TORTE: recepti, saveti, ideje...

ja sam pravila skoro..po receptu Espanol-a sam pravila koru s tim sto sam za kalup od 25-26cm pravila sa 5 jaja. i onda rasekla da dobijem 3 kore.
visnje i sok sam prokuvala sa malo secera, onda izvadila visnje, dodala gustin razmucen sa malo soka, ukuvala.kad se prohladilo onda sam malo izmutila to mixerom, vratila visnje i to mi je bio jedan fil. za drugi umucena slatka pavlaka. pa sam redjala kora - fil sa visnjama - pavlaka...e sad koliko je to "pravi" bas, ne znam :D ali mozda ti posluzi :D

a vidi da ukucas na ovoj temi u pretrazivac svarcvald torta, izbacice par recepata pa neki ce verov. da ti odgovara :cmok2:
 
Poslednja izmena:
evo još jedne :)
 

Prilozi

  • DSC01308a.jpg
    DSC01308a.jpg
    28,6 KB · Pregleda: 40
Moze li neko da postavi recept za Svarcvald?!
Jos kad bi bio isproban, ih...

Pravila sam neku, ali nije praaaavaa Svarcvald a po netu ima dosta razlicitih..

Hvala!

Joj... ovde se svojevremeno vodila čitava debata na temu "Švarcvald" torte i to koja je i kakva "prava".:roll: http://forum.krstarica.com/threads/8172&highlight=varcvald+torta
Ja je pravim po tom receptu (kora) + ta varijanta sa ukuvanim sokom od višanja (nakon što sam na to naišla u jednom kuvaru gde se, takođe, pod "Inostrani specijaliteti" navodi da je taj recept "pravi") ... baš kako je Unchi napisala.
Ko voli tu varijantu višnje/čokolada, prolazi dobro, a sad da li je "prava" i koja je "prava" zaista nemam pojma.
 
Princes, cirkoni nisu jestivi, a ima ih u Krabelu, i kod kineza, raznih veličina i cena.
Llady, u onu kosinu od broja dva zabodi štapić za ražnjić i ukoso ga ubodi u tortu, ali neka bude duži da bi više ušao u tortu.I donji deo broja premaži sa vodom, da se zalepi za tortu, bolje će se držati.
 
A sada bih vam se pohvalila i podjelila jedan recept za Sacher tortu.Recept sam dobila od prijateljice čija baka je imala svoju tekicu sa prastarim receptima a u naslovu Sacher torte piše i da je dobivena osobno od gđe Sacher!!!Prijateljica kaže da joj je baka bila prava faca i da vjerodostojnost recepta nije upitna.Ja sam tortu radila već nekoliko puta i prefina je za taj tip torte.
Pa drage moje,samo za vas:

SACHER TORTA-original

Biskvit
21 dkg putra
14 dkg šećera
14 dkg čokolade
5 kom jaja + 1 bjelanjak
14 dkg brašna
Preljev
14 dkg šećera
1 dcl vode
18 dkg čokolade

Priprema
Putar miksati dok se ne pretvori u pjenu.Dodati šećer i čokoladu(topljenu na pari),nastaviti miksati.
Zatim dodavati 5 žutanjaka jedno po jedno.
Kada se sve sjedinilo dodajte snijeg od 6 bjelanjaka(lagano ga umješajte) i brašno.
Kalup namažite putrom i pecite na laganoj temperaturi 1 sat.
Kada je torta gotova,ostavite da se ohladi.
Kada je torta hladna napravite preljev i prelijte ga preko torte!

U receptu se ne spominje pekmez od marelice,ali ja je presječem na tri djela i premažem.
Jako ukusno.

Ovo je recept za mali kalup,cca 20 cm.Vi duplirajte i pecite u večem!
 
Evo od mene jedne torte koja je dobra za prekrivanje fondanom, a ukusna je.
BINGO TORTA

Biskvit
4 jaja
3 žlice šećera
1 žličica ulja
3 žlice mljevenih oraha
3 žlice brašna
1/2 praška za pecivo
Krema
1 l mlijeka
8 žlica šećera
3 pudinga od vanilije
3 žlice gustina
200 g margarina
Potrebno još:
1 paketić jaffa keksa
piškote
10 dag mljevenih keksa
oko 7 dag čokolade
sok od naranče
Priprema
Biskvit:
Napraviti snijeg od bjelanjaka, zatim dodati šećer i miješaj. U to dodaj žumanjke i na kraju ulje. Zatim kuhačom u to umiješajte brašno pomiješano s praškom z. p. i orahe. Istresti smjesu u pleh ili kalup (ovo je mjera za okrugli 26 cm) preko papira za pečemje.
Biskvit peći oko 20 min. na 200 C
Hladan poškropiti sokom od naranče.
Krema:
Od litre mlijeka odvojiti koliko je dovoljno da se razmuti puding, gustin i šećer, a ostatak staviti da zakuha. Kada zakuha u njemu skuhati prethodno razmućen puding… Izmiksajte pjenasto margarin i u njega postepeno dodajte hladnu kremu i miješajte mikserom dok se krema ne ujednači.
Kremu podijeliti na tri dijela:
U 1. dio dodati mljevene kekse
U 2. dio otopljenu čokoladu
3. dio ostaje isti
Slagati: biskvit-krema od keksa- jaffa namočena u narančin sok-čokoladna krema-piškote namočene u narančin sok- žuta krema.

picture.php
 
Poslednja izmena:

Slične teme


Back
Top