do koje godine mora da se odsluzi vojska?

Вероватно постоје неки убер услови продужење до 35, али мени су у војно одсеку рекли да је 27 задњи рок и тако је и било

Сада бих сваком у тим годинама препоручио да испуни ту обавезу ОДМАХ после средње школе јер је са годинама све теже и теже

ФУЈ !
 
Вероватно постоје неки убер услови продужење до 35, али мени су у војно одсеку рекли да је 27 задњи рок и тако је и било

Сада бих сваком у тим годинама препоручио да испуни ту обавезу ОДМАХ после средње школе јер је са годинама све теже и теже

ФУЈ !

ја бих препоручио управо супротно
са 20 год још неко мож дистрипује да му се дешава нешто страшно
а кад одеш ко матор човек
све ти је заебанција и одмориш се као цар
 
са 20 год још неко мож дистрипује да му се дешава нешто страшно
а кад одеш ко матор човек
све ти је заебанција и одмориш се као цар

Нико ко је иоле емоционално сазрео не може са 20 година да гледа на војску на нешто страшно

Са годинама човек постаје оптерећен завршавањем факултета, послом, не дај боже децом , живци се губе с временом и којекакве наредбе, и обавезе у војсци су трауматичне

Зато то треба регулисати док си без обавеза, јер се обавезе нагомилавају и постаје све теже
 
Poslednja izmena:
produzili su prosle godina do 35-te
ali pre par meseci sam citao u vestima
coveku umro neko iz familije poso sa zenom i decom
dole imo 38 godine i smradovi mu uznu pasos i uhapse ga

a onaj smrdljivi sutanovac pi**** mu ma**** i njemu i tad***
kad su bili izbori obecavali da ce da se ukine vojna obaveza
profesionalizuje a sad kad su dosli na vlast
sutanovac se sprda sa narod preko grane i daje izjave
kao i ja sam sluzio sluzite i vi nece biti ukidanja itd....
mamu mu .....
 
produzili su prosle godina do 35-te
ali pre par meseci sam citao u vestima
coveku umro neko iz familije poso sa zenom i decom
dole imo 38 godine i smradovi mu uznu pasos i uhapse ga

a onaj smrdljivi sutanovac pi**** mu ma**** i njemu i tad***
kad su bili izbori obecavali da ce da se ukine vojna obaveza
profesionalizuje a sad kad su dosli na vlast
sutanovac se sprda sa narod preko grane i daje izjave
kao i ja sam sluzio sluzite i vi nece biti ukidanja itd....
mamu mu .....
zaboravio si i da jedva ceka sin da mu poraste da ga isprati po starim srpskim običajima
 
Vojska Srbije košta, veliko opterećenje za skroman državni budžet. Postavlja se pitanje opravdanosti tih troškova, tj šta se dobija tim ulaganjem? Oko 70% regruta se prijavljuje za civilku, pa se postavlja realni problem ima li ta vojska upotrebljivu regrutnu bazu. Ako je opredeljenje mladih Srba toliko antimilitarističko koncept narodne vojske nije moguć. Za veću profesionalnu vojsku nema para, a pitanje da li bi bilo dovoljno prijavljenih. Mala profesionalna vojska bi se trebala staviti u komandu policije da se ne dupliraju podudarne jedinice. Socijalni program za pripadnike vojske u smislu prava na stan ili penziju. Ovakava koncepcija podrazumeva neutralnost Srbije, jer se ne uklapa u koncepte NATO.
 
Vojska Srbije košta, veliko opterećenje za skroman državni budžet. Postavlja se pitanje opravdanosti tih troškova, tj šta se dobija tim ulaganjem? Oko 70% regruta se prijavljuje za civilku, pa se postavlja realni problem ima li ta vojska upotrebljivu regrutnu bazu. Ako je opredeljenje mladih Srba toliko antimilitarističko koncept narodne vojske nije moguć. Za veću profesionalnu vojsku nema para, a pitanje da li bi bilo dovoljno prijavljenih. Mala profesionalna vojska bi se trebala staviti u komandu policije da se ne dupliraju podudarne jedinice. Socijalni program za pripadnike vojske u smislu prava na stan ili penziju. Ovakava koncepcija podrazumeva neutralnost Srbije, jer se ne uklapa u koncepte NATO.

:flert: :mazi:

ja sam jedva cekao da zavrsim skolu ida idem u vojsku i raspala nam se vojska (CG) a bas sam imao kasarnu na 500 m od kuce :(

А ти баш знаш да би те послали у ту касарну :rotf: :rotf:
 

Back
Top