Info o Windows 7

Believix

Zainteresovan član
Poruka
284
Na lepljivoj temi nemogu da se snadjem...

komp sam kupio pre godinu ipo dana najnovije iydanje na kutijama sa drajverima pise created for windows vista.

2.66GhZ
1Gb of RAM
80 Gb of disk space

jel to dovoljno?

Meni je maticna ploca i svi drajveri od MSI (Micro Star International) kazu da su najbolji? sad dal je istina neznam.

Na windows 7 da stavim drivere od viste?
e da i dal je ta RC verzija vremenski ogranicena (isticeli) npr za 30 dana i to?

Zanima me dal mogu da instaliram na ovome Win 7?
 
Imaš ni microsoftovom site-u upgrade adviser, taj programčić skineš i on ti kaže da li ti driveri podržavaju sedmicu ili ne.
Prvo sam mislio da moju ne, ali advisor kaže da podržava. Problem je u tome što nisam znao da on većinu stvari instalira, ma skoro sve, sve.

Zamislite, ima i voice recognition, možeš i miš da upravljaš, ma sve full.

SEDMICA JE ZAKON!
 
Mozes da instaliras bez problema...ja sam instalirao na dosta slicnih masina.
Inace mi studenti FTN-a u NS imamo sve microsoft programe, operativne sisteme za dzabe(licencirane na nase ime)
Bar neka korist od tog studiranja :D
 
Zanima me jos dal taj upgrade advisor beta. vazi i za RC i da li je Rc vremenski ogranicena verzija?

RC verzija windows 7 moze besplatno da se koristi do marta 2010. Predpostavljam da i taj update adv. radi i za RC verziju


Release Candidate (ili krace RC), je "kandidat" za finalnu verziju sistema (ili programa).
OS ili program obicno prodje kroz sledece faze:

Alpha -> Beta -> RC -> Final

alpha je obicno veoma nestabilan i ima dosta bagova
Beta verzija je stabilnija od alpha ali opet moze da sadrzi krupnije bagove
RC bi trebalo da bude stabilan i da ne sadrzi neke vece bagove
final je finalna verzija (ali ne mora da bude konacna verzija jer obicno se ona kasnije dopunjava zakrpama)

P.S: nadam se da nisam nesto omasio :)
 
Poslednja izmena:
informaciju sa teme http://forum.krstarica.com/threads/255484&page=5

Validan ce biti do 01.06.2010. ali ce od 01.03. rachunar pocheti da nam se gasi na svakih 2 sata. Tako da praktichno nesmetana upotreba ce trajati do prvog marta.

izvor: http://www.microsoft.com/windows/windows-7/download.aspx

Watch the calendar. The RC will expire on June 1, 2010. Starting on March 1, 2010, your PC will begin shutting down every two hours. Windows will notify you two weeks before the bi-hourly shutdowns start. To avoid interruption, you’ll need to install a non-expired version of Windows before March 1, 2010. You’ll also need to install the programs and data that you want to use. (Learn more about installing Windows.)
 

Back
Top