COMBO ILI OBICAN REZAC

anon1mus:
Najbolja kombinacija ti je da (u slucaju da nemas cd-rom)uzmes DVD-rom,i CD-RW.U ovom slucaju bolje ti je da uzmes RW
Zasto je to najbolja kombinacija? Predpostavljam da covjek vec ima cd-rom citac, prema tome, bolje mu je da uzme kombo, jer bi onda morao da vadi stari cd-citac, a vise od dva na 'slave' ne moze se staviti...Bar sa standardnom opremom. Ja sam uzeo LG 52x32x52x dvd16x( koga ce sad svi da pljuju) i savrseno sam zadovoljan njime: cita neke cdove koji NEC-ov CD-citac uopste ne moze, ima odlicen brzine citanja CD/DVDa i odlicne brzine rezanja( znam da ne valja rezati visokim :lol: )Moj predlog COMBO
 
milospv je u pravu, cim coveka interesuje neki rezac, verovatno da vec ima CD-ROM.
Zato ti je bolje da uzmes Combo i dobijas i DVD za tu razliku cene obicnog rezaca i Combo drajva, a DVD nije na odmet.
PS.a zasto *-ROM-ove stavljati na SLAVE? Normalno primary master je hdd, a ostalo je tvoja volja i zelja kako sta da rasporedis, mada i tu ima neki pozeljan raspored za the best performanse
 
Sve što na bilo koji način podrazumeva nekakvu integraciju, obično je (znatno) lošije od razdvojenih komponenti.

Dosad nisam video kombo koji reže bolje od klasičnog CDRW-a.

Uostalom, da su toliko kvalitetni, sve veće kompanije bi svoju proizvodnju optičnih uređaja skoncentrisale upravo na kombo uređaje. Kako to nije slučaj, mislim da se zaključak sam nameće.

Takođe, dosad nisam video da neko menja postojeću kombinaciju CD + CDRW (ili DVD + CDRW) za kombo drajv, ali sam obratno itekako video. Inače, iz ličnog iskustva znam da JESU podložniji kvarovima.

Kada se u celu priču još umeša i LG, kao nekakav "proizvođač", cela stvar oko pouzdanosti postaje još klimavija.

Ko hoće, nek veruje - ko neće, nek mu je sa srećom.
 
Кулиража:
milospv je u pravu, cim coveka interesuje neki rezac, verovatno da vec ima CD-ROM.
Zato ti je bolje da uzmes Combo i dobijas i DVD za tu razliku cene obicnog rezaca i Combo drajva, a DVD nije na odmet.
PS.a zasto *-ROM-ove stavljati na SLAVE? Normalno primary master je hdd, a ostalo je tvoja volja i zelja kako sta da rasporedis, mada i tu ima neki pozeljan raspored za the best performanse
Brate kad ti Kule kazesh da ga uzmem onda je to gotova stvar...
Ne,ozbiljno,i ja sam sam tezio ka COMBO ali koji da uzmem...Ja sam razmisljao o LiteOn,a :?:
 
Sto se tice konkretno teme i ja predlazem varijantu cd-rw posebno a posebno dvd.

E sad jedan P.S. za neupucene. Izvikani LG skupio kesh i kupio TEAC i sad to sto se proizvodi u TEAC-ovim fabrikama ima samo nalepnicu LG, i obrnuto To sto LG proizvodi ima nalepnicu TEAC. Neznam dali ste primetili ali teac je losiji iz dana u dan iz modela u model, a svi se secamo 32x i 40x koji su radili besprekorno. A sad mislim da svi koji imaju LG ne zale se pa ni ja. A nisam mogao ocima da ga vidim. Sad imam LG 52x24x52 i fercera ko svajcarski sat bez gresaka i cak se nesecam dali mi je uopste jedan disk pukao ili nije hteo da ucita, ukoliko naravno ne uzmete smirglu i ne "ocistite" disk.

s' postovanjem JA 8)
 
griva:
Nebi savetovao combo varijantu !!!!
Nisu kvalitetni lako se kvare !!!
A za neki kvalitetniji ces da platis isto kao da si uzeo CD-RW i DVD posebno :wink:
Odi da pogledas moj Combo, svakodnevno u proseku s njim rezem 15-ak CD-ova, garancija istekla a i dalje radi besprekorno.
@VooDoo
Koliko sam razumeo covek se premislja zato sto mu DVD ne treba, a ti mu sad preporucujes da uzme posebno i DVD.
I sta time dobija? Dzabe ce mu zauzeti prostor u kucistu i nepotrebno opteretiti napajanje (mada Combo mnogo vuce, ali sigurno ne vuce vise od dva uredjaja).

PS. Preporucujem da uzmes LG 52X/24X(32X)/52X/16X
 
Кулиража:
griva:
Nebi savetovao combo varijantu !!!!
Nisu kvalitetni lako se kvare !!!
A za neki kvalitetniji ces da platis isto kao da si uzeo CD-RW i DVD posebno :wink:
Odi da pogledas moj Combo, svakodnevno u proseku s njim rezem 15-ak CD-ova, garancija istekla a i dalje radi besprekorno.
@VooDoo
Koliko sam razumeo covek se premislja zato sto mu DVD ne treba, a ti mu sad preporucujes da uzme posebno i DVD.
I sta time dobija? Dzabe ce mu zauzeti prostor u kucistu i nepotrebno opteretiti napajanje (mada Combo mnogo vuce, ali sigurno ne vuce vise od dva uredjaja).

PS. Preporucujem da uzmes LG 52X/24X(32X)/52X/16X
U potpunosti se slazem Ne znam samo kakvu su opremu kopovali oni sto tvrde da im se LG kvari. Posto imam NEC-ov CD-rom, onda sam uzeo Combo. Hocu da kazem da neke cd-ove koje ovaj Cd-rom nije mogao da procita, Lg je odmah prepoznao i ucitao bez problema.Takodje rezem dosta Cd-ova i nakad nisam imao nikakvih problema. Ko je pomenuo da sporije reze? Pa zar nisi vidio- 52x32x52x16x. No cini mi se da ukoliko potrefis orginalan LG uredjaj, bice dobro, a ako ne...
 
Prvo, nisam nikada kupio ni jedan LG i ne pada mi napamet, ali sam imao prilike da posmatram uzorak od nekoliko hiljada i hvala lepo - NE.

A te priče kako je LG kupio Teac i njihove uređaje prodaje pod svojom nalepnicom, stoje - samo što LG uništi sve što dotakne, tako da ni ti LG-jevi (ex Teac) nemaju ama baš nikakve veze sa starim šampionom kvaliteta.

A inače, ostajem pri svojoj tvrdnji da je uvek bolje uzeti ili odvojene komponente ili samo CDRW. E sad, ako si baš zapeo, onda se bolje poštedi muka i uzmi LiteOn ili Sony (svejedno je). Sve ostalo je lom.

Pozdrav
 

Back
Top