Milos Pavlovic

Strajder

Zainteresovan član
Poruka
350
nadam se da delite moje misljenje da momak zasluzuje temu na kojoj bi mogli da date svoje prognoze, razmisljanja kako i gde bi trebao da nastavi karijeru, sta da vozi i slicno...za pocetak moje misljenje je da i pored talenta, superlicence i rezultata na zalost nece uci u f1 iz nekih drugih razloga (citaj: love)...dakle, ideje?...
 
Strajder:
nadam se da delite moje misljenje da momak zasluzuje temu na kojoj bi mogli da date svoje prognoze, razmisljanja kako i gde bi trebao da nastavi karijeru, sta da vozi i slicno...za pocetak moje misljenje je da i pored talenta, superlicence i rezultata na zalost nece uci u f1 iz nekih drugih razloga (citaj: love)...dakle, ideje?...
Suvi realista na liniji. Godinama se pisalo o A. Kulundžiću, talentu koji će iz Porše super kupa da uleti u F1. Da pojasnimo, Porše super kup bio je reklamni cirkus pred trke F1, gde su završavali VIP vozači, penzioneri iz F1 i drugih viših klasa. Odatle NIKO nije otišao NIGDE. Najbolji rezultat: jedno 5 mesto na već neznanoj trci. Ukupni bilans u karijeri: NIJEDNA pobeda u životu nigde, ako isključimo onu trku na aerodromu kada je uložen protest na regularnost automobila BMW, što je on odbio (da ne komentarišem zašto) i odmaglio u inostranstvo. Danas ima 30 i neku godinu i nikakve šanse da napravi bilo šta i u domaćem šampionatu (viđeno u Novom Sadu na novoj Hondi). Sad još samo može da onako gnjecavo zavaljen u sedište automobila na TV BK polupismeno komentariše automobile. Niko ne spori talenat mladog Pavlovića, ali...I on je već u godinama kada su mu šanse za ulazak u F1 sve tanje, a put kojim je išao potpuno pogrešan. A, taj put nije nikakva tajna. Postane se evropski šampion u kartingu, onda se postane šampion ili drugi u ENGLESKOJ F3, eventualno postane šampion u F 3000 i odatle te gazde (uz doping sponzora) biraju za F1. Iz italijanske, nemačke i drugih F3, niko nije otišao dalje. Zvuči grubo i razočaravajuće, ali to je stvarnost. Iskreno mi je žao mladog i talentovanog Pavlovića, ali moramo da se "prizemimo" i zaboravimo novinska naduvavanja. Život u savremenom svetu je daleko od bajki. :cry:
 
uuuuuu ovo je pravi pogodak...secam se da sam bio zaprepasten kada je A.Kulundzic u emisiji "tabloid" na BK 'ladno rekao naciji kako je on bio clan f1 tima i samo zato sto je Srbin nije prosao...i sad zamislite ljude koji ne prate automobilizam, verovatno misle kako su otkacili novog Schumachera zbog sankcija...kao sto si rekao NIKAD nije pobedio u Porsche Super cupu...nisam ja kompetentan da kazem da li je on dobar vozac ili ne, ali f1?????? smesno...
da se mi vratimo Milosu...iako je imao odlicnih rezultata i ja sebe smatram realistom i nikad mu nisam davao vise od recimo 5% sansi za ulazak u f1...slazem se da ulazi u godine (sada ima 24) kada treba da prelomi, a Nissan light serija ipak nije pravaodskocna daska...koji putevi vode ka nekim drugim serijama koje takodje donose publicitet, neku lovu koju je momak po meni zasluzio, i rezultate koje ipak do sada sa ovih prostora niko nije postigao...mislim recimo na DTM, FIA GT, eurostc i slicno...
 
Strajder:
uuuuuu ovo je pravi pogodak...secam se da sam bio zaprepasten kada je A.Kulundzic u emisiji "tabloid" na BK 'ladno rekao naciji kako je on bio clan f1 tima i samo zato sto je Srbin nije prosao...i sad zamislite ljude koji ne prate automobilizam, verovatno misle kako su otkacili novog Schumachera zbog sankcija...kao sto si rekao NIKAD nije pobedio u Porsche Super cupu...nisam ja kompetentan da kazem da li je on dobar vozac ili ne, ali f1?????? smesno...
da se mi vratimo Milosu...iako je imao odlicnih rezultata i ja sebe smatram realistom i nikad mu nisam davao vise od recimo 5% sansi za ulazak u f1...slazem se da ulazi u godine (sada ima 24) kada treba da prelomi, a Nissan light serija ipak nije pravaodskocna daska...koji putevi vode ka nekim drugim serijama koje takodje donose publicitet, neku lovu koju je momak po meni zasluzio, i rezultate koje ipak do sada sa ovih prostora niko nije postigao...mislim recimo na DTM, FIA GT, eurostc i slicno...
Mala ispravka Strajdere, A. Kulundžić NIKAD I NIGDE nije pobedio, osim na trci koju sam pomenuo, kada nije dozvolio da se izmeri zapremina neregularnog BMW-a. A mladi Pavlović se samo zakopava u toj Nissan formuli, odatle se ne stiže nigde. Najbolje što još uvek može da uradi je da uleti u englesku F3 ili 3000.
 
Espanol:
Strajder:
da nije malo kasno za britansku f3? i da li mislis da gore navedena alternativna takmicenja nisu zadovoljavajuca? neki drugi predlog?...
Na žalost, britanska F3 je jedina (i poslednja) šansa. Sistem je jednostavno takav. Red kao i na tvom kopu.
avaj sistem je znaci kao i obicno neumoljiv :( ...a na kopu je na zalost vise improvizacije nego reda...tako ti je to dragi kolega kad se masinci nimalo ili veoma malo pitaju :oops: 8) ...
 
Strajder:
Espanol:
Strajder:
da nije malo kasno za britansku f3? i da li mislis da gore navedena alternativna takmicenja nisu zadovoljavajuca? neki drugi predlog?...
Na žalost, britanska F3 je jedina (i poslednja) šansa. Sistem je jednostavno takav. Red kao i na tvom kopu.
avaj sistem je znaci kao i obicno neumoljiv :( ...a na kopu je na zalost vise improvizacije nego reda...tako ti je to dragi kolega kad se masinci nimalo ili veoma malo pitaju :oops: 8) ...
Za kopove znam, uglavnom seci uši krpi d...A sistem je zaista neumoljiv. Ogromna se lova tu vrti da bi bilo sentimentalnosti. 8)
 
Strajder:
interesantno je da se na ovu temu niko drugi osim nas 2 kom. nije ukljucio...ocigledno, daleko od ociju, daleko od srca :? ...
Izgleda da su ljudi već "ugušeni" višegodišnjim pričama o mladom talentu koji samo što nije...Tome su sigurno dosta kumovali "potkovani" novinari nebuloznim tekstovima.
 
danasnjom dvostrukom pobedom u Barceloni Milos Pavlovic je 2 trke pre kraja obezbedio titulu u formuli Nissan light...po nekim nezvanicnim informacijama sampionu bi trebalo da bude obezbedjeno mesto u novoj Formuli Renault-Nissan 3000...u svakom slucaju mislim da Milos zasluzuje sve cestitke :) ...
 
Strajder:
danasnjom dvostrukom pobedom u Barceloni Milos Pavlovic je 2 trke pre kraja obezbedio titulu u formuli Nissan light...po nekim nezvanicnim informacijama sampionu bi trebalo da bude obezbedjeno mesto u novoj Formuli Renault-Nissan 3000...u svakom slucaju mislim da Milos zasluzuje sve cestitke :) ...
Svakako, al se sve više bojim da mu vreme "curi". Još godinu- dve u F 3000 (ako mu se posreći) i biće prestar da bi ga neko jurio za F1. Nažalost.
 
Ma svaka cast Milosu Pavlovicu,ali da je omasio sampionat,to je istina.
Kao i to sto ga nasa vlada,ne ova,nego ona prethodna nije finansirala,naravno da bi sada on bio u engleskoj F3 ili F3000,a te price o talentu,sve je to ok,niko ne osporava talenat osim novca.
Mada opet,kada je Malezija platila onolike pare da Alex Yoong udje u Minardi,ocekivali su previse,i gde je sada Yoong?Prodaje kokice ispred Petronasovih solitera u Kuala Lumpuru.
Suprotno svemu ovome lezi karijera onog finskog idiota zvanog Kimi Räikkönen,koji je sa samo 23 odvezene trke u F3 u engleskoj uleteo u Sauber.I to samo zato sto je Finska imala novaca da mu obezbedi sponzore da nastavi da se takmici dalje.

Sada cemo svi mi da sedimo i da placemo ovde kako eto,jedan toliki talenat kao sto je Milos Pavlovic nije slucajno primecen od strane Paul Stodarta,ili sto ga Gianclaudio Clay Regazonni ili Riccardo Patrese nisu videli negde slucajno kako momak vanserijski vozi,pa potegli svoje veze za njega.
Ali tako je,novac diktira mnogo toga,ali opet je poenta da se od samog odlaska iz kartinga izabere pravi put gde ici.Milos je prokockao sve.
 
Baš tako! Danas se uz sav talenat i dobre rezultate u pravim Formulama (ukoliko ideš pravim putem) mesta bukvalno KUPUJU uz pomoć moćnih sponzora. Bojim se da je Pavlović završio svoj put ka F1, što i nije neko iznenađenje za sve one koji su u materiji. Samo su nepismeni novinari pravili galamu i budili nade, isto kao i oko Kulundžića koji je posle penzionerskog Porše kupa završio kao "novinar". :lol:
 
Espanol:
Baš tako! Danas se uz sav talenat i dobre rezultate u pravim Formulama (ukoliko ideš pravim putem) mesta bukvalno KUPUJU uz pomoć moćnih sponzora. Bojim se da je Pavlović završio svoj put ka F1, što i nije neko iznenađenje za sve one koji su u materiji. Samo su nepismeni novinari pravili galamu i budili nade, isto kao i oko Kulundžića koji je posle penzionerskog Porše kupa završio kao "novinar". :lol:
sve mi je to naravno jasno, i njegov put je bio pogresan verovatno i iz razloga sto nije mogao mnogo da bira, vec je vozio ono sto mu je bilo na raspolaganju...moje misljenje je da su za njega vrata F1 vec zatvorena, tu su mnogobrojni i veliki interesi u pitanju, ali kako sam vec jednom ranije naveo mozda postoji sansa da ga jednom vidimo u nekom od "drugoligaskih" takmicenja sto bi po meni takodje bio veliki uspeh...npr. kako u FIA GT vozi jedan Ferrari 550 :wink: ...
 
posto poznajem Milosa Pavlovica licno (isli smo u osnovnu skolu zajedno) zamolicu ga kad bude imao malo vremena, da ovde javno objasni neke stvari..iskreno mu od srca zelim sve najbolje i mislim da je zasluzio ovu pobedu...a za F1 cemo da vidimo..
 

Back
Top