Praistorija

IndianaBones

Aktivan član
Poruka
1.031
Ovu temu sam postavio zato sto to niko nije ni pomenuo. :D
Prvo: Poreklo Zivota

Recept po kom je nastao zivot nikome nije poznat, ali verovatno su se metan,ugljen-dioksid,amonijak,i voda u atmosferi bili uzrok. Verovatno je munja spojila sve te materije i
gasove u aminokiseline, osnovnu materija belancevina, samim tim svih zivih bica.

Evo najverovatnije teorije: Pre vise od 4,5 milijardegodina tanka povrsina zemlje je vrela i nestabilna.

Pre 4,5 milijarde godina meteor je udario u zemlju.

Pre 4,35 milijardi godina prve bakterije izlaze iz vulkana.

Pre 3,5 milijardi godina neki organizmi mogu da hlorofil (stvaranje energije putem fotosimpteze)

Pre 2,1 milijardu godina nastaju prve razvijenije biljke koje mogu da disu.

Pre 720 miliona godina Neke eukariotske celije pocinnju da zivee u grupama, i prva vrsta "skeleta" se javlja.

Pre 420 miliona godina Zemlja ima vise kiseonika nego danas, deblji ozonski sloj nego danas, i tada nastaju kopnene biljke.

Drugo: Prve zivotinje

Ovo nisu zivotinje kakve ocekujete, ali...

Neobicne zivotinje poput puzeva, lisca i puzeva golaca.

Sprigna, mozda je osnivac vrste crva.

Neoasaphus je bi veci od danasnjih puzeva, tako da se jasno vide njegove uzdignute oci na dugi pipcima na glavi.

Charnidiscus je licio na list i ziveo je u moru. Da bi se sakrio od grabljivaca, koristio je svoj izgled da se sakrije. Ako potrazite slike ovog stvorenja, sve ce vam biti jasno.


Hvala na paznji, nadam se da vam je sve jasno, ako nije, potrazite na Google-u.
Naravno, nastavak ove teme dolazi kada ova tema dobije 2 stranice. Dovidjenja.
 
Poslednja izmena:
mban155l.jpg
 
Prema datoj dinamici razvoja života, vidi se da je potrebno mnogo više vremena da se načini korak napred kada je život na niskom nivou nego li obrnuto. Četri milijarde godina je trebalo da se život preseli na kopno, a posle toga je sve išlo kao na ubrzanom filmu.

Zato mislim da je malo 4.5 milijardi godina da se od neorganskih molekula stvori život. Postojanje života u svemiru je pravilo. Zemlja je zaražena životom iz dubine svemira. Gde je nastao i kada velika je nepoznanica.

Kada jednom nastane život, gotovo ga je nemoguće uništiti.
 
zasto li ljude tako slabo zanima praistorija.

Људи су превише обузети собом и својим друштвом,занимљивије им је оно што се дешавало пре 50 год. него настанак тамо неких црва,а не би требало да буде тако :(
 
Ovu temu sam postavio zato sto to niko nije ni pomenuo. :D
Prvo: Poreklo Zivota

Recept po kom je nastao zivot nikome nije poznat, ali verovatno su se metan,ugljen-dioksid,amonijak,i voda u atmosferi bili uzrok. Verovatno je munja spojila sve te materije i
gasove u aminokiseline, osnovnu materija belancevina, samim tim svih zivih bica.

Evo najverovatnije teorije: Pre vise od 4,5 milijardegodina tanka povrsina zemlje je vrela i nestabilna.

Pre 4,5 milijarde godina meteor je udario u zemlju.

Pre 4,35 milijardi godina prve bakterije izlaze iz vulkana.

Pre 3,5 milijardi godina neki organizmi mogu da hlorofil (stvaranje energije putem fotosimpteze)

Pre 2,1 milijardu godina nastaju prve razvijenije biljke koje mogu da disu.

Pre 720 miliona godina Neke eukariotske celije pocinnju da zivee u grupama, i prva vrsta "skeleta" se javlja.

Pre 420 miliona godina Zemlja ima vise kiseonika nego danas, deblji ozonski sloj nego danas, i tada nastaju kopnene biljke.

Drugo: Prve zivotinje

Ovo nisu zivotinje kakve ocekujete, ali...

Neobicne zivotinje poput puzeva, lisca i puzeva golaca.

Sprigna, mozda je osnivac vrste crva.

Neoasaphus je bi veci od danasnjih puzeva, tako da se jasno vide njegove uzdignute oci na dugi pipcima na glavi.

Charnidiscus je licio na list i ziveo je u moru. Da bi se sakrio od grabljivaca, koristio je svoj izgled da se sakrije. Ako potrazite slike ovog stvorenja, sve ce vam biti jasno.

Odakle ti ovo?

Mislim da je ovo više tema za prirodne nauke.
 
Ovu temu sam postavio zato sto to niko nije ni pomenuo. :D
Prvo: Poreklo Zivota

Recept po kom je nastao zivot nikome nije poznat, ali verovatno su se metan,ugljen-dioksid,amonijak,i voda u atmosferi bili uzrok. Verovatno je munja spojila sve te materije i
gasove u aminokiseline, osnovnu materija belancevina, samim tim svih zivih bica.

Evo najverovatnije teorije: Pre vise od 4,5 milijardegodina tanka povrsina zemlje je vrela i nestabilna.

Pre 4,5 milijarde godina meteor je udario u zemlju.

Pre 4,35 milijardi godina prve bakterije izlaze iz vulkana.

Pre 3,5 milijardi godina neki organizmi mogu da hlorofil (stvaranje energije putem fotosimpteze)

Pre 2,1 milijardu godina nastaju prve razvijenije biljke koje mogu da disu.

Pre 720 miliona godina Neke eukariotske celije pocinnju da zivee u grupama, i prva vrsta "skeleta" se javlja.

Pre 420 miliona godina Zemlja ima vise kiseonika nego danas, deblji ozonski sloj nego danas, i tada nastaju kopnene biljke.

Drugo: Prve zivotinje

Ovo nisu zivotinje kakve ocekujete, ali...

Neobicne zivotinje poput puzeva, lisca i puzeva golaca.

Sprigna, mozda je osnivac vrste crva.

Neoasaphus je bi veci od danasnjih puzeva, tako da se jasno vide njegove uzdignute oci na dugi pipcima na glavi.

Charnidiscus je licio na list i ziveo je u moru. Da bi se sakrio od grabljivaca, koristio je svoj izgled da se sakrije. Ako potrazite slike ovog stvorenja, sve ce vam biti jasno.


Hvala na paznji, nadam se da vam je sve jasno, ako nije, potrazite na Google-u.
Naravno, nastavak ove teme dolazi kada ova tema dobije 2 stranice. Dovidjenja.

Bakterije izlaze iz vulkana ? Hmm . A zabe su padale sa neba ?

Biljke disu ? A mi vrsimo fotosintezu ...

Pre 700 miliona godina ... to je ogroman period . Od pre 700 do pre 699 miliona godina na zemlji je (za tih hiljadu hiljada godina) moglo svasta da se dogodi . Mogla je cela jedna Atlantida da potone ...

Ne volim tu pra pra istoriju jer i tamo nema konkretnih i opstih zakljucaka sta je i kako je bilo . Toliko sporova postoji da cak neki smatraju da su dinosauri postojali i pre 100 miliona godina a neki 80 miliona . Ono , sta , omanuli su samo dvadeset hiljadu hiljada godina , nije mnogo .

Predpostvalja se da su bakterije izasle iz vulkana . Mozda su pale sa neba - tako sto je meteor pogodio mars i delovi iz kratera marsa su se rasprsnuli svuda po svemiru , a neki su pali na zemlju i tako doneli zivot ovde - postoji i ta teorija . Predpostavlja se da je tada Mars bio pogodan za zivot ...

:besna:
 
Ne bih rekao da ljude ne zanima praistorija nego je oblast po prirodi takva, nije dinamična. Ima malo dokaza a i teorije o nastanku života ne pojavljuju se baš svaki dan.

Ima knjižica francuskog arheologa (sad ne mogu da se setim imena, pogledaću kod kuće pa mogu naknadno da javim) koji tvrdi da je većina saznanja koja mislimo da imamo o prastarim ljudima uglavnom rezultat naše mašte. Sa strogo naučne tačke gledišta naprosto nema osnova da se izvode zaključci.
To se pre svega odnosi na "saznanja" o duhovnom životu praistorijskih ljudi i njihovoj religioznosti. Npr. kada se nađu slike životinja u pećinama prvo što pada na pamet je da imaju magisjko značenje ali istina je da mi zapravo ne znamo zašto su to radili.

Sve ovo se odnosi na praistoriju u poslednjih stotinak hiljada godina i manje. A ono pre toga je tek u potpunoj magli.
 
Vrlo je verovatno da je stalnim mešanjem i slučajnim spajanjem atoma u nekom neograničenom vremenskom periodu, u neograničenom svemiru, moguć nastanak molekula DNK ili neke njegove beta verzije.

Pravo pitanje za obe strane (evolucioniste i "stvoriteljiste"):
za prve - kako je nastao Atom (materija)? (za um ih ne bih ništa pitao jer je i ovo previše)
za druge - kako je nastao Bog (šta god bio)?

Po mojim najdubljim razmišljanjima, jer drugačije ne znam, Bog je zapravo UM koji je nastao iz beskonačnog ništavila i beskonačne prošlosti.
Kad beskonačno dugo (pre nastanka UMA) nema ničega, to ništa je (hajde da damo za pravo i evolucionistima) "evoluiralo" u nešto. Prvo "nešto" - ni iz čega moralo je biti tračak UMA. Taj prvi UM bi se mogao nazvati i DUŠA jer još nije bio svestan sebe. U tom vakuumu ničega, jedino je mogao nastati UM. Ovo je najprostije što sam u stanju da objasnim komunikacionim mogućnostima ljudske vrste.
:-)
 
Vrlo je verovatno da je stalnim mešanjem i slučajnim spajanjem atoma u nekom neograničenom vremenskom periodu, u neograničenom svemiru, moguć nastanak molekula DNK ili neke njegove beta verzije.

Pravo pitanje za obe strane (evolucioniste i "stvoriteljiste"):
za prve - kako je nastao Atom (materija)? (za um ih ne bih ništa pitao jer je i ovo previše)
za druge - kako je nastao Bog (šta god bio)?

Po mojim najdubljim razmišljanjima, jer drugačije ne znam, Bog je zapravo UM koji je nastao iz beskonačnog ništavila i beskonačne prošlosti.
Kad beskonačno dugo (pre nastanka UMA) nema ničega, to ništa je (hajde da damo za pravo i evolucionistima) "evoluiralo" u nešto. Prvo "nešto" - ni iz čega moralo je biti tračak UMA. Taj prvi UM bi se mogao nazvati i DUŠA jer još nije bio svestan sebe. U tom vakuumu ničega, jedino je mogao nastati UM. Ovo je najprostije što sam u stanju da objasnim komunikacionim mogućnostima ljudske vrste.
:-)

Ево ја сам еволуциони створитељиста и одговарам ти на питања:
Атом је створен од стране бога, пре атома није ништа постојало осим бога, прво је створио атоме племенитих гасова после доброг ручка....
Бог није настао он је увек био ту и у добру и у злу, све зна, све има, може да створи планине, мора, људе, животиње и биљке.....само нема паре, па, ако би неко уплатио неку кинту у цркву, добро би му дошло....
 

Back
Top