alien-u, Keeper-u, absonic-u i ostalim ljubiteljima stripa

Keeper:
dobro veche, dragi moji stripomani :lol:

e, zna li neko sta ce biti sa onim medjunarodnim strip konkursom? ono u SKC-u ...... ja sam poslao rad. jesi li ti alien-u? ...... ko sve ucestvuje tamo?

Dobro veče i tebi :D
Nemam pojma šta će biti sa konkursom... Ako se odlučim da priložim neki rad, odneću ga lično... Ali bliži sam tome da ne učestvujem :oops: A ko učestvuje... Pa, učestvuju mnogi. Bar pretpostavljam da će biti tako.
 
alien:
Pa... Hajde. Šta ćemo konkretno?
Eh, sad, konkretno. Koliko sam ja shvatio, svi smo mi za neki sajt, svi imamo velike kolekcije stripova itd. Ali problem je u tome sto vec postoje neki sajtovi na kojima ima svega i svacega. Najlakse je (dobro mozda i nije najlakse) skenirati neke stripove, staviti ih na sajt i to je to. Pitanje je koliko ljubitelja stripa ima racunar osim nas desetak koji posecujemo ovaj forum. Pa onda, koliko nas ima dobru vezu tako da moze download-ovati te stripove, pa onda zasto bi dosao na nas sajt ako vec postoje tri-cetiri slicna...
Mene recimo interesuje, razmena stripova, crtanje, scenariji, druzenje, kupovina i prodaja, pokretanje nekog fanzina i sl. Kad sam ja osamdesetih bio do grla u ovome, tada je izlazilo na desetine strip izdanja, a danas...
Sve u svemu, ako hocemo sajt to je O.K., ali pitanje je sta na njega staviti, kako privuci paznju, kako omasoviti strip scenu.
Da vas vise ne davim, sta mislite o ovim "primedbama".
Veliki pozdrav svim ljubiteljima stripa.
Dragan
 
ender:
Zar pre nije bilo nedeljom nesto slicno kod Beogradjanke, znam da sam kao klinac isao tamo pa kupovao stripove i diskove, nije to lose kao ideja ali mislim da ima sve manje ljudi koji se jos bave stripovima :cry:
U tome i jeste poenta, ima malo ljudi koji se tim bave pa nije komercijalno, ali je činjenica da nas IMA. Ja znam za knjižaru Alan Ford u Bul. A. Čarnojevića, zatim za kiosk sa starim izdanjima na Z. Vencu i za knjižaru sa novim stripovima u Domu omladine. Ne znam ni za jedno drugo mesto, a voleo bih da mi neko ukaže na njega (ako postoji). Dalje, strip je ipak predviđen za papir, a ne za računar. Ja se bavim računarima dugo godina, koristim ih za sve i svašta, ali strip ipak čitam isključivo u papirnatom izdanju. Šta ćeš, navika.
Pozdrav,
Dragan
 
gdzd968:
ender:
Zar pre nije bilo nedeljom nesto slicno kod Beogradjanke, znam da sam kao klinac isao tamo pa kupovao stripove i diskove, nije to lose kao ideja ali mislim da ima sve manje ljudi koji se jos bave stripovima :cry:
U tome i jeste poenta, ima malo ljudi koji se tim bave pa nije komercijalno, ali je činjenica da nas IMA. Ja znam za knjižaru Alan Ford u Bul. A. Čarnojevića, zatim za kiosk sa starim izdanjima na Z. Vencu i za knjižaru sa novim stripovima u Domu omladine. Ne znam ni za jedno drugo mesto, a voleo bih da mi neko ukaže na njega (ako postoji). Dalje, strip je ipak predviđen za papir, a ne za računar. Ja se bavim računarima dugo godina, koristim ih za sve i svašta, ali strip ipak čitam isključivo u papirnatom izdanju. Šta ćeš, navika.
Pozdrav,
Dragan
Znam tacno nasta mislis, najlepsi je osecaj citati to na papiru, videcu raspitacu se sigurno jos uvek postoje mesta gde moze da se kupi strip i gde se ljudi okupljaju
 
ender:
gdzd968:
ender:
Zar pre nije bilo nedeljom nesto slicno kod Beogradjanke, znam da sam kao klinac isao tamo pa kupovao stripove i diskove, nije to lose kao ideja ali mislim da ima sve manje ljudi koji se jos bave stripovima :cry:
U tome i jeste poenta, ima malo ljudi koji se tim bave pa nije komercijalno, ali je činjenica da nas IMA. Ja znam za knjižaru Alan Ford u Bul. A. Čarnojevića, zatim za kiosk sa starim izdanjima na Z. Vencu i za knjižaru sa novim stripovima u Domu omladine. Ne znam ni za jedno drugo mesto, a voleo bih da mi neko ukaže na njega (ako postoji). Dalje, strip je ipak predviđen za papir, a ne za računar. Ja se bavim računarima dugo godina, koristim ih za sve i svašta, ali strip ipak čitam isključivo u papirnatom izdanju. Šta ćeš, navika.
Pozdrav,
Dragan
Znam tacno nasta mislis, najlepsi je osecaj citati to na papiru, videcu raspitacu se sigurno jos uvek postoje mesta gde moze da se kupi strip i gde se ljudi okupljaju
Važi, javi se!
 
absonic:
Gledao sam po netu i shvatio da ima samo jedan sajt za download stripova i to samo za Alana Forda.
Ja sam za to da se nekoliko nas udruzi i da postavimo stripove na net. Da uradimo neki sajt na foru www.zmcomics.com . Da trazimo strip autore koji su voljni da crtaju i objavljuju stripove na nasem sajtu.
Ja sam to vec pokusao,ali svi bi to da crtaju za novac...Ja sam za to da prvo uradimo sajt,nadjemo neke autore koji rade za dz. pa posle da vidimo
:!: :shock:
 

Back
Top