveta.Plaza, koja je dugo nekih 25 km je peskovita, divna..More takodje.Jedini problem je vlaga, koja je mozda malo veca..Sporazumevanje je bio jedini problem, ali opet nadje se nacin.Ljudi su vrlo ljubazni...Ja licno nosim lepe uspomene i iskustva, mada moram da priznam da je bilo predrasuda prvi put.:D:D

Uz to danas se tamo preko 50% izjasnjavaju kao ateisti, vise ima hriscana nego muslimana...I kao sto je neko vec pomenuo isticali smo da smo Srbi, na sta su neki od njih bili odusevljeni...jedino mi je bilo zao sto ne znam jezik.:)


Ovo me ej baš iznenadilo.
 
vidim da se ovde dosta mesa KOSOVO i albanija,sto se tice organa itd.itd.sever albanije koji je blizu kosova je nastrojen mozda neprijateljski samom nametnutom sitacijom od strane politike,ali uzmite malo istoriju i pogledajte ko zivi na jugu albanije,gde su i ta turisticka mesta glavna.TAKORECI ceo jug albanije je hriscanski sastavljen od pravoslavaca i katolika,koje nezanima ovaj nacionalizam i mrznja koja se stvorila zbog copa i envera hodze.U svakom slucaju bih probao letovanje ,jer mislim da cete sigurno ugostiti bolje albanac nego neki tamo nadrdani crnogorac ,koji te vise mrzi od pravoslavnog albanca I koji ceti doneti pivo sigurno kad si zedan za 30 sekundi u odnosu na crnogorca koji to radi posle 30 minuta.
A verovatno su i nase agencije blesave sto prodaju aranzmane za albaniju.:hahaha:
Svi smo gajili predrasude i o tucima,kao oni su koljaci,oni su osmanlije itd.itd,NAROD JE EXTRA.Ali treba otici i videti sta su turci i njihov turizam.utisak,sve NAJ,NAJ.
 
Sta li se ljudi zamlacuju toliko dobrih mesta a oni pricaju za albaniju ,ja licno nikada tamo turisticki necu ici mada znam da albanci mnogo vise mrze njihove kosovare nego nas.
 

Slične teme


Back
Top