Papski templari u SPC

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
vladikaartemije.jpg
vlartemijev.jpg

Vladika Artemije sa dvoglavim orlom.Ciji je ovo orao? Hristov? Srpski? Ne, nije ni Hristov, nego zauzima hristovo mjesto. A nije ni srpski dvoglavi bijeli orao, to je ocigledno (zar bi se nasi episkopi pred svijetom blamirali sa srpskim nacionalizmom)!

Sadasnji episkopi SPC, sudeci po ovom orlu i po asirskim templarskim krstovima (kao i po onom mitraistickom motivu iz Banjaluke) upravo pokazuju da slave kult Sunca, ne Isusa Hrista Koji je nase duhovno svjetlo, nego sunce ovog svijeta.To i jeste razlog za tvrdnju da su danasnji episkopi SPC masoni-templari.

Taj orao drzi skiptar, znak da je svjetovna zemaljska vlast u njegovoj moci i drzi Zemlju sa krstom sto znaci da drzi Crkvu na Zemlji u svojoj vlasti. Dakle: koga predstavlja taj orao? Ima li toga Pravoslavca da nam kaze? Je li ovaj dvoglavi orao Sveta Trojica ili je Isus Hristos? Nije i ne moze biti nit je ikad to bilo u Crkvi! Pa koga predstavlja ako ne Antihrista!
 
Poslednja izmena:
44102404.jpg
41646622.jpg
51126100.jpg

Ako si pravoslavac, hoces li sebi oko vrata staviti malteski, ili teutonski ili tradicionani pravoslavni krst?Ili na ikonostas kao vladika Konstantin (slika dole):

episkopkonstantin.jpg
templarscross.jpg

Православац сам. Свакако ћу ставити православни крст... Ако ништа друго а оно из традиције тј. да не бих направио какву ненамерну грешку...

Ипак, знам људи, врло побожних, који свакако преферирају (традиционални) православни крст али су им и други крстови сасвим прихватљиви, у смислу "све је то крст" и "сваки је крст Богу драг" (у смислу његовог изгледа а не то ко га својата).

У задње време се мало занимам за разне облике крста, и трудим се да нађем и нешто о томе шта Свети Оци имају да кажу баш о тим и многим другим облицима крста... Да ли православни требају/смеју и њих да носе или не... Па сам мислио да си се ти можда боље позабавио тиме па да ћеш ми моћи рећи... Да не морам да откривам топлу воду без потребе...

Тек толико...
 
Evo sve klasifikovano po vrstama pocev od pravoslavnih do malteskit, templarskih, sumerskih...

http://images.google.ca/images?hl=e...cial&hs=Ee4&q=cross&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

Mi Srbi iz dijaspore pri susretanju po krstovima jedni druge prepoznajemo, jer nosimo tradicionalne pravoslavne krstove.

Danas se propovijeda da je svim religijama jedan Bog i da sve religije vode ka Bogu, sto je masonska laz nad lazima. Tako ti je i sa krstovima.
 
Poslednja izmena:
Smisli nesto sam, izuzetno si dosadan .

Не могу да вјерујем да неко ко тврди за себе да је православни хришћанин, може да извали овако колосалну глупост. Пљувати псеудоинтелектуално, незнавено и покварено по дјелима Светих Отаца Православних (а чија су дјела давно ушла у литургијску праксу као доказ њихове величине и правовјерности) је исто што и хула ха Спаситеља. Човјеку који ти је цитатима из дјела Светих Отаца Православних послао врло јасну поруку (али је на своју дефинитивно атеистичку несрећу нијеси разумио) која није изашла ни јоту из контекста расправе, бацаш овако ниско увреду, не размишљајући шта си урадио. Кога ти можеш да цитираш, којег сличног њима, да поткријепи твоје небулозне теорије ? И кад бих морао да бирам између екуменизма и оног што "званични", лажни православци зову зилотством, радије бих одабрао ово друго, јер се нећу уједињавати духовно или било како другачије са онима чији су духовни и физички преци имали само један циљ : Затирање Православља по сваку цијену и на сваки начин. А тај тзв. "екуменизам" је још једно име и фина глазура још једног сатанског покушаја истребљивања још ово мало преосталих правих хришћана. Ако си прави православни хришћанин (у шта сумњам), требао би да знаш шта су о таквима мислили, писали и против таквих радили Св. Сава Србски Равноапостолни, Св. Николај Србски и Жички, преподобни ава Јустин Ћелијски, или шта је о њима писао и мислио велики хришћански православни мислилац и књижевник Ф.М.Достојевски ? Шта је Достојевски мислио и о протестантима и о католицима, нађи у докторској дисертацији аве Јустина. Нека ти је Бог у помоћ.
 
Da ne bi bilo zabune, iako je verovatno opste poznato, oreol oko glave svetaca ili Hrisotosa

tr04-12%20Religion%20Turkey%2012th%20Century%20mosaic%20of%20Christ%20on%20Judgement%20Day%20Haghia%20Sophia%20museum%20a%20former%20Byzantine%20church%20dedicated%20in%20537%20AD%20by%20Emperor%20Justinian%20and%20later%20converted%20into%20a%20mosque%20by%20the%20Ottomans%20Istanbul.jpg


je u stavri svetlosni disk ili svetlosni prsten.

"From Latin halos from Ancient Greek ἅλως (haloos, “disk of the sun or moon, ring of light around the sun or moon”), (also (“threshing floor”) and (“disk of a shield”)"

Na ovoj slici imamo Hristosa koji u pozadini ima svetlosni disk ili prsten, sa krstom na/u njemu.
 
Da ne bi bilo zabune, iako je verovatno opste poznato, oreol oko glave svetaca ili Hrisotosa

tr04-12%20Religion%20Turkey%2012th%20Century%20mosaic%20of%20Christ%20on%20Judgement%20Day%20Haghia%20Sophia%20museum%20a%20former%20Byzantine%20church%20dedicated%20in%20537%20AD%20by%20Emperor%20Justinian%20and%20later%20converted%20into%20a%20mosque%20by%20the%20Ottomans%20Istanbul.jpg


je u stavri svetlosni disk ili svetlosni prsten.

"From Latin halos from Ancient Greek ἅλως (haloos, “disk of the sun or moon, ring of light around the sun or moon”), (also (“threshing floor”) and (“disk of a shield”)"

Na ovoj slici imamo Hristosa koji u pozadini ima svetlosni disk ili prsten, sa krstom na/u njemu.

Da to jeste svjetlosni disk, svjetlost koja iz licnosti zraci, a nije Sunce kao u gore postavljenim primjerima.Oreol je subjektivni dio licnosti, Sunce nije.
 
Da to jeste svjetlosni disk, svjetlost koja iz licnosti zraci, a nije Sunce kao u gore postavljenim primjerima.Oreol je subjektivni dio licnosti, Sunce nije.

Kao sto si rekao na drugoj temi, svako moze da tumaci na svoj nacin, ali primeticu da su rani hriscani bili veoma neozbiljni. Zeleli su da se prikazu kao religija koja ne obozava Sunce, a izabrali su da Hristosa pokazuju na isti nacin kao sto su pagani prikazivali boga Sunca, ispada da su bili ili veoma neuki ili da su tacno znali sta rada. ;)
 
Kao sto si rekao na drugoj temi, svako moze da tumaci na svoj nacin, ali primeticu da su rani hriscani bili veoma neozbiljni. Zeleli su da se prikazu kao religija koja ne obozava Sunce, a izabrali su da Hristosa pokazuju na isti nacin kao sto su pagani prikazivali boga Sunca, ispada da su bili ili veoma neuki ili da su tacno znali sta rada. ;)

'Bog je svjetlost i u Njema tame nikakve."

"Ljudi koji sjede u tami, vidjese vidjelo veliko, i onima sto sjede na strani i u sjenu smrtnome, zasvijetli vidjelo."

"Vidjelo, da obasja neznabosce i slavu naroda tvojega Izrailja."

"Jer su sinovi ovoga vijeka mudriji od sinova vidjela u svojemu narastaju."

"U pocetki bjese rijec, i rijec bjese u Boga, i Bog bjese rijec.Ona bjese u pocetku u Boga. Sve je kroz nju postalo, i bez nje nista nije postalo sto je postalo. U njoj bjese zivot, i zivot bjese vidjelo ljudima."

"A sud je ovaj sto vidjelo dodje na svijet, i ljudima omilje vecma tama nego li vidjelo."

"Isus im pak opet rece: ja sam vidjelo svijetu: ko ide za mnom nece hoditi po tami, nego ce imati vidjelo zivota."

"Dok sam na svijetu, vidjelo sam svijetu."

"A Isus im rece: jos je malo vremena vidjelo sa vama; hodite dok vidjelo imate da vas tama ne obuzme.
Dok vidjelo imate, vjerujte vidjelu, da budete sinovi vidjela."

"Ja dodjoh vidjelo na svijet, da ni jedan koji me vjerujene ostane u tami."

Dakle, Isus Hristos je vidjelo, svjetlost svijetu, Hristos je sunce vjecnog zivota. Hristos sebe ne poistovjecuje sa materijalnim nebeskim tijelom koje zovemo Suncem od kojeg Zemlji dolazi svjetlost i toplota i ciji je astrolosko-astronomski znak krug sa tackom u sredini (sto je u stvari krug u krugu jer i tacka je krug), kao sto se po krstovima u crkvama to vidja, ili krug sa dragim kamenom na tijelima dvoglavih orlova.

Krug sa tackom ili krug u krugu nije simbol Hrista niti je to ikada bio hriscanski simbol. Ni dvoglavi orao sa kruznim dragim kamenom na tijelu nije simbol Isusa Hrista.To je podvala masona kroz njihov gnosticizam.

hazorbaal2.jpg

Paganski sombol zvijezde Sunca: krug sa manjim krugom u sredini.

circlewithdotbindus.jpg

Krugovi u krstu su zvijezda Sunce, to je iz religije kulta Sunca i sa Hristom nema nikakve veze.

staracrkva02.jpg

Krugovi u krstu nisu simbol Hrista, nego sumersko bozanstvo Sunca!

vladikadositejbritanski.jpg

Krug na tijelu dvoglavog orla nije simbol Hrista, nego je simbol zvijezde Sunca.

kakovo.jpg

Znak Sunca u "Davidovoj zvijezdi" nije znak Hrista (manastir Kakovo, metoh manastira Hilandar na Atosu).
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li se trudis da dokazes da je Hristos bog Sunce ili ne, medjutim u jednom gresis, nijedana religija nije obozavala Sunce, kao materijalni objekat, vec kao duhovnu silu koja se ispoljava kao Sunce, pa je svetlost u svakom smislu, pa i svetlost razuma.

Nasao sam dve freske koje imaju pomenute simbole, samo ne znam da li su dovoljno stare.
gabriels_wheel.jpg
st_john_cross.jpg
 
Ne znam da li se trudis da dokazes da je Hristos bog Sunce ili ne, medjutim u jednom gresis, nijedana religija nije obozavala Sunce, kao materijalni objekat, vec kao duhovnu silu koja se ispoljava kao Sunce, pa je svetlost u svakom smislu, pa i svetlost razuma.

Nasao sam dve freske koje imaju pomenute simbole, samo ne znam da li su dovoljno stare.
gabriels_wheel.jpg

Ovo je neko bozanstvo Sunca na krilatom suncanom tocku i nema veza sa Hristom.

st_john_cross.jpg
I taj krug sa krstom je bivsi paganski simbol Sunca jos kod Hetita.To je astrolosko-astronomski znak za planetu Zemlju. Medjutim, rani freskopisci to nisu znali i tako su zemlju prikazivali sa krstom.

e18c.jpg
[/URL]
Hetitski simboli Sunca
 
I taj krug sa krstom je bivsi paganski simbol Sunca jos kod Hetita.To je astrolosko-astronomski znak za planetu Zemlju. Medjutim, rani freskopisci to nisu znali i tako su zemlju prikazivali sa krstom.

Brani se ne znanjem meni ne smeta, ali su imali i previse simbola Heliosa koji je predstavljan sa krstom u krugu kao i Baal i drugi, ma nije bitno, evo i krsta sa krugom u sredini.

http://1.***************/_sScfZGKuXNw/Snga1cEtuKI/AAAAAAAAAK4/NpbZIClshAE/s320/426px-Brosen_icon_constantine_helena.jpg

ps. prva freska je andjeo Gavrilo, a ne neko bozanstvo.
 
Brani se ne znanjem meni ne smeta, ali su imali i previse simbola Heliosa koji je predstavljan sa krstom u krugu kao i Baal i drugi, ma nije bitno, evo i krsta sa krugom u sredini.

http://1.***************/_sScfZGKuXNw/Snga1cEtuKI/AAAAAAAAAK4/NpbZIClshAE/s320/426px-Brosen_icon_constantine_helena.jpg

ps. prva freska je andjeo Gavrilo, a ne neko bozanstvo.

Nije sve hriscanska simbolika mada je slikana u hriscanskim hramovima. Tako i taj "andjeo Gavrilo". Kao prvo, andjeo Gavrilo nema toliki broj krila, nego samo dva krila kao i ostali arhandjeli njegove jerarhije. To je prikazan andjeo sa sest krila, sto bi mogao biti neki od serafima i heruvima iz Jezekiljevog vidjenja slave Bozije, ali tocak sa krilima je plod autorove maste i nema veze sa Jezekiljevim vidjenjem.

stcatherine.jpg

Evo, i ova ikona nalazi se u manastiru Svete Katarine na Sinaju i ikona je prepuna masonske simbolike (sestar, zodijak, suncani tocak...).

Krst sa krugom u sredini je u duhovnom smislu Svjetlost (vidjelo) svijetu: Isus Hristos na krstu! Ovo treba razlikovati od ociglednih prikaza drevnih paganskih simbola Sunca.
 
Poslednja izmena:
Ovo nije fer, ovo je moderna ikona, a vecina freski i mozaika koje sam ponudio su rano vizantijske. :confused:

Bila moderna ili ne, ona se danas nalazi u drevnom manastiru koji se i dalje naziva pravoslavni manastir. Tako laz postaje istina. Eno i na nekom grckom ostrvu Bogorodica se slika kao zastitnica zmija, jer se na Veliku Gospojinu po papskom (grckom) kalendaru u oltarskom dijelu te crkve masovno se pojavljuju zmije. Crkvene vlasti su i taj znak "opravoslavili".

Ovo nije fer, ovo je moderna ikona, a vecina freski i mozaika koje sam ponudio su rano vizantijske. :confused:

Mogli bismo da skratimo ovo: apostol Pavle kaze jos u njegovo vrijeme da tajna bezakonja radi u Crkvi. Dakle, jos od njegovog vremena pocelo je kvarenje Crkve. Desavalo se to sporo, mic po mic, zrno po zrno, dok nije stiglo do naseg vremena kad je apostasija zavladala u narodu i u Crkvi.

Mnogi simboli paganizma ubacivani u Crkvu tumaceni su kao da je to u duhovnom smislu. Tako to rade i danas, ali vrlo otvoreno isticuci cisto predhriscanske simbole.
 
Mozda ce ti biti zanimljivo da se i Mitra opisuje kao "Svetlost ovoga sveta, spasitelj i slicno."
Podudarnosti su ogromne. Hristos je samo zauzeo mesto Mitri i nista vise.

Ima na ovom forumu prikazano da se elementi mitraizma nalaze u vladicanskom dvoru Eparhije banjalucke. Ja sam i poceo ovu temu sa ciljem da pokazem odstupanje SPC od Pravoslavlja i pretvaranje Hristove Crkve u crkvu Antihrista.


A to sto si i ti antihrist, pa Hrista zelis da prikazes kao nasljednika Mitre (mada je hriscanstvo na tlu ondasnjeg Rimskog carstva starije od mitraizma) to nije moja tema. I nista vise.
 
Poslednja izmena:
Ima na ovom forumu prikazano da se elementi mitraizma nalaze u vladicanskom dvoru Eparhije banjalucke. Ja sam i poceo ovu temu sa ciljem da pokazem odstupanje SPC od Pravoslavlja i pretvaranje Hristove Crkve u crkvu Antihrista.


A to sto si i ti antihrist, pa Hrista zelis da prikazes kao nasljednika Mitre (mada je hriscanstvo na tlu ondasnjeg Rimskog carstva starije od mitraizma) to nije moja tema. I nista vise.

Mislis da sam antihrist, to bi najlakse obrisalo sve sto sam rekao, ali nisam. Vec sam ranije pisao da moze da se pokaze da Pavle nije bio sledbenik Isusa i da je on prvi pokvario njegovu rec, a svako ko prati onoga ko kvari Isusovu rec je sta?
Medjutim ti si taj koji prolazi tajne inicijacije i poznaje masonske i sve ostale tajne, dok ja samo skromno govorim, budite istinoljubivi, milostivi, pravedni... pa ti vidi ko je ko.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top