TORTE: recepti, saveti, ideje...

Pazi ovako. Taj moj pleh je dubok 5 - 6 cm. U njega stavim papir, koji ne dođe baš do gornjih ivica pleha. Kada istresem koru od 8 belanaca ( kinder pravim samo u toj varijanti, u tom plehu ) to bude oko 4 cm. Prilikom pečenja počne da raste i naraste do ivica, i malo se zalepi tu gde nema papira. Ali to polako nožem odvojim, i istresem koru. Hoće da se napravi nekog glupog oblika kada je malo duže sušim, pa sam to ukapirala, i pazim da je izvadim na vreme. Prvi put kada budem pravila kinder, slikaću ti kako izgleda kora.
 
Za secenje beze kore se koristi reckavi noz namazan margarinom. Nema lepljenja za noz i pucanja.

Da li neko zna zasto mi se desava sledece: Iz `domaceg` fondana ( pravljenog po Minjinom receptu- ponekad dodam kasiku biljne masnoce) mi po pravilu sutradan pocne da curi. Ne znam kako da opisem, ali je to neki sladak sirup gustine kao med. Prvi put sam mislila da mi je to iz torte posto su bile vocne sa beze korama. Medjutim sad sam napravila dve Moskva snit torte i jednu sam ukrasila ranije. Tad sam videla da je to ustvari od fondana. Ima li neko ideju kako to da sprecim?
 
Vreme je da i ja ’odrastem’. Varijacija na istu temu, pa kome se šta dopada..

attachment.php
attachment.php
 
Tasha ja sam godinu dana pravila fondan tako i nikad mi se to nije desilo..Bacila si me u rebus! :eek:

Nije se meni to desilo svaki put kad sam pravila fondan a uvek ga pravim po istom receptu. Nisam u pocetku ni shvatila da curi iz fondana, vec sam mislila iz torte. Nije to nista strasno ali mi ipak smeta. Negde sam procitala da kvalitet zavisi i od zelatina. Ja koristim uvek dr.Oetker zelatin. Ne znam da li ima neki bolji?
 
Žene, heeeelp! Treba mi pomoć!
Naručila mi žena tortu na sprat za 50 ljudi. E sad znam da ih moram probosti štapićima za roštilj kako bi bile čvršče, a kako ide presvlačenje fondanom? Prvo ih nalepim jednu na drugu pa presvlačim tako ili presvučem jednu pa nalepim drugu i onda presvlačim tu drugu? Valjda ste razumele šta sam htela da pitam...
I šta mislite jel dovoljno velika u kocka kalupu 35cm donja i 25 cm gornja? mislim da je suviše mala 25cm i 15 cm...
 

Back
Top