LINUX "wvdial" problem prilikom konekcije!!!

BLANKED

Elita
Poruka
20.575
Instalirao sam modem Intel 536EP u Linuxu "Ubuntu 7.04"

Modem je instaliran, i konektuje se do Terminala za logovanje provajdera preko kojeg zelim da se konektujem.
Ali u Terminalu mi izlazi opcija "login" kada upisem svoje korisnicko ime nista se ne desava i posle tridesetak sekundi me provajder diskonektuje i izalazi poruka connection session timed out.

Ne znam u cemu je problem??? :dontunderstand:

U editoru wvdial.conf sam upisao sledecu skriptu

[Dialer Defaults]
Modem = /dev/536ep0
Baud = 115200
Init = ATZ
Init2 = ATX3
New PPPD = yes
Stupid Mode = 2
Auto Reconnect = off
#Carrier Check = no
Dial Attempts = 1

Phone = 329111
Username = "moje korisnicko ime"
Password = "moja lozinka"

Moze li mi neko reci zasto pri svakom konektovanju na server mi izlazi poruka "CONNECTION TIMED OUT"
Iako su mi korisnicko ime i lozinka ispravni.????????

Hvala unapred.
 
Ufff... Ae da probamo da napravimo nesto.
Ali pre nego sto krenemo, kazi mi ovako:

Je l se koenktujes kao root ili kao obican korisnik?
Podrzava li tvoj provajder V92 ili samo V90 (ako koristis SMIN, mozes da teras samo V90, ili je bar tako bilo kad sam zadnji put proveravao :) )? Ako ne znas odgovor na ovo piptanje, nemoras se truditi ;)

Vrlo korisno bi bilo da tacno prekopiras izlaz koji ispise wvdial. Ili bar zadnji deo u kom javlja gresku.

btw: je l prihvatljivo resenje koristiti neki drugi dialer ili bas mora wvdial?

E, da: Je l za to vreme dok ne dobijes gresku mozes da koristis internet?
 
Poslednja izmena:
Je l se koenktujes kao root ili kao obican korisnik?
Kpnektujem se kao root.


Vrlo korisno bi bilo da tacno prekopiras izlaz koji ispise wvdial. Ili bar zadnji deo u kom javlja gresku.

Evo ga detaljan izvestaj.

blanked@blanked-desktop:~$ wvdial
--> WvDial: Internet dialer version 1.56
--> Initializing modem.
--> Sending: ATZ
ATZ
OK
--> Sending: ATX3
ATX3
OK
--> Modem initialized.
--> Sending: ATDT329111
--> Waiting for carrier.
ATDT329111
CONNECT 45333
--> Carrier detected. Waiting for prompt.
--> Connected, but carrier signal lost! Retrying...
--> Sending: ATDT329111
--> Waiting for carrier.
sp-as - S40
Welcome to Verat.net / Dobro dosli na Verat.net
V-Dial podrska 24/7 - telefon: 011 3065329
email: podrska@vdial.verat.net
login:
login:

--> Timed out while dialing. Trying again.

E ovako, fakticki nigde ne pise da je neka greska, vec samo na kraju izadju od jednom dva reda:
login:
login:

I posle toga sto bi rekli mogu da se slikam, upisujem ja korisnicko ime, ali ne vredi, posle upisa korisnickog imena sve ostaje isto, i uopste mi ne trazi password, vec tako stoji sve u mestu sve dok ne izadje poruka --> Timed out while dialing. Trying again. i nakon toga iskljucivanje modema
E, da: Je l za to vreme dok ne dobijes gresku mozes da koristis internet?

Rekao sam vec, ne mogu, samo klasicno pistanje modema sve do autorizacije login-a
 
Huh... Interesantno da sam ne odgovara na promptove.

Elem, moguc scenario koji mi je pao napamet: Moze da se desi da tvoj provajder ne zahteva odgovor na login promt ovde vec pri postavljanju ppp konekcije. Probaj ovo:
Metni u wvdial.conf red
Kod:
Stupid Mode = yes
Pa pokusaj da se povezes. I javi je l se promenilo stogod :)

Ako se prmenilo nesto a ipak ne uspes da se konektujes, baci oko na fajlove /etc/ppp/options i /etc/ppp/peers/wvdial (a mozes sadrzaj drugog da prekopiras ovde ;) ) pa da probamo dalje nesto da cackamo. Ako ukljucivanje 'stupid' moda ne upali, ce da razmisljamo dalje :)
 
'Stavljao sam stupid mode i u yes, ali tad nije hteo uopste da se konektuje, mada 'ajd pokusacu opet pa javim

PS.

Probao sam da se konektujem na isti nacin preko terminala, ali preko windowsa i tamo mi izbacuje normalno login gde upisujem korisnicko ime, i posle toga i lozinku gde se nakon toga normalno konektujem.
 
Poslednja izmena:
E... gledam sad nesto Verata. Ako je za verovati ovoj strani onda bi bilo uputo da probas sa 042... brojem umesto tog sto koristis. Ne mogu da izguglam init string za Intel modem kojim se iskljucuje V.92 veza, a po onome "ne-smin" brojevi na Veratu podrzavaju samo V.90. Mozemo da probamo sa nekim generickim init stringom, tipa "ATZ+MS=V90,0" al he pitanje da l ce da proradi to ;)
 
Arrrghh!!!!
Sve sam pokusao sto si mi rekao, ali ne vredi.
Jednostavno bilo koje korisnicko ime da ukucam, bilo koju rec, imam utisak da racunar ne salje nikakav paket informacija na drugu stranu zice.

Ne znam.

Mozes li mi preporuciti neki drugi dialer koji bih mogao da isprobam, posto nemam bas iskustva s takvom vrstom aplikacija koje se ticu linuxa.
Ovog puta ne odustajem s namerom da ga konektujem pa makar izlupao kuciste :mafijas:


PS.
/etc/ppp/peers/wvdial (a mozes sadrzaj drugog da prekopiras ovde )

noauth
name wvdial
usepeerdns
 
Poslednja izmena:
Nemoj se nervirati ;)
Polako. Zezale su i mene tako svojevremeno konekcije.

Elem, sve stvari koje mogu da ti preporucim i koje sam koristim su kppp (KDEov dialer) a druga stvar je da koristis direktno pppd. U prvoj stvari ces se snaci sam, a za pppd je ovo ideja: (1) pokreni kao root `pppconfig` i tu napravi konekciju i daj joj neko ime (npr. moja_konekcija); onda se (2) konektujes sa `pppd call moja_konekcija` a (3) diskonektujes sa `killall pppd` (naravno postoje i skriptice "pon" i "poff" al za sad teraj onako rucno; sve komande radi kao root). Ovaj drugi nacin ti preporucujem jer se direktno radi sa pppd-om (ne posredno preko dialera) pa je lakse debagovati ako nesto zaskripi, mada zahteva malo kuckanja ;)
 
Ovako, pokrenuo sam pppconfig i uradio sledece.

95598996.jpg


31299657.jpg


Samo me zanima da li sam sve ispravno popunio.
;)

Modem se ponovo konektuje, i cuje se signal (pistanje) dvadesetak sekundi, i opet diskonektovanje.:dash:

Jedino mislim da je prednost wvdial-a to sto mogu da vidim citav proces desavanja prilikom konektovanja
 
Upfff... Neam pojma.
A ne ispise nikakvu gresku? Jesi li pogledao u /var/log/ppp-connection-errors ili nekom drugom logu (vec gde pise takve stvari ;))

Sto se tice podesavanja: probaj da na kraj init stringa dodas +MS=V90
A jesi li siguran da koristis staticki dns? Probaj da metnes dinamicki nameserver. ;)
 

Back
Top