Voda za zalivanje zelenila Popove plaze...

Ljudi ! Grad je uzasno prljav ! Lezi na vodi ali dzaba ,grad je utonuo u prasinu koja seze ipo 2 metra od ivicnjaka..Ako se zaliva plaza ? koji je problem da se grad opere? To je tehnicka voda,cisterna pridje napuni se iz Timoka i reseno pranje ulica :eek: Pracin ,Cuprija,Jagodina pa to se ne poredi sa ovom strokom..Uzas:sad2:
 
Ljudi ! Grad je uzasno prljav ! Lezi na vodi ali dzaba ,grad je utonuo u prasinu koja seze ipo 2 metra od ivicnjaka..Ako se zaliva plaza ? koji je problem da se grad opere? To je tehnicka voda,cisterna pridje napuni se iz Timoka i reseno pranje ulica :eek: Pracin ,Cuprija,Jagodina pa to se ne poredi sa ovom strokom..Uzas:sad2:

@marrisa, заливати комплекс ,,Попова плажа'' и прати град није исто.
Попова Плажа је спомен обележје једног човека који је на сваки начин желео да обележи период док је ,,био неко'' у Зајечару. Зато Попова плажа има (увек) предност над прљавим улицама, изровареним улицама као после бомбардовања.
Исти је случај и са скијалиштем и комплексом фудбалских игралишта (укупно 6 терена) испод Краљевице. Али зато улица Милоша Великог у центру града још увек није асфалтирана и зато нема потребе да се пере. Уштеда!
 
Razume se: lakse je zalivati neku manju povrsinu nego oprati ceo grad... ipak se vise vode i goriva trosi na pranje ulica celog grada nego na zalivanju popove plaze.
Interesuje me, ko je taj covek sto je po svaku cenu hteo da obelezi period i o kakvom je to periodu rec, jer mi malo nerazumno deluje ako se ulice grada ne peru bas iz tog razloga? Da li je taj covek jos ziv i gde je?
 
Razume se: lakse je zalivati neku manju povrsinu nego oprati ceo grad... ipak se vise vode i goriva trosi na pranje ulica celog grada nego na zalivanju popove plaze.
Interesuje me, ko je taj covek sto je po svaku cenu hteo da obelezi period i o kakvom je to periodu rec, jer mi malo nerazumno deluje ako se ulice grada ne peru bas iz tog razloga? Da li je taj covek jos ziv i gde je?

За Ваше интересовање: Градоначелник града Зајечара, бивши житељ Бора.
Који период? Перод од када је на челу града Зајечара већ 2 мандата.
Успео је да трошкове заливања Попове плаже, 4 игралишта, прављење снега на градском скијалишту,... превали на рачуне грађана ни криве ни дужне а улице и даље прљаве. Градска каса нема више пара тако да и ,,Паук'' за одношење погрешно паркираних возила више не ради јер нема пара за регистрацију а изгледа да је скинут са лизинг-куповине и враћен добављачу.

Управо испред мене је Обрачун утрошене воде за период:Фебруар и Март 2010г.
1. Утрошена вода....................................680 дин.
2. Канализација .......................................136 ,,
3. Накнада за мерно место................... 148 ,,
4. Еколошка такса ................................. 126 ,,
5. Накн. за заштиту вода ......................... 8 ,,
Укупно: 1.098 динара.

За скромно утрошену воду једног домаћинства од 10м[SUP]3[/SUP]/месец, чак 25% (274) је увећан рачун за утрошену воду. (Болд словима су новоуведене категорије плаћања).
Интересантна је категорија ,,Накнада за мерно место'' по узору на електродистрибуцију која исто наплаћује али је уграђено њено бројило и одржавање бројила а Водовод нема ама баш ништа:Шахта, водомер, цевовод од уличне магистрале до водомера платио је корисник као и таксу за прикључак на градску мрежу.
Ево то је период и човек који управља нашим душама.Ваљда ће нам једном сванути.
 
Vidim da nisam u toku te mi je tvoj prethodni komentar delovao kao da zelis naglasiti da je zalivanje popove plaze prioritet u odnosu na ceo grad ali sad razumem u kom si kontekstu to napisao.
Lepo je imati uredjenu plazu, igralista pa cak i taj sneg, lepo je cak i finansijski takav projekat podrzati jer je sve to u interesu celog grada ali nije lepo da zaradu od toga uzima i zadrzava opstina za sebe jer tu ucestvuju svi gradjani. Mislim da i oni imaju udela u tome.
Da li oni, koji placaju te novo uvedene kategorije (ukljucujuci i tebe), su posebno privilegovani u odnosu na posetioce sa strane koji ne ucestvuju u tome i koje su njihove privilegije nad drugima?
Govorim o koriscenju onoga sto Zajecarci finansiraju iz svog dzepa.
 
Vidim da nisam u toku te mi je tvoj prethodni komentar delovao kao da zelis naglasiti da je zalivanje popove plaze prioritet u odnosu na ceo grad ali sad razumem u kom si kontekstu to napisao.
Lepo je imati uredjenu plazu, igralista pa cak i taj sneg, lepo je cak i finansijski takav projekat podrzati jer je sve to u interesu celog grada ali nije lepo da zaradu od toga uzima i zadrzava opstina za sebe jer tu ucestvuju svi gradjani. Mislim da i oni imaju udela u tome.
Da li oni, koji placaju te novo uvedene kategorije (ukljucujuci i tebe), su posebno privilegovani u odnosu na posetioce sa strane koji ne ucestvuju u tome i koje su njihove privilegije nad drugima?
Govorim o koriscenju onoga sto Zajecarci finansiraju iz svog dzepa.

Ма нема посебних привилегија за домаће или госте, бар досад. Али ускоро очекујем да ће домаћи плаћати улазнице за посету Попове плаже. Очито да се градоначелник тога још није сетио.
 

Back
Top