Povrtarstvo

Ово сам чуо: "Коприва је ефикасна на листу кромпира. Златица не може да препозна кромпир и оде код комшије и све му поједе. :lol:". Ове године ћу покушати да се уверим јел то истина. :)
 
Koliko sam ja procitala, ne drzite me za rec, te biljne vasi se hrane sokovima biljaka i izbaciju neku sladunjavu smesu zbog kojih se i okupljaju mravi, tako da je zapravo bitno odstraniti biljne vasi.
Inace ima praskova u polj. apoteci, ali Marg je trazila nesto organsko pa se ja setila jedino toga.

Moze se napraviti nikotinski rastvor,koji deluje ako se na vreme tretira.U kofu sa vodom potopi se cigareta do dve,zavisno od kolicine vode,i sa tom vodom se poprska.
Za mrave je efikasno prasak za pecivo,kojeg se najedu on ih naduje i onda pocrkaju.
To mu dodje ono prorodno.
 
Ja danas kupila rasad krastavca,cela dva komada :lol:, posto mi je terasa mala.Inace do sada ih nisam uzgajala i jos na terasi , pa ako neko ima iskustvo neka napise nesto bilo bi pozeljno a ja zahvalna.;)
Procitah negde, a mozda i na samom pocetku teme, da sa njima ide dobro bosiljak koji ih cuva od stetocina, mislim na raznorazne insekte.
 
Ja danas kupila rasad krastavca,cela dva komada :lol:, posto mi je terasa mala.Inace do sada ih nisam uzgajala i jos na terasi , pa ako neko ima iskustvo neka napise nesto bilo bi pozeljno a ja zahvalna.;)
Procitah negde, a mozda i na samom pocetku teme, da sa njima ide dobro bosiljak koji ih cuva od stetocina, mislim na raznorazne insekte.

Dragoljub sejem uz ruze puzavice,i nemam problema sa biljnim vasima.Za krastavac ne znam.
 
Evo ovogodišnjih slika

Ručno sam prekopavao

IMAG0091.jpg


Grašak

IMAG0098.jpg


Opet Grašak, i desno krompir izbija

IMAG0099.jpg


Desno kupus, levo paradajz

IMAG0100.jpg


Sa leva na desno: blitva, cvekla, plavi patliđžan

IMAG0102.jpg


Paprika slonovo uvo

IMAG0103.jpg


Još malo domaćeg paradajza

IMAG0104.jpg


Rasadnici i još krompira u pozadini

IMAG0105.jpg


Ima još par stvari koje nisam slikao :kpozdrav:
 
Mardz a seme koje kupujes da li je ono organsko ili uzimas ovo iz polj. apoteke?

Inace ja narucila, opet :lol:, onaj patuljasti pradajz jer onaj klasican mi isuvise veliki za saksiju, covek kaze da je vise za kecap, manje ima soka i semenke u sebi, vise je mesnat, a dosta radja.Pa rekoh da probam.

Inace krastavce pokrivam kesom svake veceri da se jadni ne smrznu , a i papricice koje sam posejala isto su van pa i njih prekrivam dok ne niknu.
 
Poslednja izmena:
Mardz a seme koje kupujes da li je ono organsko ili uzimas ovo iz polj. apoteke?

Inace ja narucila, opet :lol:, onaj patuljasti pradajs jer onaj klasican mi isuvise veliki za saksiju, covek kaze da je vise za kecap, manje ima soka i semenke u sebi, vise je mesnat, a dosta radja.Pa rekoh da probam.

Inace krastavce pokrivam kesom svake veceri da se jadni ne smrznu , a i papricice koje sam posejala isto su van pa i njih prekrivam dok ne niknu.
Donela sveki od neke babe sa sela, ko zna kako ce ispasti.
 
Za krastavce je rano da se drže napolju, oni se seju tek u maju kad ih gajite u bašti.

Sad mi kazes :tiganj: , unela sam ih u hodnik od zgrade, ima dosta svetla, nadam se da im odgovara, a i da ne nemam ih kud, za sada se ne bune.:lol:

Mardz pa jos bolje sto su te, nema razloga da se ne prime, u svakom slucaju javi kako budu napredovale.
 
Ijaooo jagode ti u cvetu vec :eek:

Sta reci sem :super: .. i ...docicemo na jagode kad uzru da znas :mrgreen:

Sad im je vreme da cvetaju. Nekada smo imali i po 30 kilograma u jednom branju a sada imamo to što se vidi na slici (naučio sam vrednu lekciju da ne treba svima deliti pelcere jer od fala nema ništa, kad je meni trebalo da obnovim slabo su se odazvali). Pokušavam polako ponovo da ih namnožim iz početka.

Ono, dodjite ako me nadjete samo da znate jagode su FUJ :lol:
 
To da su ti jagode FUJ to ostavi na nama da procenimo :mrgreen:
A jos u torti :kolac:

Jao da prijavim, kupila jos dva rasada krastavca ,gde cu sve ono veze nemam :roll:, ali kad sam ih videla onako sa cvetom i malim krastavcem nisam mogla da im odolim :rumenko:, nego kad god ih pogledam asociraju me na tikvice pa ih tako i prekrstih :lol:
 
To da su ti jagode FUJ to ostavi na nama da procenimo :mrgreen:
A jos u torti :kolac:

Jao da prijavim, kupila jos dva rasada krastavca ,gde cu sve ono veze nemam :roll:, ali kad sam ih videla onako sa cvetom i malim krastavcem nisam mogla da im odolim :rumenko:, nego kad god ih pogledam asociraju me na tikvice pa ih tako i prekrstih :lol:

Treba da se preseliš na selo, tamo ćeš imati dovoljno mesta za svoje ljubimce.

Jadoge stvarno ništa ne valjaju, verujte mi na reč :lol:
 
Najzad iznikao fizalis u prozoru. Već sam digla ruke...dve nedelje mu je trebalo. A one posejane tikvice još ne niču...koliko im vremena treba ? U dvorištu su, prepodne sunčano, popodne hlad. Bilo je dosta kiše ovih dana.
 
Treba da se preseliš na selo, tamo ćeš imati dovoljno mesta za svoje ljubimce.

Jadoge stvarno ništa ne valjaju, verujte mi na reč :lol:

Pa dobro , ne moram bas na selu , ali neka kucica na periferiji grada moze .:D
Mm evo vec danima pricam na tu temu :manikir:, sada vec i ubedjujem ,i spremna za pregovore, pristajem i na kompromise samo da se docepam nekog parceta zemlje :mrgreen: Ala ove izborne kampanje uticu na coveka :lol:

Salim se malo :D

Ovako kupila sam paradajz ima par dana, i dva- tri lista pocela da se kao uvijaju, gledah da li imaju vasi na unutrasnju stranu nista ne vidoh, a jos pritom samo sto ne cvetaju , pa se mislim sta im je.:(

A posto imam to sve u veoma malim kolicinama resih da ne prskam nicim sem tim raznim travkama, citah za njih da svaka ima nesto ponaosob posebno sto je dobro za te ratarske biljcice..
Te tako sam spremila caj od rastavica, imam ga suvog , lista maslacka,koprive , djurdjevka i maticnjaka.E to sam ja nesto smutila , veceras ih prskam time, verujem da ne moze da skodi .To bi trebalo ponoviti tri puta za tri dana narafski.
 
Pa dobro , ne moram bas na selu , ali neka kucica na periferiji grada moze .:D
Mm evo vec danima pricam na tu temu :manikir:, sada vec i ubedjujem ,i spremna za pregovore, pristajem i na kompromise samo da se docepam nekog parceta zemlje :mrgreen: Ala ove izborne kampanje uticu na coveka :lol:

Salim se malo :D

Ovako kupila sam paradajz ima par dana, i dva- tri lista pocela da se kao uvijaju, gledah da li imaju vasi na unutrasnju stranu nista ne vidoh, a jos pritom samo sto ne cvetaju , pa se mislim sta im je.:(

A posto imam to sve u veoma malim kolicinama resih da ne prskam nicim sem tim raznim travkama, citah za njih da svaka ima nesto ponaosob posebno sto je dobro za te ratarske biljcice..
Te tako sam spremila caj od rastavica, imam ga suvog , lista maslacka,koprive , djurdjevka i maticnjaka.E to sam ja nesto smutila , veceras ih prskam time, verujem da ne moze da skodi .To bi trebalo ponoviti tri puta za tri dana narafski.

Paradajz je verovatno bio u zaštićenom prostoru pa je sad pod stresom zbog transporta i izloženosti spoljnim uticajima, još ako je rasadjen to je faktor više. Nema šta da brineš to je normalno. Meni se nekada dešavalo da svi listovi potpuno uvenu posle rasadjivanja pa posle istera i imam paradajza da se gadjam njime.
 
Joj super !
Mada sam ga ja onim ipak poprskala ,zalila, sta sve ne :lol:, to je ujedno i prihrana, vitamina koliko hoces od onih travki.
Nego trebam izbaciti krstavice a negde procitah da ne idu zajedno sa paradajzem ,sem u salati ,a stvarno mi mesta ponestaje na toj terasi da nemam nekog izbora sem da ih stavim blizu,pa jel to tacno ili ne?
 

Back
Top