Dva pitanja

Poruka
4.031
1. Narezao sam CD sa Deep Burnerom ona osnovna verzija (ne profesional) i to sa brzinom 4x.I sad taj CD ka ubacim u komp gde sam ga rezao,kaze da je CD prazan iako se okom vidi da je pun,takodje i kad CD ubacim u laptop isto kao da je prazan,ali zato kad ubacim u trecem kompu mogu da vidim sta je na CDu.U cemu je problem? Da ipak CD zbog vaznosti podataka prerezem opet nekim drugim programom?

2. Drugo pitanje koj mu to dodje COM1 port?
 
1. Narezao sam CD sa Deep Burnerom ona osnovna verzija (ne profesional) i to sa brzinom 4x.I sad taj CD ka ubacim u komp gde sam ga rezao,kaze da je CD prazan iako se okom vidi da je pun,takodje i kad CD ubacim u laptop isto kao da je prazan,ali zato kad ubacim u trecem kompu mogu da vidim sta je na CDu.U cemu je problem? Da ipak CD zbog vaznosti podataka prerezem opet nekim drugim programom?

2. Drugo pitanje koj mu to dodje COM1 port?

1.) Verovatno je problem u rezachu, programu ili medijumu. Probajte da ponovo narezete josh jedan CD. Ako se javi ista greshka, onda deinstalirajte softver i instalirajte neki Nero ili Roxio. Ako ni tada ne reze ispravno, onda je recko zreo za kantu i sledi kupovina novog DVD rezacha.
2.) COM port je stari serijski port koji je bio aktuelan do shire upotrebe USB (serijskog hot-plugin porta) i USB uredjaja. Bio je prisutan na plochama negde do vremena kada su se pojavili i u shiru upotrebu ushli 64-bitni procesori (2004. godina). Sada se, u principu, na novim plochama ne pojavljuju integrisani COM portovi, ali postoji kontroler za ovaj port i ako nekome treba, potrebno je samo da se aktivira iz BIOS-a i kupi 9-pinski nastavak sa kablom koji se prikljucuje na plochu i srafi na kuciste. Na ovaj port su ishli jako stari mishevi sa kuglom, eksterni modemi, razni kablovi za kontrolu, itd. Brzina prenosa podataka preko ovog porta je smeshna u odnosu na USB 2.0 port i zbog toga je ovaj port sve vishe istorijska stvar. Pored toga, uredjaj je mogao da se prikljuchuje na ovaj port samo kada je kompjuter iskljuchen, jer ga u suprotnom operativni sistem nije prepoznavao.
 

Back
Top