TORTE: recepti, saveti, ideje...

Ja ne znam koju tortu da izaberem od punih 56 stranica predloga, eto moguće je :rumenko:
A treba mi da je torta sa čokoladom i da je sočnija, ne ide ukrašavanje fondanom nego čokoladne pločice i šlag.
Tako da ovaj put mogu da napravim nešto filastije, mekanije i sočnije. Razmišljam o kinder torti za koju imamo detaljano i slikovito uputstvo, ali mi možda neko predloži još koju? Zahvaljujem unapred :bye:
 
Posto su i sanja d, i Tanja79 trazile recept (necu da kazem da je moj, jer ga nisam ja pravila:whistling:), ja ga stavljam ovde. Znam da ima negde na pocetku teme, i ako je vishak, moderatori ce to da koriguju.
Ja radim po ovom receptu:

GRCKA TORTA

Kore (x5):
6 belanaca, 12 kasika secera, 6 kasika mlevene plazme, 6 kasika mlevenih oraha

Fil I: 15 zumanaca i 15 kasika secera kuvati na pari
Fil II: 15 zumanaca, 15 kasika secera, 3 pudinga od vanile, 6 kasika gustina, 1,5 litar mleka skuvati.
Kad se filovi ohlade, izmutiti 2 margarina (naravno, mogao bi i puter) i sjediniti sa Filom I i Filom II.
Dodati 200 g. seckane mlecne cokolade, 200 g. seckanih oraha i 200g. lomljene plazme. (ja odvojim prvo 5-6 kasika za premazivanje spolja, pa tek onda dodam sve ovo)
Dekoracija: ja upotrebljavam 400-500g slaga, u zavisnosti sta radim, ali ova torta moze podneti i fondan jer je dovoljno cvrsta.
Pecem u plehu 38x28.
 
Hvala b.elly za recept, ja se upravo vratila iz kupovine materijala za tortu. Čekala sam recept, ali je vreme prolazilo i morala sam da se odlučim za jednu drugu varijantu, mislim da će biti odlična.
Ujedno sam i gost na rođendanu, tako da čim probam tortu koju sam pravila javljam utiske. A grčku pravim obavezno sledećom prilikom, mislila sam da ona ne ide pod fondan, a pošto može sad mi se još više sviđa.
 
POzdrav svima evo jedne torte koju pravim svaki put jer je svi vole.
Kinder jaje torta
Kora 8 belanaca,8 kasika secera,6 kasika brasna 1 pecivo peci i kada je gotova kora preliti sokom od narandze.
Fil 1l mleka,8 zumanaca,400 g secera 5 vanile i 4 pudinga od vanile.To sve kuvati,kad se ohladi dodati 2 umucena margarina sa 250g prah secera.Fil podeli na 2 dela ,u jedan staviti 200 g otopljene cokolade,drugi ostaje zut.
Slag Posebno umutiti 3 slag kreme od vanile i 3 slag kreme od cokolade.
Ide prvo kora pa onda naizmenicno kasikom redjati jedan do drugog zuti i crni fil( Drugi red ako si prvi krenula sa zutim onda drugi red krenes sa crnim) ...sa slag kremom radi se isto
tako da kad se isece parce bude sareno.
Nadfam se da ste razumele.
poz
 

Back
Top