TORTE: recepti, saveti, ideje...

Drage moje, ja evo citam i citam sve stranice ispocetka i na str.18 nadjoh 2 recepta za GRCKU tortu koju treba PRVI PUT da pravim sad za subotu. Kad god sam je negdje jela imala je 2 deblje kore a izmedju njih debeli sloj fila sa lomljenom cokoladom, plamom, orasima, ili kako li vec ide... Prvi recept je bas takav, evo sad cu ja to copy-paste
sunasceJeca
Ovaj recept dobih od svoje tetke-majstora za torte. ......Izdasan je i sjajan.Probajte.
GRČKA TORTA

K o r e:Umutiti 7 belanaca u čvrst sneg i postepeno dodavati 7 kašika šećera. Sve to dobro umutiti mikserom i dodati 7 kašika mlevenih oraha, 7 kašika mlevenog plazma keksa i 2 supene kašike mleka. Masu polako izmešati varjačom i peći na 180ºC, oko 20 minuta. Tepsija treba da je otprilike veličine 40×25 cm. Obavezno staviti pek papir.
Ispeći još jednu koru kao prethodnu.
F i l:Umutiti 14 žumanaca sa 8 dk šećera.
Od ½ lit. mleka oduzeti malo, razmutiti 4 supene kašike brašna i dodati žumancima i šećeru.
Ostatak mleka staviti da provri i kuvati na blagoj vatri gornju masu.
Kada se masa ohladi, dodati 2 umućena “RAMA” margarina sa 12 dk prah šećera. Sve dobro izmešati mikserom.
U masu dodati još 20 dk prženih i seckanih oraha, 20 dk izlomljenog plazma keksa i 20 dk izlomljene mlečne čokolade.
Sve polako i dobro izmešati (varjačom) i staviti između 2 kore.

A drugi je sljedeci ispod njega na istoj strani sa 3 kore i dva razlicita fila, vanilija i cokolada sa istim lomljenim sastojcima unutra, ta mi se cini bas bas velika, i da bi bila teza od meni potrebnog?!

Sad, to treba da ide pod fondan, mislim da nece biti problem i da ukupna tezina torte bude oko 4,5kg?! Jel iko pravio grcku po nekom od ova dva recepta, ili ima svoj bar 100x isprobani, bila bih jako, jako zahvalna :cvet: jer za vikend mi je bas frka, nemam vremena za experimente
 
ovakva grcka kao sto je radi tvoja tetka moze bez problema pod fondan,ja imam slican recept samo sa manje secera i razmisli da li ce ti imati dovoljnu visinu sa dve kore.ona je inace teza torta po kilazi

Da Daco, u pravu si skroz za visinu, to i mene brine, i po svemu tome sto ide u nju predpostvaljam da je teska, takav slucaj je i sa milka tortom, ali za nju bar znam da je teska a i VISOKA!!! Taj recept sam ja u stvari prepisala sa 18strane foruma i postavila ga je sunascejeca i pravila je njena tetka, ih da je moja ja bih onda znala sta i kako :p
Onda kad je ti pravis dodas jos jednu koru i jos fila? Uh, onda je sigurno preko 5kg sa dekoracijom :confused:
 
evo ovo je nasa torta jel lici na nesto?

SDC15467-1.jpg
 
Ja imam ovakav otiskivač (ovaj prvi) http://www.cakecraftshop.co.uk/shop/2/76/index.htm
Zadovoljna sam sa njim i lepo se poznaju šare. Razlika između oklagije i ovog je što je oklagija malo veća i prođeš jednom preko fondana a kod ovog moraš više puta da utisneš ako trebaš veću površinu.

Da, bolja je oklagija, ali ja sam cula da su te sa otiskom drveta u eurowiltu dosta male i da je otisak dosta plitak, pa kad moras jos malo glacati po torti peglom, po malo se izgube sare... A i ovi otisci sto si Stano stavila link su ja mislim isti kao i ono sto ima u eurowiltu, tako da su najbolje velike oklagije, ali su i skupe
 
stano ne daju bonu a torta je divna , osim pohvale imam jedno pitanje da li ovaj otisak drveta radis oklagijom ili onim otiskivacem:rumenko: divan je a neznam za sta da se odlucim pri sledecoj kupovini, u eurowiltu ima taj silikonski otisak a u smill ima oklagija.... pomagaj stano:dash::dash::dash:

Na ovu oklagiju si mislila u magic home?
http://magichome.rs/product_info.php?products_id=2195&osCsid=42d514ffb719947f8f35ede49129e791 ako je ta ja sam mislila da je duza, to 18cm je kracusno, ne znam tacno koliko su one u eurowiltu dugacke, ali ova mi se cini da ipak ima dublji otisak
 
Drage moje, ja evo citam i citam sve stranice ispocetka i na str.18 nadjoh 2 recepta za GRCKU tortu koju treba PRVI PUT da pravim sad za subotu. Kad god sam je negdje jela imala je 2 deblje kore a izmedju njih debeli sloj fila sa lomljenom cokoladom, plamom, orasima, ili kako li vec ide... Prvi recept je bas takav, evo sad cu ja to copy-paste
sunasceJeca
Ovaj recept dobih od svoje tetke-majstora za torte. ......Izdasan je i sjajan.Probajte.
GRČKA TORTA

K o r e:Umutiti 7 belanaca u čvrst sneg i postepeno dodavati 7 kašika šećera. Sve to dobro umutiti mikserom i dodati 7 kašika mlevenih oraha, 7 kašika mlevenog plazma keksa i 2 supene kašike mleka. Masu polako izmešati varjačom i peći na 180ºC, oko 20 minuta. Tepsija treba da je otprilike veličine 40×25 cm. Obavezno staviti pek papir.
Ispeći još jednu koru kao prethodnu.
F i l:Umutiti 14 žumanaca sa 8 dk šećera.
Od ½ lit. mleka oduzeti malo, razmutiti 4 supene kašike brašna i dodati žumancima i šećeru.
Ostatak mleka staviti da provri i kuvati na blagoj vatri gornju masu.
Kada se masa ohladi, dodati 2 umućena “RAMA” margarina sa 12 dk prah šećera. Sve dobro izmešati mikserom.
U masu dodati još 20 dk prženih i seckanih oraha, 20 dk izlomljenog plazma keksa i 20 dk izlomljene mlečne čokolade.
Sve polako i dobro izmešati (varjačom) i staviti između 2 kore.

A drugi je sljedeci ispod njega na istoj strani sa 3 kore i dva razlicita fila, vanilija i cokolada sa istim lomljenim sastojcima unutra, ta mi se cini bas bas velika, i da bi bila teza od meni potrebnog?!

Sad, to treba da ide pod fondan, mislim da nece biti problem i da ukupna tezina torte bude oko 4,5kg?! Jel iko pravio grcku po nekom od ova dva recepta, ili ima svoj bar 100x isprobani, bila bih jako, jako zahvalna :cvet: jer za vikend mi je bas frka, nemam vremena za experimente

GRČKA TORTA
Kora:Umutiti 4 belanaca sa 8 kašika šećera, 4 kašike mlevene plazme, 4 kašike mlevenih oraha i 1 kašike brašna.Ispeći 4 ovakve korice. U plehu dimenzija 46x32 ispeći dva puta po dve korice, pa podeliti na pola.
Fil:16 žumanaca, kuvati na pari sa 250 gr. šećera, 5 kašika gustina,500ml. mleka.U kuvan i ohlađen fil dodati 100gr. bele „milka“ čokolade, 100gr.mlečne „milka“ čokolade, 100gr. prepečenih i samlevenih lešnika, 125 gr. umućenog margarina I 125 gr. butera i 150 gr. mlevene plazme.
Glazura:200gr.šlag pene, 200gr.šlag krema i mleka oko 400ml.

Po ovom receptu pravila sam bar 50 puta i zadovoljna sam
 
Poslednja izmena:
hvala stano ,hvala daco mnogo ste mi pomogle, a sto se tice male oklagije ja kupila u eurowiltu i otisak je smesan u odnosu na ovo sto vidim na staninoj torti...., tako da ste mi olaksale i necu kupovati jos jednu oklagiju druge firme da ne rizikujem ,vec porucujem ovaj otisak.... :cmok2:
 
ja sam za jednu djevoja;ku imala prilike raditi hm hm jelte i fino sam da ne tro[im pola kole fondana oblik napravila od onih keksa sto imaju ;okoladni preljev a iynutra su nesto kao medenjaci/ mislim da se jo[ yovu ginger cookies ili tako ne[to i onda samo dobro iygnje;i[ po potrebi malo nekog soka i prekrije[ fondanom odli;ni su
Prelepe torte, stvarno se svaki put odusevim.:klap::klap::klap:
Tomas lokomotiva pravila ga od fondana bio je tezak:eek: 600gr, sledeci put cu morati da ga napravim od neceg drugog. Slobodno predlozite od cega bi mogao osim od plazma torte da se napravi:think:.Ja sam ga prvi put radila pa nisam ni znala kako ce sve na kraju da izgleda. Vagon sam napravila od keksa i krema ,pa buter krem,fondan on je bio pero laka u odnosu na Tomasa.
attachment.php

Hvala svima na lepim recima:cmok2: vas.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Slične teme


Back
Top