Najpoznatije ratne jedinice kroz istoriju

Komanci!!! :D

comanche.jpg


Pazite ove sa opljackanim kisobranima :mrgreen:

comanche.jpg
 
kakvi lesevi
pominjes kaznjenicku bojnu,a sad neke leseve
jedino pomonjanje kaznjenicke bojne imas u sven haselovim romanima,i vrlo su zivahni,dapace
ali to je mit....kaznjenicka bojna je obicno sastavljena od dezertera,silovatelja,lopova,ubica,oficira sklonih alkoholu,vojnika koji bas nisu preterano bistri u glavu itd itd

Citao sam tvoje postove na raznim pod-forumima, al ne mogu da verujem da toliko ne volis Svena :dontunderstand: Verovatno si ga citao, kad ga komentarises. Ja ga obozavam, naravno da sam svestan da su mnoge stvari izmisljene, ali to je sve on slusao u logoru i pisao.
A negde sam procitao, sto se tice kaznjenickih pukova, bataljona... da je Model u jednoj depesi iskljucivo trazio da mu dovedu na front takve jedinice, jer su tvrd orah!
Da se vratim na Svena, izuzetno zivopisno-pomalo mitsko pisanje, ali verujem da tu ima puno istine.
 
Poslednja izmena:
Svajcarski kopljanici.Bili su pesaci i koristili su duga koplja,a bili su naoruzani i kratkim musketama.Izmenili su nacin ratovanja na kraju Srednjeg veka i prakticno u Novi vek uneli nov nacin ratovanja.Koristili su cuvenu "kvadrat" formaciju.Sve evropske sile su ih uzimale kao najamnike a cesto su se u takvim situacijama svajcarski najamnici borili na obema zaracenim stranama.Kasnije su i Spanci preuzeli taj nacin ratovanja od njih i bili poznati vojnici i to je trajalo sve do Tridesetogodisnjeg rata(1618-1648).Inace Svajcarci su direktno izmenili kartu Evrope u to vreme i olaksali ujedinjenje Francuske jer su tesko porazili velikog Burgundskog vojvodu.
 
Citao sam tvoje postove na raznim pod-forumima, al ne mogu da verujem da toliko ne volis Svena :dontunderstand: Verovatno si ga citao, kad ga komentarises. Ja ga obozavam, naravno da sam svestan da su mnoge stvari izmisljene, ali to je sve on slusao u logoru i pisao.
A negde sam procitao, sto se tice kaznjenickih pukova, bataljona... da je Model u jednoj depesi iskljucivo trazio da mu dovedu na front takve jedinice, jer su tvrd orah!
Da se vratim na Svena, izuzetno zivopisno-pomalo mitsko pisanje, ali verujem da tu ima puno istine.

vidi,procoitao sam puno puno njegovih romana,verovatno sve koje je algoritam izbacio na nase trziste,posto sam i sam rezervni tenkovski oficir,ucesnik ratova 91-99 tako da ponesto znam i sam...i mogu ti reci da u nekim trenutcima prepoznam moj viod i cetu...i bese mi vrlo drago da procitam nesto o boravku nemackih edinica na istocnom frontu iz prve ruke od strane nekoga ko jwe bio tamo,posto je i u mojoj familiji postojao jedan rodjak koji je navodno bio vozac tenka,tigar,na istocnom frontu....preziveo je rat,ali je u povlacenju vojske otisao za nemacku bez da se ikada vise vratio u srem...no nebitno
doziveo sam veliko razocarenje kada sam na netu procitao da je sven pedersen aka hassel jedan obican prevarant,wanna be esesovac,koji je ceo rat proveo u kopenhagenu,kao neko ko se tripovao da pomaze nemackoj sttvari,tako sto je krao bicikle i poklanjao ih nemackoj vojsci ili tako neke gluposti
sve je pocelo tako sto se sven zamerio nekom jakom novinaru u kopenhagenu koji je otkrio sve o njemu

fora je sto jeste bio simpatizer nacista,pa je zatto i zaglavio zatvor posle rata,i tu,u zatvoru je upoznao momke iz 5 ss divizije wiking,od kojih je slusao price,i u svom mozgu krojio filmice...oni su zaglavili zatvor kao ratni zarobljenici
elem...sve njegove price se i desavaju tamo gde se kretala 5.ss divizija,mada bilo je slucajeva kada se volsebno pojavljivao na 3 mesta odjednom,te bio u ruskom zarobljenistvu,a o imisljenim likovima poput malog,legionara,hajdea i drugih necu ni da komentarisem
u prvoj knjizi on pomiinje neke potpuno posle anonimne ljude od kojih se kasnije jedino pojavljuje huggo,a ubacena je cela plejada pozorisnih likova

eto,ukratko,razocarao me je svojom pricom ja sam bio tamo,a posle se dokazalo da je roto roman na niivou onog svetlo plavog nbindze,gde baja masta kako bi bilo da je on bio tamo,a mi naivno citamo sve misleci,ju,ovo bre sve stvarno:)

ja odoh malo u aut.....no,ajd da opet doprinesem,vama nepoznata brigada ABIH u poslednjem ratu
zmaj od bosne
 
Srpski Husarski Puk - proneli su svoju slavu čak do Persije.
Dušanovi konjički strelci kojima je komandovao na Velbuždu.
Mnogo dobrih jedinica imali su Turci - Janičari,Oglani,Delije...
Vizantijski Kataraptkoi i Latikoni (zapadni najamnici)...
Ostale ste u glavnom pomenuli i odlično pisali o njima,bilo je zadovoljstvo čitati. :ok:
 

Back
Top