FK Sumadija Radnicki

Poruka
18.529
Zbog teške materijalne situacije, u Srpskoj ligi grupa Zapad ove sezone će se takmičiti ekipa Šumadija – Radnički 1923. Klub će svoje utakmice igrati na stadionu ’Čika Dača’ u crvenim dresovima, sa novim grbom. Novi trener je Dragan Kanatlarovski, bivši fudbaler Vardara i trener nacionalne selekcije Makedonije.

Na skupštini je prvo usvojna odluka o izmeni imena kluba, a zatim je izabran i novi predsednik Skupštine kluba, bivši golman Radničkog Vlada Vučković, dok će potpredsednik biti Nenad Vasiljević.

Gradonačelnik Kragujevca Veroljub Stevanović rekao je da grad apsolutno stoji uz FK Šumadiju - Radnički 1923.

"Želim da osmišljeno i ciljano, napravimo izuzetno organizovan, jak, klub. Grad stoji iza svega ovoga, mogu ovom prilikom da najavim jedan krajnje dručačiji pristup vođenja poslova u vezi sa klubom, ali i uopšte koncet koji je u principu poslovan, sa jasno definisanim obavezama. Mislim da je na pomolu nešto što Srbija nije nimala do sada, a veliki broj okupljenih pokazuje da su siv oni prepoznali jednu viziviju, koja bi trebalo da nas svrsta uz rame najvećih srpskih klubova i u evropske visine", rekao je Stevanović.

Izvor:B92 sport

Shta mislite o ovakvom,veshtackom pokushaju ozivljavanja fudbala u nashem gradu? Ja sam uzasnut,jer se gasi tradicija jednog od najstarijih klubova u Srbiji i bivseg prvoligasha i sportske ikone grada.
 
Poslednja izmena:
Da, menjanje imena je maltene prekid tradicije onoga sto je Radnicki bio. Pogotovu novi grb, zbog cega menjati obelezja kluba? Steta za klubove poput Radnicki Nis,Radnicki Pirot, Proleter ZR,Spartak Subotica sto propadaju na taj nacin.
 
jeste ruzno sto se menja ime kluba i grb....ali moramo da budemo optimisti i da verujemo u bolje sutra....
mada ja sam cuo da se vec sledece godine vraca ime klubu....da se Sumadija odvaja od Radnickog i da se Erdoglija odvaja od Sumadije i sve po starom....
Samo da se ostvari pola zacrtanog i KG ce opet biti centar srpke prvoligaske scene...pozz
 

Back
Top