bez naslova

Marsupilami

Aktivan član
Poruka
1.029
Ne razumem u cemu je problem moderatora da banuju one koji ometaju temu ??? Kao da postoji frka od zauzimanja stava. Lepo pise u pravilima .......
Zatvaranjem teme se izjednacuju svi ucesnici, znaci da su svi nesto brljali pa ih treba sve kazniti. Ok, poneki put temu treba zatvoriti, ali cesce treba banovati onoga ko ometa jer u suprotnom ispada da pravila i internet bonton sluze za popunjavanje prostora.
 
Ne razumem u cemu je problem moderatora da banuju one koji ometaju temu ??? Kao da postoji frka od zauzimanja stava. Lepo pise u pravilima .......
Zatvaranjem teme se izjednacuju svi ucesnici, znaci da su svi nesto brljali pa ih treba sve kazniti. Ok, poneki put temu treba zatvoriti, ali cesce treba banovati onoga ko ometa jer u suprotnom ispada da pravila i internet bonton sluze za popunjavanje prostora.
Ovaj moderator nema problem i maksimalno izbegava sve vrste kažnjavanja, kao i brisanje postova, tema zatvara baš kad stvarno postanu besmislene.
Sve teme zatvorene na ovom podforumu su izgubile svaki smisao, ili, možda, ja ne mogu da ga nađem?
Osnovano je novo (još jedno) udruženje za zaštitu prava životinja, postavljena je tema o tome, po tvrdnji autora iste - samo kao informacija. Pošto smo se informisali, a diskusija postala neprimerena - tema je zatvorena.
Ili... Još jedan manijak maltretira pse/maltretirao psa. Sve se pretvori u komentare tipa "grozno" i nagađanje kakva kazna ga eventualno očekuje uz obavezno licitiranje šta bi mu trebalo raditi.
I da ne nabrajam dalje.
Pitanje je, mislite li vi (kad kažem "vi" mislim na aktivne učesnike ovog podforuma, koji se trude da se bore za bolji status životinja u (izopačenom) ljudskom društvu) da tako postavljene teme, takve diskusije, komentari... doprinose onome za šta se zalažete?
 
Ne razumem u cemu je problem moderatora da banuju one koji ometaju temu ??? Kao da postoji frka od zauzimanja stava. Lepo pise u pravilima .......
Zatvaranjem teme se izjednacuju svi ucesnici, znaci da su svi nesto brljali pa ih treba sve kazniti. Ok, poneki put temu treba zatvoriti, ali cesce treba banovati onoga ko ometa jer u suprotnom ispada da pravila i internet bonton sluze za popunjavanje prostora.

Bas tako, jer onda oni koji postuju pravila moraju da tolerisu one koji ih ne postuju i tako se njima nanosi nepravda.
Treba imati i sluha i takta
 
ако сте на мене мислили
ја вам поставих да све те организације само паре траже
и ништа не раде
а клип ставих само да би упечатњивије било
 
Pitanje je, mislite li vi (kad kažem "vi" mislim na aktivne učesnike ovog podforuma, koji se trude da se bore za bolji status životinja u (izopačenom) ljudskom društvu) da tako postavljene teme, takve diskusije, komentari... doprinose onome za šta se zalažete?

Mislim da oni koji krse pravila treba da budu izbaceni i kaznjeni jer su verovatno vec bili opomenuti. Zatvaranjem tema dolazi do toga da "padobranci" ostvaruju svoj naum a to je miniranje ovog podforuma. Onom kome to nije jasno mozda ne razume mesto moderatora.
 
Mislim da oni koji krse pravila treba da budu izbaceni i kaznjeni jer su verovatno vec bili opomenuti. Zatvaranjem tema dolazi do toga da "padobranci" ostvaruju svoj naum a to je miniranje ovog podforuma. Onom kome to nije jasno mozda ne razume mesto moderatora.
Potpuno si u pravu.
Teme nisu zatvorene zbog "padobranaca" već zato što su bile/postale besmislene
 
Teme su zatvorene jer su sluchajno ili namerno skrenute u drugom pravcu i tu vishe nema kontrole pisanja a sve se to deshava zbog loshe moderacije. :rtfm:
Nedostatak kadra :).
Svejedno, moderacija na ovom podforumu nema veze sa "Orkom" te je ovo ujedno i upozorenje da se vratimo na temu.
Hvala na saradnji.
 
Potpuno si u pravu.
Teme nisu zatvorene zbog "padobranaca" već zato što su bile/postale besmislene

Da, ali teme su postale besmislene zbog padobranaca, tj. njihovih komentara koji su tome i sluzili, da se minira tema. To je bilo potpuno ocigledno, izvuce se tema od pre xxx vremena i krenu komentari .....

Sto se tice teme o Feniksu, slazem se da je trebalo zatvoriti jer je ona i bila samo obavestenje o registraciji novog drustva. Ali, ko zeli moze sve da iskoristi za prepucavanje, kao sto smo videli, pa je i tu doslo do toga. Naravno, ja vise ne bih odgovarala, ali na ostalim temama koje su zatvorene ljudi su se "upecali" i objasnjavali do besvesti nesto sto i wrm i pinki dobro znaju ali hoce da prave od ljudi budale i zato stalno iznova i iznova postavljaju pitanja, ili stavljaju komentare koji ce nekoga izazvati na dalje odgovaranje.

To je nesto sto bi trebalo da se kazni, jer je ocigledno da se ne radi o ljudima koji ne poznaju materiju pa im treba razjasniti. Takvi se drugacije ponasaju.
 
Da, ali teme su postale besmislene zbog padobranaca, tj. njihovih komentara koji su tome i sluzili, da se minira tema. To je bilo potpuno ocigledno, izvuce se tema od pre xxx vremena i krenu komentari .....

Sto se tice teme o Feniksu, slazem se da je trebalo zatvoriti jer je ona i bila samo obavestenje o registraciji novog drustva. Ali, ko zeli moze sve da iskoristi za prepucavanje, kao sto smo videli, pa je i tu doslo do toga. Naravno, ja vise ne bih odgovarala, ali na ostalim temama koje su zatvorene ljudi su se "upecali" i objasnjavali do besvesti nesto sto i wrm i pinki dobro znaju ali hoce da prave od ljudi budale i zato stalno iznova i iznova postavljaju pitanja, ili stavljaju komentare koji ce nekoga izazvati na dalje odgovaranje.

To je nesto sto bi trebalo da se kazni, jer je ocigledno da se ne radi o ljudima koji ne poznaju materiju pa im treba razjasniti. Takvi se drugacije ponasaju.

Pa ovo je diskusija bre ti hoćeš da ja mislim kao ti i da se složim sa tobom
pa bori se za to ,ubedime da si u pravu, ja mislim da si ti jedan mali fanatik koji srca da svoj stav brani nema

i između ljudi i životinja biram ljude
 
pa svi rade za kesh ...
sve NVO rade za kesh .. NVO ne znachi ne profitabilno niti besplatno angazovanje :)
znachi NVO konkurishe sa raznim projektima za KESH .. i tako se finansiraju ...

prava informacija za javnost.
Sto se organizacije ne hvale time sto mogu lakse da resavaju probleme i da se finansiraju ?
jos da u finansirajuce programe uvrste i usluge koje ce pruzati pojedincima koji brinu o zivotinjama, obaveste nas i super.
samo da to ne bude iskljucivo edukacija, jer to jeste nuzno ali ne i dovoljno.
 
Ne razumem u cemu je problem moderatora da banuju one koji ometaju temu ??? Kao da postoji frka od zauzimanja stava. Lepo pise u pravilima .......
Zatvaranjem teme se izjednacuju svi ucesnici, znaci da su svi nesto brljali pa ih treba sve kazniti. Ok, poneki put temu treba zatvoriti, ali cesce treba banovati onoga ko ometa jer u suprotnom ispada da pravila i internet bonton sluze za popunjavanje prostora.

mislim da ne treba banovati one koji umeju pristojno da izraze svoje misljenje.pa ako i nije u skladu sa drugima.
lose je nepostovati razlike u misljenju ili tu razlicitost izrazavati neartikulisano.
jednoumlje ne vodi napretku i ne treba ga negovati.
zombi fazon ne vodi korisnom resavanju problema.
 
Pa ovo je diskusija bre ti hoćeš da ja mislim kao ti i da se složim sa tobom
pa bori se za to ,ubedime da si u pravu, ja mislim da si ti jedan mali fanatik koji srca da svoj stav brani nema

i između ljudi i životinja biram ljude

E ovo je ono o cemu sam govorila, uvredljivo i bezobrazno. Ne moras ti da se slazes sa mnom, ali u onom osnovnom sto je tema ovde - a to je zastita zivotinja - moras - jer ako se ne slazes onda se postavlja pitanje sta ces tu. Ako nisi za zastitu zivotinja onda zaista nemamo o cemu da pricamo, onda si dosao ovde da bi maltretirao ljude.
 
mislim da ne treba banovati one koji umeju pristojno da izraze svoje misljenje.pa ako i nije u skladu sa drugima.
lose je nepostovati razlike u misljenju ili tu razlicitost izrazavati neartikulisano.
jednoumlje ne vodi napretku i ne treba ga negovati.
zombi fazon ne vodi korisnom resavanju problema.

To je u redu, nismo o tome govorili.
 
E ovo je ono o cemu sam govorila, uvredljivo i bezobrazno. Ne moras ti da se slazes sa mnom, ali u onom osnovnom sto je tema ovde - a to je zastita zivotinja - moras - jer ako se ne slazes onda se postavlja pitanje sta ces tu. Ako nisi za zastitu zivotinja onda zaista nemamo o cemu da pricamo, onda si dosao ovde da bi maltretirao ljude.

значи ја мислити другачије него ти несмем?
овде сви мислити као ви морају?
чудно мени то
 
Ovaj moderator nema problem i maksimalno izbegava sve vrste kažnjavanja, kao i brisanje postova, tema zatvara baš kad stvarno postanu besmislene.
Sve teme zatvorene na ovom podforumu su izgubile svaki smisao, ili, možda, ja ne mogu da ga nađem?
Osnovano je novo (još jedno) udruženje za zaštitu prava životinja, postavljena je tema o tome, po tvrdnji autora iste - samo kao informacija. Pošto smo se informisali, a diskusija postala neprimerena - tema je zatvorena.
Ili... Još jedan manijak maltretira pse/maltretirao psa. Sve se pretvori u komentare tipa "grozno" i nagađanje kakva kazna ga eventualno očekuje uz obavezno licitiranje šta bi mu trebalo raditi.
I da ne nabrajam dalje.
Pitanje je, mislite li vi (kad kažem "vi" mislim na aktivne učesnike ovog podforuma, koji se trude da se bore za bolji status životinja u (izopačenom) ljudskom društvu) da tako postavljene teme, takve diskusije, komentari... doprinose onome za šta se zalažete?

ne slazem se sa svakim katancenjem teme, ali sa vecinom - da. za sad.
postoje teme kojima je cilj zabava i razonoda, ali i one ozbiljne koje zahtevaju konkretne odgovore pokretaca teme ili onih koji postuju.
ako toga nema, postavlja se pitanje daljeg opstanka teme.
 
Mile sa Klise, zasto izmedju ljudi i zivotinja biras ljude? Zar ne mislis da mogu da zive svi zajedno i da ne treba birati. Ja ne biram ni jedne ni druge. Borim se za to da i jednima i drugima bude dobro zajedno.
 
ако сте на мене мислили
ја вам поставих да све те организације само паре траже
и ништа не раде
а клип ставих само да би упечатњивије било

nisam videla klipove.obrisani su ili sam previdela ?
to je korisna inf.ako je tacna, mesto joj je ovde ili na sl. temi.
 
Svi postovi iz teme o Orki, a nemaju veze sa istom, prebačeni su ovde.
molim da tu i nastavite diskusiju na teme koje nemaju veze sa otvorenim, ali su u vezi sa ovim podforumom i njegovim naslovom.
Hvala na saradnji.
 
Ne moze se reci da sve organizacije nista ne rade nego samo pare traze. To je opet primer za "kako praviti budale od onih koji se bave zastitom". Bilo kakve generalizacije, a pogotovo ovakve su zlonamerne i predstavljaju zamlacivanje. Valjda sada neko treba da se upeca i objasnjava da to nije tako, evo ovaj pojedinac ili ova organizacija su super, nemaju ni dinara ....., da mnogi rade za svoje licne pare i to svi znamo. Ali isto tako znamo i da se bez para moze raditi, ali uz mnogo vise napora. Cemu onda komentar o tome na takav nacin ......... ??????
 

Back
Top