TORTE: recepti, saveti, ideje...

mozes da malo namastis ruke margarinom pa predjes preko razvaljanog fondana pre nego sto stavis mapu.naravno moze i prah secer ali ako si dodavala vec boju pa prah secer, bolje mragarin, da ga ne isusi...Daca je pisala ovde i kad se radi sa fondanom da se radi sa malo namascenim rukama..i odlican je savet..em se ako mesis boju u fondan brze umesi, em bude elstican..ja prezadovoljna. Dacika, hvala:cmok2:
 
U zamrzivacu imam maline,a u subotu nam je predslava,pa me interesuje kakko mogu da iskoristim te maline za neku tortu ali da to bude ok?

Napravi varijantu "kapri" torte sa malinama (maš čak i puding sa ukusom malina).
Maline su odlične i za "klasičnu" voćnu tortu (piškota, žuti fil, šlag - udeni ih gde ti se više dopada, možeš ih i "zaliti" želatinom ili "etkerovim" prelivom za tortu ako ih stavljaš na piškotu), samo ih prethodno ocediš (i sok upotrebiš za natapanje kore).
 
U zamrzivacu imam maline,a u subotu nam je predslava,pa me interesuje kakko mogu da iskoristim te maline za neku tortu ali da to bude ok?

Може и овако:
1. ПЕСАК ТОРТА СА ВОЋЕМ
САСТОЈЦИ: ½ литре млека, 2 пудинга од ваниле, 3 кашике шећера, 1 маргарин, 250g шећера у праху, по 150g кокоса и плазма кекса, 1kg банана.
ПРИПРЕМА: Пенасто умутити маргарин и шећер у праху. Умутити пудинг са 3 кашике шећера и мало млека, па закувати у преосталом делу млека. Прохладити и сјединити са маргарином, кексом и кокосом. На крају додати банане исечене на колутове и овлаш измешати.
Тацну премазати маргарином, па формирати торту. Украсити шлагом.
*** торта има леп укус ако се део банана замени са око 400g малина.
 
Iz kog razloga se fil odvaja od kora, pri sečenju? U pitanju su obične ,žute kore, natopljene sokom.I žuti fil skuvan u mleku.


Mislim da tortu uvek treba malo ostaviti da odstoji na sobnoj temepraturi da se sjedine kora i fil. Kad se stavi direktno u frizider to hoce da se desi. A i naravno ovo sto je napisala Jadro moze biti raznog. Ja uvek skidam taj sloj.
 
Mislim da tortu uvek treba malo ostaviti da odstoji na sobnoj temepraturi da se sjedine kora i fil. Kad se stavi direktno u frizider to hoce da se desi. A i naravno ovo sto je napisala Jadro moze biti raznog. Ja uvek skidam taj sloj.

Slažem se sa tobom, već sam o tome pisala. Torta uvek treba da odstoji na sobnoj temperaturi par sati pa čak i celu noć (naravno ne na 40 stepeni, onda kraće). Nakada ne skidam koricu, iskreno prvi put čujem da se to radi, a nikada mi se nije odvajao fil od kore.
 
Princes ja uvek skidam taj gornji sloj na kori jer on ume da povuce iz fila i on zajedno sa filom da se odeli od kore, zato je pametnije da se to skine i onda nema rizika.
Drugi razlog moze da bude ako se stavi previse pudinga ili gustina i fil bude gusci nego sto je potrebno, kora povuce vlagu i fil se odeli od kore.Treba ako ide gustin da se zna gramaza, jer kasike nisu sve iste velicine.
 
KAPRI TORTA

Kora:250gr secera,10 belanaca ,sve umutiti mikserom pa susiti u rerni 2 sata na 120 stepeni.
Glazura:150gr cokolade za kuvanje,2 kasike ulja.
I Fil(crveni):600gr malina sa 250gr secera i 2dl vode kuvati.Kad se ukuva dodati 3 pudinga od vanile umucenog u 2dl vode.Kad se fil ohladi umutiti ga sa 1,5 margarina.
II Fil(zuti):u 1l mleka skuvati 250gr secera,4 pudinga od vanile,10 zumanaca.Kad se zgusne ohladiti pa umutiti sa 1,5 margarina.
Redosled:kora,glazura od cokolade,crveni fil,zuti fil,3 slaga.

Ima li jos neki recept za Kapri tortu pored ovog?
 
Ima li jos neki recept za Kapri tortu pored ovog?

Kod mene se u voćni fil ne stavlja puter/margarin.

Kora:
  • 8 belanaca
  • 16 kašika šećera
  • 1 kašika limuna (ili sirćeta)

Umutiti čvrst sneg od belanaca i peći na temperaturi od oko 120C 1 sat

FIL I:
  • 500g jagoda
  • 300g šećera
  • 2dl vode (soka)
  • 2 pudinga od jagode
  • 1 želatin

Prokuvati jagode sa šećerom, umutiti puding sa malo šećera i vode, sve pomešati i skuvati. Kad se prohladi dodati razmućen želatin.

FIL II:
  • 8 žumanaca
  • 2 pudinga vanila
  • 250g šećera
  • 8dl mleka
  • 1 puter (može i pola margarina)
Dobro umutiti žumanca, dodati puding i šećer i malo mleka. Ostatak mleka skuvati i kad provri sve sjediniti. Ostaviti da se ohladi.
Penasto umutiti puter (margarin) i pomešati sa ohlađenim filom.

GLAZURA OD ČOKOLADE: Istopiti 100g čokolade za kuvanje sa 1/5 margarina i preliti preko torte
Na kraju prekriti sa dva umućena šlaga (ili 2,5dl slatke pavlake)
 
Evo ti jako lepa i ukusna Vocna torta od malina
kora
7 belanaca
490 gr secera
1 kaska sirceta.... .Koru susiti u cetvrtastom plehu
Fil 1.
5 dl vode
3 pudinga malina
10 kasika secera
400 gr malina skuvati .fil
Fil 2.
410 gr vocnog jogurta sumsko voce
2 zelatina
4 kasike secera
5 dl slatke pavlake

priprema fila
zelatin natopiti u 5 kasika vode da dobro nabubri zarim ga razgrejat na pari i dodat u vocni jogurt sa 4 kaske secera
posebno umutiti slatku pavlaku pa postepeno dodavat jogurt i mesat kaskom
Fil 3. 7 zumanaca
7 kasika secera
2 pudinga vanila
5 dl mleka ...skuvat na pari.U hladno dodat 125 gr putera i 50 gr rendane mlecne cokolade
Napomena u ovu koru ja obicno dodajem lesnik tako da moze izdrzat sve filove
redosled filovanja kora fil 1 ,pa fil2 zatim fil3 i odozgo cokoladna glazura.
 
Princes ja uvek skidam taj gornji sloj na kori jer on ume da povuce iz fila i on zajedno sa filom da se odeli od kore, zato je pametnije da se to skine i onda nema rizika.
Drugi razlog moze da bude ako se stavi previse pudinga ili gustina i fil bude gusci nego sto je potrebno, kora povuce vlagu i fil se odeli od kore.Treba ako ide gustin da se zna gramaza, jer kasike nisu sve iste velicine.

Hvala.Obratiću pažnju na sve to.
 

Back
Top