Najpoznatije ratne jedinice kroz istoriju

Slušaj prijatelju ovo je stvarno smešno... današnji, hajde da ih tako nazovemo " Makedonci " tj. Vi, potičete od Južnih Slovena. Sa vama nije isti slučaj kao sa Bugarima da ste slovenizovani, nego vaše poreklo je usko povezano, sa poreklom Srba, Hrvata, SLovenaca... zašto onda ne pričate grčki... gradeći kipove i statue Aleksandra Velikog, nećete ništa postići, samo ćete zaboraviti na ono što jeste, a istoriju kakvu imate, je zaista vredna, i ne vredi je sigurno menjati za Aleksandra Velikog, ili pokušati imitirati antičku Grčku istoriju.

heheh ko mi kaze, pa vas vise interesuje Makedonska istorija nego vasa.
Kakva propaganda, ap za to su Grci majstori, oni sire dezinformacije,a vi ko mala deca podrzavate njihove nebuloze. Nemam ja sta bilo koga da ubedjujem, znam sta sam i ko su Makedonci. Jedni od najstarijih naroda Evrope.,aloooooooooooooooo!!!

Slobodno otvorite temu o poreklu Makedonaca ali ne raspravljajte o tome na ovoj temi!!!
 
Катафракти
1211699679052855490S500x500Q85.jpg


Besmrtni, o Boze to je bila vojska, mada ni falanga nije losha sa njihovim dugim sarisima.....
Mada film 300, je previshe uvelichao Besmrtne....

Мада тај филм нема везе с историјом, нити мозгом и не би га требало уопште помињати на овом подфоруму.
 
ahahhahahahahaha hahahahahahhahah ahahahahahahhaha moja baba jaca od njih ahhahahaha hhahahahahhaa

Au al je tebi lose :) raspitaj se malo o Acinim kompanjonima

The Companions (Greek: ἑταῖροι, hetairoi) were the elite cavalry of the Macedonian army from the time of king Philip II of Macedon, and have been regarded as the best cavalry[1] in the ancient world.
 
Au al je tebi lose :) raspitaj se malo o Acinim kompanjonima

The Companions (Greek: ἑταῖροι, hetairoi) were the elite cavalry of the Macedonian army from the time of king Philip II of Macedon, and have been regarded as the best cavalry[1] in the ancient world.
Nemaju veze sa grcima Filip i Aleksandar su Makedonci, *** tad se pricalo grcki ali to nas necini grcima.
Makedonska falanga, formacija koju je izmislio Makedonski kralj, Filip II Makedonski :worth:

picture.php
 
kakvi lesevi
pominjes kaznjenicku bojnu,a sad neke leseve
jedino pomonjanje kaznjenicke bojne imas u sven haselovim romanima,i vrlo su zivahni,dapace
ali to je mit....kaznjenicka bojna je obicno sastavljena od dezertera,silovatelja,lopova,ubica,oficira sklonih alkoholu,vojnika koji bas nisu preterano bistri u glavu itd itd


Ti kao znaš iz prve ruke.
 
Nemaju veze sa grcima Filip i Aleksandar su Makedonci, *** tad se pricalo grcki ali to nas necini grcima.
Makedonska falanga, formacija koju je izmislio Makedonski kralj, Filip II Makedonski :worth:

picture.php

Makedonski kralj filip je bio grk a dobio je naziv po regiji macedonia. Aleksandar Makedonski je bio njegov naslednik. I u svetu je poznatiji kao Aleksandar Veliki ili *Greek Macedonians*.
Ne kaze se da je makedonija osvojila svet, vec Grcka... Makedonija je oduvek bila u sastavu grcke, dok Tito nije dosao, zbog cega ce Makedonija uskoro promeniti ime u nesto drugo.
Isto kao i Albanci, koji su nastali posle balkanskih ratova, Makedonija pokusava da stvori svoju istoriju i povezuje se sa necim sto nema veze sa danasnjom Makedonijom.
Dakle kako god da okrenes, Makedonija postoji tek od devedesetih.

Aleksandra Makedonskog, su prisvojili mnogi, cak i Albanci... Onoliko koliko je Makedonac, toliko je Albanac a cinjenica je da je bio Grk i ostace Grk, svidjalo se to nekima ili ne.
 
Poslednja izmena:

Back
Top