Candida sp u crevima kod malog deteta-odojceta

lilmissmuffin

Zainteresovan član
Poruka
175
Moje dete ima 19m i usled mnooogo promasenih dijagnoza dosli smo na to da ima candidu sp 1000kolonija u fecesu. Na internetu sam nasla dosta o tome koliko je vazno da se drzi dijeta. Zanimaju me i tudja iskustva sa decom, koliko dugo i kakvu dijetu ste uvodili.Ipak je on jako mali i nista ne razume, a s druge strane recimo ukidanjem voca, da li cu mu uskratiti vazne vitamine?
Od th je dobio nystatin capi. Da li je bi mozda neko nesto preporucio uz to?
 
problem je sto candide ima u preeeeevelikoj kolicini za tako malo dete...sam lek koji su dali nije sam po sebi dovoljan, i zbog toga se mora drzati ta dijeta...to je anti candida dijeta, odnosno dijeta iz koje su izbacne sve stvari koje hrane istu i pospesuju njeno napredovanje...tako se tu izbacuju seceri, hleb sa kvascem odn sve sto ima kvasac, od voca samo jabuka...imas na topiku adhd od ane@bg onaj link hrana kao lek i tamo imaju neka objasnjenja
 
problem je sto candide ima u preeeeevelikoj kolicini za tako malo dete...sam lek koji su dali nije sam po sebi dovoljan, i zbog toga se mora drzati ta dijeta...to je anti candida dijeta, odnosno dijeta iz koje su izbacne sve stvari koje hrane istu i pospesuju njeno napredovanje...tako se tu izbacuju seceri, hleb sa kvascem odn sve sto ima kvasac, od voca samo jabuka...imas na topiku adhd od ane@bg onaj link hrana kao lek i tamo imaju neka objasnjenja

da, ali terapija prepisanim antimikotikom mora biti primarna...verovatno su vam dali u vidu kapi..:)
 
@analiticar
da naravno to su bile kapi,zbog politike sajta necemo pominjati ime je l da :))), potrosili 4 kutije, danas odnela kaku na analizu i cekam...nadam se da ima napretka...
po samom izgledu kake vidim da ima promene odn da se formirala, nije kasasta, ali jos uvek ima sluzi:(

Polako, narušena crevna flora se polako obnavlja..:)
Moguće je, u krajnjem slučaju još jedan krug terapije, mada po ovome što pišete mislim da će sve biti u redu! :)
 

Back
Top