Upomoc !

DijannaBg

Početnik
Poruka
30
Imam jedan veliki problem koji me plasi .
Da ne ispadne da sam neodgovorna i da zanemarujem obaveze , cekam na zdravstvenu knjizicu i ne znam kad cu je dobiti , kako bi mogla da odem kod doktora . Moj problem izgleda ovako :
Znate , kad trcite i umorite se pa vas boli ispod rebra , onaj jak bol ?
Mene tako boli na desnoj strani ispod rebra , ali samo kada disem , tacnije kad udahnem vazduh , kad izdahnem ne boli me . Ne verujem u babske price da je opalila promaja ili zbog golog stomaka ( ja i go stomak ??!?!??!?!?! ) ...
Dakle ako neko zna sta je u pitanju , molim vas pomagajte .... Od ovoh bolova ne mogu da spavam kako treba :(
Hvala unapred .
 
Imam jedan veliki problem koji me plasi .
Da ne ispadne da sam neodgovorna i da zanemarujem obaveze , cekam na zdravstvenu knjizicu i ne znam kad cu je dobiti , kako bi mogla da odem kod doktora . Moj problem izgleda ovako :
Znate , kad trcite i umorite se pa vas boli ispod rebra , onaj jak bol ?
Mene tako boli na desnoj strani ispod rebra , ali samo kada disem , tacnije kad udahnem vazduh , kad izdahnem ne boli me . Ne verujem u babske price da je opalila promaja ili zbog golog stomaka ( ja i go stomak ??!?!??!?!?! ) ...
Dakle ako neko zna sta je u pitanju , molim vas pomagajte .... Od ovoh bolova ne mogu da spavam kako treba :(
Hvala unapred .
Да ли те боли кад притиснеш то место које те иначе боли кад удахнеш?

Ако не боли на притисак, мирно спавај.;)

Ако немаш књижицу, па не можеш код др-а, добро препипај цео тај регион испод десног ребарног лука. Ако те буде болело, батали књижицу и иди код неког гастроентеролога приватно.
 
То се дешава код многих стања.
Др је лепо написала најтеже, а бол мишића је најчешће стање које се манифестује на тај начин.

У медицини, кад се поставља дијагноза, мора се мислити на најчешћу дијагнозу и најтежу.;)

Обухватили смо све што треба.

Значи:
1. бол мишића
2. жучна кеса
 
Да ли те боли кад притиснеш то место које те иначе боли кад удахнеш?

Ако не боли на притисак, мирно спавај.;)

Ако немаш књижицу, па не можеш код др-а, добро препипај цео тај регион испод десног ребарног лука. Ако те буде болело, батали књижицу и иди код неког гастроентеролога приватно.
Nazalost boli , ali stisak mora da bude malo jaci da bi osetila bol . Ne boli me dok sedim , kada se nagnem na stranu ubija . Inace hvala na savetu :)
 
Nazalost boli , ali stisak mora da bude malo jaci da bi osetila bol . Ne boli me dok sedim , kada se nagnem na stranu ubija . Inace hvala na savetu :)
Ако боли, онда се обрати др-у и то што хитније.
Жучна кеса може само да боли и да то траје недељама па на крају да престане.
Али може и да перфорира ( пукне) па да се последично развије билијарни перитонитис (запаљење трбушне марамице узроковано разливањем жучи по њој) који је јако тешко стање и смртност је прилично висока.

Значи, код доктора и то одмах! :)
И наравно, без панике.;)
 
Ако боли, онда се обрати др-у и то што хитније.
Жучна кеса може само да боли и да то траје недељама па на крају да престане.
Али може и да перфорира ( пукне) па да се последично развије билијарни перитонитис (запаљење трбушне марамице узроковано разливањем жучи по њој) који је јако тешко стање и смртност је прилично висока.

Значи, код доктора и то одмах! :)
И наравно, без панике.;)

Sinoc u 1 ujutru ,mama me je odvezla u Tirsovu ... Dala sam mokracu i krv izprsta , sacekala rezultate i sve je u redu .... Citiram sta su mi rekli : " za ovu nespremnost za davanje mokrece , nalazi su ti fantasticni" kapis sta hocu da kazem :) Malo me sramota heheheh :)
Pogledao me je hirurg , pipkao po stomaku i receno mi je da je sve ok i poslali na pedijatriju .
Tamo me je isto pregledala doktorka i primetila je da mi je desna strana stomaka tvrdja nego leva . Pitanja i odgovori koji su postavili :
Redovna stolica: da
Zadnja: juce
Jel si primetila neku razliku u boji : ne ( hahahaha izvinjavam se za ovo ali moram da sve kazem)
zadnja menstruacija: zavrsila se pre nedelju ipo dana i bila je prilicno bolna
cesti bolovi ili samo tada : samo tada
I doktorka ladno napise u izvestaju da imam konstantne menstrualne bolove i kad su me opet vratili na hirurga morala sam da demantujem . Gospode ....
Dali su mi da pijem Baralgetas , nije mi pomoglo , mene i dalje boli . Rekli su mi da ujutru dodjem ponovo tj danas . Vadili su mi krv iz vene , uspanicila sam al sva sreca pa su bili nezni , sacekali rezultate sve je OK ! Hirurg me posalje na ultra zvuk ... I tamo su bili poprilicno mladi doktori tako da su pozvali jednog starijeg koji je fazon na balkanu najbolji doca za to "gledanje" ultra zvuka . A rekao mi je "Covece pa sta si ti dosla ovde , imas organe kao manekenka " , unervozila sam se je me doca pod*ebava dok ja lazim i vristim od bolova . Sve je dakle ok na ultra zvuku ....
Posalju me kod urologa koji me je isto pipkao ... Mada nikad nisam bila kod urologa , ne znam da li je bas neophodno da pipka gornji deo "intime" , da skidas gornji ves da bi "lepo" poslusao stetoskopom i na kraju svog tog ludila da me iznabada pesnicama po ledjima da bi video gde me vise boli tj na kojoj strani . Iskrena da budem bolelo je i na jednoj i na drugoj poprilicno bolno , posto se urolog ocigledno bavi boxom .... Grrrr
I tako je on meni rekao da ja ne pijem baralgetas koji mi je preporucio pedijatar , nego da pijem brufen ... Sto mi normalno nije smanjilo bolove ....
Dakle ja sam ziva , zdrava , prava .....A sto me boli ? Pa rekli mi oni mladi doktori sa ultra zvuka , da moram redovno da jedem , da ne pijem gazirano i energetska pica . I da budem malo aktivnija i da se bavim sportom a cika urolog kaze da moram da mirujem .
Kome verovati nemam pojma !
I tako sutra je opet da dam prvu mokracu i da snimim pluca , rece urolog .... A mislim da cu ipak na kraju ostati kuci i cekati da bolovi prestanu , posto ne znam ko koga zaje*ava ......
Izvinjavam se malo zbog recnika , ali 3 dana raditi istu stvar , davati krv i urin , lupkaju te , pikaju .... I da na kraju kazu pa ti si zdrava !
Svasta !
 
Zaboravila sam da napomenem da ne mogu normalno da hodam , nego zgrceno , pogrbljeno , jer ukoliko se uspravim eto problema . Svaki pokret me zaboli i to na istom mestu , dakle ispod desnog rebra . :(
 
Covece pa sta si ti dosla ovde , imas organe kao manekenka

Hm, ovo mi je kontradiktorno jer je i meni jednom prilikom receno da imam organe kao manekenka-a to zapravo znaci malo izduzene sto u mom slucaju nije strasno, vec minijaturno (rekose mii da je to cesto kod danasnje visoke generacije), ali mi je isto tako receno da ta izduzenost ume da pravi probleme.
 
Zaboravila sam da napomenem da ne mogu normalno da hodam , nego zgrceno , pogrbljeno , jer ukoliko se uspravim eto problema . Svaki pokret me zaboli i to na istom mestu , dakle ispod desnog rebra . :(
Знаш како, налази у крви су ти о.к.
Да постоји неко запаљење то би се одразило кроз леукоците у крви.;)
А како кажеш ултразвук ти је рађен, самим тим не постоји разлог да бринеш што због жучне кесе што због бубрега.

Др је мора јаче да ти пипа бубреге (како кажеш да те удари) јер су бубрези прилично дубоко постављени и у односу на леђа, а у у односу на предњи трбушни зид. А истина је да могу дати одражени бол баш у том региону у ком тебе боли.

Ако ништа не докажу, онда знај да мишић може данима јако да боли, посебно ако си нешто нервозна. И да баш због грча ( који се развија на бази нервозе) може да ти буде јако тешко да се исправиш.
Капираш, мишић се згрчио и ти га исправљањем растежеш, па то јако боли.;)

Биће све уреду, видећеш. :)
 
Nocas u 4 ujutru me je probudio veoma jak bol . Toliko sam vristala od bolova da se mama probudila i odvela me na VMA , tamo ista prica vadili krv iz vene i uzeli urin , merili temperaturu , pipkali i malo udarali . Ali bezobrazluk koji je tamo zastupljen je uzasavajuc . 3 doktora su me pregledala , 4 sata je trebalo da stignu analize krvi i mokrace . Niko nam nista nije javljao samo su nas ostavili da sedimo u jednoj sobici . Na kraju sam toliko popizdela da sam rekla ne mogu ja odoh kuci . Da bi na kraju mama naisla na prva 2 doktora koji su me pregledali , kako pijuckaju kaficu i pita mama da li su rezultati gotovi i oni kao evo jesu sve je isto kao i rezulatati iz Tirsove . 4 sata sedenja za dzabe ! Ko zna kad je razultat stigao . Da nisam mami rekla da ode kod njih oni bi nas ostavili do naredne 3. smene . Po njihovom izvestaju ja sam zdrava , prava ne znaju zasto me to boli , ali da dodjem sutra na kontrolu u 8 i ako i dalje budem imala problema moraju da mi otvaraju stomak !
E tu privilegiju VMA od mene nece dobiti !
 
Једно питање, али без да ме схватиш погрешно, да ли се нервираш више него иначе у последње време? Јеси под стресом?
 
Nocas u 4 ujutru me je probudio veoma jak bol . Toliko sam vristala od bolova da se mama probudila i odvela me na VMA , tamo ista prica vadili krv iz vene i uzeli urin , merili temperaturu , pipkali i malo udarali . Ali bezobrazluk koji je tamo zastupljen je uzasavajuc . 3 doktora su me pregledala , 4 sata je trebalo da stignu analize krvi i mokrace . Niko nam nista nije javljao samo su nas ostavili da sedimo u jednoj sobici . Na kraju sam toliko popizdela da sam rekla ne mogu ja odoh kuci . Da bi na kraju mama naisla na prva 2 doktora koji su me pregledali , kako pijuckaju kaficu i pita mama da li su rezultati gotovi i oni kao evo jesu sve je isto kao i rezulatati iz Tirsove . 4 sata sedenja za dzabe ! Ko zna kad je razultat stigao . Da nisam mami rekla da ode kod njih oni bi nas ostavili do naredne 3. smene . Po njihovom izvestaju ja sam zdrava , prava ne znaju zasto me to boli , ali da dodjem sutra na kontrolu u 8 i ako i dalje budem imala problema moraju da mi otvaraju stomak !
E tu privilegiju VMA od mene nece dobiti !

VMA ni ne trazi nikakvu privilegiju od tebe - zapravo, VMA ne trazi nista od tebe niti im ti trebas, nego oni tebi. A mozes i da sedis kuci i jauces od bolova i da te ne vide 3 lekara u 5 ujutro, i d ati ne urade rezulatte i da uopste ni ne ides kod lekara?!
Prema tome, ne razumem dramu: u 4-5 ujutro 3 doktora su te pregledala po tvom sopstvenom priznanju - sto je nedovoljno dobro, laboratorija je verovatno trebalo da radi samo za tebe i da rezultati budu PRONTO posto tebe jedinu na svetu boli a VMA nema ni 12 spratova i ni 200 lezecih pacijenata?! Pri cemu ti ponavljaju iste analize koje su vec uradjene pr epar dana na drugoj klinici i bile u redu (valjda na Tirsovoj nisu znali sta rade, pogresne su im analize, losa laboratorija, omasili su sasvim - pa u urinu i krvnoj slici ima nesto novo za tri dana?!). Sta ti zamisljas, da analize sve mogu da budu u redu a da dijagnozu lekar treba da ti postavi za 3 minuta - na osnovu telepatije i "javlja mi se" osecaja (pa je tri dana ispitivanja zaboga nacionalna drama?!). Stvarno svasta. Rekli su ti ljudi da snimis pluca - jesi li? Ne, pametniji je stav "ostacu kod kuce, pipkaju me i lupkaju 3 cela dana i zamisli - ne znaju sta mi je, sve analize mi dobre a mene boli!" Je l ti stvarno tripujes da si jedina osoba u Beogradui koju nesto boli i da si centar zivota i rada svakog lekara na koga naletis, kao da niko drugi i nista drugo ne postoji: lekari, laboratorije, dijagnostika - sve je u funkciji tvog zbrinjavanja?! Da li primecujes da od 7 doktora kolko te je pregledalo u 3 dana - ni jedan nije vredeo, bio adekvatan, nista znao, bio sposoban - svi su debili u najmanju ruku?!
Ajde malo spusti loptu, pa nesto i izdrzi, pa nauci na malo strpljenja kao i to da ceo svet ne staje u mestu kad tebe nesto zacne ispod desnog rebra - jeste da si klinka ali vreme ti je.
 
VMA ni ne trazi nikakvu privilegiju od tebe - zapravo, VMA ne trazi nista od tebe niti im ti trebas, nego oni tebi. A mozes i da sedis kuci i jauces od bolova i da te ne vide 3 lekara u 5 ujutro, i d ati ne urade rezulatte i da uopste ni ne ides kod lekara?!
Prema tome, ne razumem dramu: u 4-5 ujutro 3 doktora su te pregledala po tvom sopstvenom priznanju - sto je nedovoljno dobro, laboratorija je verovatno trebalo da radi samo za tebe i da rezultati budu PRONTO posto tebe jedinu na svetu boli a VMA nema ni 12 spratova i ni 200 lezecih pacijenata?! Pri cemu ti ponavljaju iste analize koje su vec uradjene pr epar dana na drugoj klinici i bile u redu (valjda na Tirsovoj nisu znali sta rade, pogresne su im analize, losa laboratorija, omasili su sasvim - pa u urinu i krvnoj slici ima nesto novo za tri dana?!). Sta ti zamisljas, da analize sve mogu da budu u redu a da dijagnozu lekar treba da ti postavi za 3 minuta - na osnovu telepatije i "javlja mi se" osecaja (pa je tri dana ispitivanja zaboga nacionalna drama?!). Stvarno svasta. Rekli su ti ljudi da snimis pluca - jesi li? Ne, pametniji je stav "ostacu kod kuce, pipkaju me i lupkaju 3 cela dana i zamisli - ne znaju sta mi je, sve analize mi dobre a mene boli!" Je l ti stvarno tripujes da si jedina osoba u Beogradui koju nesto boli i da si centar zivota i rada svakog lekara na koga naletis, kao da niko drugi i nista drugo ne postoji: lekari, laboratorije, dijagnostika - sve je u funkciji tvog zbrinjavanja?! Da li primecujes da od 7 doktora kolko te je pregledalo u 3 dana - ni jedan nije vredeo, bio adekvatan, nista znao, bio sposoban - svi su debili u najmanju ruku?!
Ajde malo spusti loptu, pa nesto i izdrzi, pa nauci na malo strpljenja kao i to da ceo svet ne staje u mestu kad tebe nesto zacne ispod desnog rebra - jeste da si klinka ali vreme ti je.

Pa s obzirom na to , da su sva 3 doktora sedeli i pili kaficu sto smo videle i mama i ja , jedan je sestri dobacivao e gde ti je ona sisata drugarica (?!?!?!??!?!) Pa da .... Ko zna koliko su jos pacijenata pored mene tako zanemarili i ispali neprofesionalni . Rekli su da treba sat ipo vremena dok stignu rezultati , cekali smo 4 sata a da niko nije ni iz postovanja dosao da kaze da ce se malo duze pricekati !
Kada je vec bilo 8 ujutru , nisam mogla vise da izdrzim u onoj sobi , da cekam i gledam onu prljavstinu , nagovorila sam mamu da ode do njih i da im se ljubazno izvini u ispijanju kafice i da pita jos koliko treba da se ceka . Da bi oni na kraju rekli "pa stigli su rezultati , znate svi nalazi su dobri , mi ne znamo sta joj je , ukoliko sutra na kontroli ne saznamo sta je moracemo da joj otvaramo stomak ." Uz moju napomenu da mi brufen i baralgetas ne pomazu , a u izvestaju su naveli da imam napade , da se tresem uz pratnju jakih bolova , rekli su samo pa neka nastavi da pije isto sto i do sada ....
Veruj mi da ne mozes da kritikujes i prebacujes meni , jer da si u toj situaciji bio pored mene na VMA onda bi ti oci bile otvorene , a ne da ovako slep prosipas pamet . Mrzim kad neko kritikuje onos to nije ni video ni cuo ! I normalno da na VMA necu raditi ni jednu operaciju , ukoliko bude morala da se radi . U Tirsovoj su em bili ljubazni , sems to me je urolog iznervirao ali s obzirom da nikad pre nisam bila ko urologa shvatila sam da je bes bio neopravdan , em znaju da vade krv iz vene .....
Ne znam zasto je samo u tirsovoj za rezultate mokrace i krvi iz vene trebalo pola sata , a na VMA 4 sata , na kojem je inace u hitnim sluzbama bila pustos i na hirurgiji jedino ja .....
Dakle zamolicu te da mi ne stajes na muku . Jer ovi bolovi nisu bezazleni ....
A pluca nisam mogla da stignem da snimi iz razloga sto kada su mi taj dan rekli da treba da snimam pluca , otisla sam kuci iz zaspala , posto je vec bilo kasno za snimanje i vec smo 3 sata proveli u tirsovoj . Dakle dosla sam kuci , zaspala i onda me je probudio bol oko 4 ujutru , cuo me je ceo komsiluk i tada sam otisla na VMA !

Unapred cu biti zahvalna da ako ne mozes da das neki normalan savet da ne prebacujes ...... !
 
Једно питање, али без да ме схватиш погрешно, да ли се нервираш више него иначе у последње време? Јеси под стресом?

Opusteno :) Nervirala sam se tih dana , ali nije bio neki veliki razlog ..... Sitne svadje s mamom i s deckom .... E sad ne znam da li je mozda to uticalo na mene :/
 
Imam jedan veliki problem koji me plasi .
Da ne ispadne da sam neodgovorna i da zanemarujem obaveze , cekam na zdravstvenu knjizicu i ne znam kad cu je dobiti , kako bi mogla da odem kod doktora . Moj problem izgleda ovako :
Znate , kad trcite i umorite se pa vas boli ispod rebra , onaj jak bol ?
Mene tako boli na desnoj strani ispod rebra , ali samo kada disem , tacnije kad udahnem vazduh , kad izdahnem ne boli me . Ne verujem u babske price da je opalila promaja ili zbog golog stomaka ( ja i go stomak ??!?!??!?!?! ) ...
Dakle ako neko zna sta je u pitanju , molim vas pomagajte .... Od ovoh bolova ne mogu da spavam kako treba :(
Hvala unapred .

Imaš li nekih novosti, imam isti problem, praćen bolovima i u želucu. Juče su mi na VMA rekli da je gastritis i radili mi gastroskopiju (jezivo iskustvo), prepisali mi antibiotike, želudac više ne boli ali ispod desnog rebra ubija. :dash:
 

Back
Top