TORTE: recepti, saveti, ideje...

Ja isto uvek stavljam puter ali zapravo pravilo je (bar po mojoj mami a svaki put se pokazalo kao tacno) je da kada se muti obavezno mora puter da ne bi bila ona "margarinusa" tj. jak ukus margarina. A kada nema mucenja vec kada se samo umesa ili istopi onda moze margarin
 
i meni je svetogrdje u ove filove staviti margarin jer se onda narusava cela koncepcija oko tog famoznog ukusa

Pa podrazumeva se da ide puter, negde možda i napišem margarin, ali to je po inercijji...
Gde god piše marg. to je puter!!:super::super:

Ja isto uvek stavljam puter ali zapravo pravilo je (bar po mojoj mami a svaki put se pokazalo kao tacno) je da kada se muti obavezno mora puter da ne bi bila ona "margarinusa" tj. jak ukus margarina. A kada nema mucenja vec kada se samo umesa ili istopi onda moze margarin
:worth:
Kolikiko sam puta pisala na ovom Forumu: Razlika u ceni između putera i margarina je cca 100din. Zar za 100 din da upropastim celu tortu?
Ne isplati se.

PS Domaćice, umesto putera, može i maslac ;)
 
Evo pusla torte sa beze korama po Jacinom receptu.
2wmnifl.jpg



Spolja je izgledala tragično,tako da nisam imala hrabrosti da je uslikam pa okačim.Pored onog tragičnog Duška Dugouška,upotpunila je onu priču da obućar ima pocepane cipele,frizerka je bez frizure,krojačica loše obučena...Ali jednostavno,spolja mi nisu išle.Unutra su bile fantastične. (Sa margarinom :mrgreen:)
 
Ja sam pravila mom zetu ( sestrinom muzu) za rodjendan keks tortu po Minjinom receptu. Odusevio se. Svima se torta izuzetno dopala. Nisam je fotografisala posto sam je ukrasavala samo slagom a to mi nije bas jaca strana. Moram da priznam da nije lose ni ispala dekoracija s`obzirom da imam jako losu kesu za slag kroz koju curi na sve strane slag. Narocito po savu gde je usivena. Moram definitivno uskoro kupiti nesto cestitije. Nije dzabe ona narodna `bez alata nema ni zanata`
 
Evo pusla torte sa beze korama po Jacinom receptu.
2wmnifl.jpg



Spolja je izgledala tragično,tako da nisam imala hrabrosti da je uslikam pa okačim.Pored onog tragičnog Duška Dugouška,upotpunila je onu priču da obućar ima pocepane cipele,frizerka je bez frizure,krojačica loše obučena...Ali jednostavno,spolja mi nisu išle.Unutra su bile fantastične. (Sa margarinom :mrgreen:)

Ma vidim ja neshto mi fil nije bash, ono nema maslaca ili putera:think:;):cmok2::zag:
 
Nesto sam raspolozna za pisanje pa da vam nabacim neki recept.

Nes torta
kora: 10 belanca, 10 kasika secera da se umuti.Dodaje se 150 gr. seckanih oraha, 150 gr. seckano suvo voce (smokve, urme ili suvo grozdje), 4 kasike brasna (ja stavljam prezlu) i 1 kasiku ulja (da ne puca testo).Peku se ovakve dve kore u pleh 34x40, seku se na pola da se dobiju 4 kore.
fil:20 zumanca se umute sa 20 kasika secera i kuvaju se na pari.
250 gr. putera umutiti sa 5 kasika secera u prahu.
Otopiti na pari 200 gr. cokolade sa 2 kasike nes kafe.
Kad se sve ohladi pomesa se mikserom i to u puter se dodaju zumanca, pa cokolada.
Filuje se izmedju testa i okolo, a odozgo se prelije otopljenom cokoladom zajedno sa 1 kasikom nes kafe.
Ovo je po meri svih koji ne mogu bez nes kafe.

Marijina torta
kora:Peku se tri kore od 6 jaja, 6 kasika secera, 6 kasika mlevenih oraha, 4 kasika mlevenog keksa.Seku se na pola pa budu 6 tanke korice.Pleh 34x40
fil:500 gr. mlevenih oraha popariti sa serbetom od 350 gr secera, 2 vanilin secera i 250 ml vode.
6 zumanca i 6 kasika secera prokuvati na pari (ja uvek kuvam zumanca, nikako nekuvana)
6 belanca ulupati u cvrst sam sa 6 kasika secera.
250 gr. putera umutiti sa 2 vanilin secera.
Na kraju sve pomesati mikserom.U puter dodajete zumanca i orahe, a belanac mesate kasikom da bi fil bio vazdusast, da ne spadne.

Neodoljiva torta
1. kora: 8 jaja, 8 kasika secera, 8 kasika mlevenih oraha, 4 kasika prezli, 2 kasike kakaa.
Pleh 34x40, sece se na dva dela.
2. kora: 10 belanca, 18 kasika secera, 200 gr. seckanih oraha i 4 kasike prezli.
Pleh 34x40, sece se na dva dela.
fil: 10 zumanca se umute sa 10 kasika secera, dodaje se 7 kasika gustina, 750 ml mleka i sve se kuva zajedno.Umuti se 250 gr. putera sa 250 gr. secera u prahu i kad se fil ohladi dodaje se u puter.Od fila se odvoji 1/3 da se torta premaze okolo i odozgo.U 2/3 fila se dodaju prethodno popareni orasi (400 gr) sa vrelim mlekom u koje je otopljeno i 200 gr. mlecne cokolade.Ovo se prvo dobro ohladi pa pomesa sa 2/3 fila.
Ime savrseno odgovara ukusu.

Ljubim vas :heart: :zag:
 
Nesto sam raspolozna za pisanje pa da vam nabacim neki recept.

Nes torta
kora: 10 belanca, 10 kasika secera da se umuti.Dodaje se 150 gr. seckanih oraha, 150 gr. seckano suvo voce (smokve, urme ili suvo grozdje), 4 kasike brasna (ja stavljam prezlu) i 1 kasiku ulja (da ne puca testo).Peku se ovakve dve kore u pleh 34x40, seku se na pola da se dobiju 4 kore.
fil:20 zumanca se umute sa 20 kasika secera i kuvaju se na pari.
250 gr. putera umutiti sa 5 kasika secera u prahu.
Otopiti na pari 200 gr. cokolade sa 2 kasike nes kafe.
Kad se sve ohladi pomesa se mikserom i to u puter se dodaju zumanca, pa cokolada.
Filuje se izmedju testa i okolo, a odozgo se prelije otopljenom cokoladom zajedno sa 1 kasikom nes kafe.
Ovo je po meri svih koji ne mogu bez nes kafe.

Marijina torta
kora:Peku se tri kore od 6 jaja, 6 kasika secera, 6 kasika mlevenih oraha, 4 kasika mlevenog keksa.Seku se na pola pa budu 6 tanke korice.Pleh 34x40
fil:500 gr. mlevenih oraha popariti sa serbetom od 350 gr secera, 2 vanilin secera i 250 ml vode.
6 zumanca i 6 kasika secera prokuvati na pari (ja uvek kuvam zumanca, nikako nekuvana)
6 belanca ulupati u cvrst sam sa 6 kasika secera.
250 gr. putera umutiti sa 2 vanilin secera.
Na kraju sve pomesati mikserom.U puter dodajete zumanca i orahe, a belanac mesate kasikom da bi fil bio vazdusast, da ne spadne.

Neodoljiva torta
1. kora: 8 jaja, 8 kasika secera, 8 kasika mlevenih oraha, 4 kasika prezli, 2 kasike kakaa.
Pleh 34x40, sece se na dva dela.
2. kora: 10 belanca, 18 kasika secera, 200 gr. seckanih oraha i 4 kasike prezli.
Pleh 34x40, sece se na dva dela.
fil: 10 zumanca se umute sa 10 kasika secera, dodaje se 7 kasika gustina, 750 ml mleka i sve se kuva zajedno.Umuti se 250 gr. putera sa 250 gr. secera u prahu i kad se fil ohladi dodaje se u puter.Od fila se odvoji 1/3 da se torta premaze okolo i odozgo.U 2/3 fila se dodaju prethodno popareni orasi (400 gr) sa vrelim mlekom u koje je otopljeno i 200 gr. mlecne cokolade.Ovo se prvo dobro ohladi pa pomesa sa 2/3 fila.
Ime savrseno odgovara ukusu.

Ljubim vas :heart: :zag:

Moja, moja, moja torta sa nes kafom.
Vera je pravo srce.:heart::heart::heart:
Gde me nadje za nes.:super:
 
Ne znam da li je neko postavio recept ni da li su slicni ali evo recepta za
Kornet tortu
7 belanaca,14 kasika secera,7 kasika mlevenih oraha,7 kasika mlevenog keksa,2-3 kasike rendane cokolade.Peci 2 piskote.
FIL: 14 zumanaca,7 kasika secera,3 kasike gustina kuvati u 4 dl mleka.U hladno dodati 1 margarin(puter) i 50 gr przenih mlevenih oraha.
KORNET FIL: 250 gr slaga umutiti sa 3 dl mleka,dodati 250 gr mlevenih przenih lesnika i 150 gr rendane cokolade.
Filuje se :kora-fil-kornet fli-kora-fila- kornet fil.
Pravila sam je i sa fondanom i slagom s tim sto sam u prvom slucaju ispekla jos jednu koru za gore.

Kremisimo torta

Peku se 3 kore od:
6 jaja,6 kasika secera,2 kasike rendane cokolade,,2 kasike oraha,2 kasike griza, 1 kasika kakaa.Ja uvek umutim belanca sa secerom ,a onda dodajem jedno po jedno zumance i na kraju ostalo.
2 kore od:
6 belanaca,12 kasika secera,3 kasike griza
FIL: 12 zumanaca ,300 gr secera u prahu,400 gr otopljene cokolade,3 margarina,4 umucena slaga
Filovati naizmenicno kore.
Po kolicini jaja vidite da se peku u velikim plehovima i torta je ogromna.Jesu ziva jaja,ali je fantasticnog ukusa.
 
Poslednja izmena:
evo jos jedne ogromantne
Rigo Janci torta:
I kora: 10 belanaca,200 gr secera,200 gr mlevenih oraha, 2 kasike brasna
II kora: 10 belanaca,200 gr secera,200 gr oraha,2 kasike brasna i 2 kasike kakaa
III kora : 10 belanaca,450 gr secera, 1 kasika sirceta susiti na150 C oko 1,5 sat.
FIL: 30 zumanaca,30 kasika secera,250 gr cokolade kuvati na pari.U hladno dodati 2 margarina(putera)
FIL II-.2 pudinga od vanile,7,5 dl mleka kuvati i u hladno dodati 1/2 margarina.
Spojiti filove i filovati kore.
 
cure drage treba mi hitno proveren recept za snikers tortu
Има много "варијација на тему". Ја правим овако. Лепо је са карамелом одозго, али не знам да ли ће ти одговарати у варијанти са украшавањем (ово је кућна варијанта)
1. СНИКЕРС ТОРТА
КОРА: Добро умутити 10 беланаца са 20 кашика шећера, 5 кашика брашна, 1-2 кашике какаа и 1 прашком за пециво, па додати 150g печеног, туцаног кикирикија. Пече се као свака кора у четвртастом подмазаном и посутом плеху, па се исече на три дела.
ФИЛ:
 1 маргарин добро умутити са 10 жуманаца и 200g шећера у праху.
 Направити сируп од 2 кашике воде и 150g шећера (да буде густо), па у то додати 100g чоколаде. Охладити и сјединити са маргарином. Мутити док се не добије густ крем.
 Додати 300g печеног и туцаног кикирикија и 1-2 кесице ванилин шећера. Филовати и премазати около.
ПРЕЛИВ:
 Упржити да остане светло 200g шећера, па додати слатку павлаку директно из тетрапака. Дуго мешати на тихој ватри док се не добије компактна маса. Прелити преко горње површине торте
 
Ja snikers pravim ovako:
SNIKERS TORTA

Potrebno je:
Kora:
  • 10 belanaca,
  • 18 kašika šećera,
  • 2 kašike jabukovog sirceta (ili soka od limuna)

Fil I:

  • 10 žumanaca,
  • 4 cela jajeta,
  • 300g prah-šećera,
  • 150g čokolade za kuvanje,
  • 1 puter (margarin)

Fil II
  • 0,75l mleka,
  • 5dl šećera (2,5 čaše od jogurta),
  • 5 kašika mleka u prahu,
  • 3 kesice pudinga od vanile,
  • 1 puter (margarin),
  • 300g isprženog, usitnjenog kikirikija.
  • čokolada za glazuru
  • 150g šlaga

Postupak:

Kora:

Umutiti čvrst sneg od belanaca, dodavati 1 po 1 kašiku šećera (najbolje u prahu), dobro izlupati i na kraju dodati sirće (ili limun).
Sipati u pleh (prethodno podmazan i posut brašnom ili, još bolje, obložen papirom za pečenje) i staviti u rernu zagrejanu na 150C. Nakon nekoliko minuta, temperaturu smanjiti na oko 125C i peći koru najmanje sat vremena.

Fil 1: 10 žumanaca + 4 cela jajeta dobro umutiti, pa dodati 300g šećera u prahu i kuvati na pari. Pri kraju dodati 150g čokolade za kuvanje, a kad se ohladi penasto ulupan puter.

Fil 2: Šećer ispržiti kao za šerbet, i preliti sa oko 2-3dl mleka. Ostatak mleka razmutiti sa pudingom i mlekom u prahu. Kad se prženi šećer otopi, sjediniti smese i kuvati na pari (uz obavezno mešanje!) dok se masa ne zgusne (vrlo kratko... minut-dva). Kad se ohladi, dodati penasto umućen puter i na kraju kikiriki.

Glazura od čokolade:
120g čokolade, 50g margarina.
Istopiti margarin i čokoladu na tihoj vatri i preliti preko torte.
Umutiti šlag sa 1-1,5dl vode i ukrasiti tortu.
 
Poslednja izmena:

Back
Top